opensolaris :)

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RulezZzOr 8. 12. 2010 18:23

Zdravim,

potreboval bych od nekoho pomoct :))

potrebuju udelat
vypsání obsahu adresáře (všech souborů) jako ls, ovšem pokud bude zavolán s parametrem -lm, vypíše seznam s datem a časem poslední změny, s parametrem -la pak seznam s časem posledního přístupu. Měl by akceptovat též -lam.

mel by to byt skript ktery neni udelany pres prikaz LS :/ any idea? thank you
RulezZzOr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lurk3r 9. 12. 2010 07:44

To je domaci ukol? Co zkusit zkombinovat find a grep pres rouru (|). Pripadne awk, sed a dalsi, zkus o tom neco pohledat.

EDIT: pekny clanek, ktery ti ukaze jak zpracovat parametry a obecne priblizi programovani v shellu, vysel kdysi na rootu: http://www.root.cz/clanky/programovani-v-bash-shellu/
Moderátor diskuzního fóra Živě.cz

If there is no space left on the device, there must be some space right ...
Co říká bezpečnostní software chycenému červovi? "Jsi zatčen! A nezkoušej na mě žádný fork()y!"
lurk3r
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod RulezZzOr 9. 12. 2010 10:30

svym zpusobem ano :o)
ale uz to nedavam jeste pri praci to mam dalkove, ahhh....
jeste k tomu programovani nesnasim :x
RulezZzOr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RulezZzOr 9. 12. 2010 17:05

tak se mi to nejak nedari :(
RulezZzOr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod RulezZzOr 10. 12. 2010 22:03

mohl by jste mi pomoct s tím úkolem ho napsat?
RulezZzOr
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bari007 10. 12. 2010 22:28

Prošel sis výše uvedený odkaz? Co konkrétně nechápeš? Co jsi už zkoušel udělat pro vyřešení svého školního úkolu? Co ti v tuto chvíli funguje a co nefunguje?

Tvůj popis problému je zralý tak na zamčení tématu ;) Protože zrovna takové, jako jsi ty, zde nikdo nemá rád - "mám úkol, nevím co s ním, nechci se nic učit, nezajímá mě to, nesnáším to, ale chci mít úkol hotový", tak přesně takhle to nefunguje ;) Buď projevíš vlastní snahu a iniciativu svoje zadání vyřešit a nebo smůla, viz. viewtopic.php?f=922&t=929499
Bari007
VIP uživatel


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků