linux lidi

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod foss 3. 12. 2010 10:20

Hledám lidi, které umí dobře ovládat linux.
Které by mi pomohly, případně poradily. A mají volný čas.
Nejlepší by bylo kdyby do toho někdo šel se mnou
Na odměně se mužem klidně domluvit.
Pište do SZ
foss
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 12. 2010 10:29

A k čemu to bude? Jako tvůj rádce na telefonu? Nebo linux administrator v nějakém datacentru? Z tvého popisu není vůbec jasné, o co jde.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lurk3r 3. 12. 2010 10:46

Nerad rýpu, ale tohle si nemůžu odpustit. Co je tohleto za dotaz? Správně formulovat dotaz je klíčová věc, pokud chceš aby ti někdo poradil. Tohle vypadá jako věty, náhodně poskládány za sebou.
Tazatel asi navíc shání pouze ženy, soudě dle
... Které by mi pomohly, případně poradily. ...
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod foss 4. 12. 2010 16:02

Chtěl bych si zprovoznit vlastní server postaveny na linuxu.
Tak hledám někoho zkušenějšího,kdo by mi pomohl případně poradil.
Bud pomoci icq nebo vzdálené plochy.
Zaměřil bych se na webový server a souborový server .
Pomoct nastavit a nainstalovat apache2 sambu proftpd webmin phpmyadmin něco i vysvětlit atd.
foss
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 4. 12. 2010 16:46

A co tak si o tom spíš něco přečíst? Zrovna na to, co chceš ty, jsou na netu hromady návodů i v češtině ;)

Pokud se chceš něco naučit, tak by sis měl věci nastudovat. Pokud jenom chceš, aby ti to někdo nastavil, tak bys mu měl zaplatit a raději se do toho nemíchat.

Takové lidi, kteří nic neumí, nejsou ochotni si k tomu ani nic sami najít a jenom by to chtěli mít a aby jim to někdo vysvětlil a naučil, nemá moc lidí rádo ;) Takže bys měl začít s tím, že začneš hledat návody na internetu, začneš to samostatně řešit a až budeš mít nějaký konkrétní problém s nějakou konkrétní věcí, tak se můžeš přijít zeptat. Zodpovídat věci, na které se po internetu válí spousty podrobných návodů, ti tady asi nikdo nebude.

Z toho plyne, že v tuto chvíli je tvým jediným a hlavním problémem lenost a neochota začít se něco samostatně učit, zkoušet a hledat si na internetu návody. S tímto problém ti ale pomoct nemůžeme.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod lurk3r 5. 12. 2010 10:46

jak nainstalovat webový server (lamp): http://wiki.ubuntu.cz/Apache%20s%20MySQL%20a%20PHP
Zkus to nějak rozjet (včetně toho file serveru) a tady se ptej na konkrétní problémy. Jakuž řekl Bari, danou problematiku je třeba načíst a vyzkoušet.
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel