KDE vs nejlevnejsi netbooky

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod cenebris 22. 2. 2011 16:33

Zdravim, ma podle Vas smysl pouzivat KDE (Kubuntu) na nejlevnejsich dnesnich netboocich? Myslim tim jednojadrovy atom, 1 GB ram, intel grafika, disk 5400. Bude to "obstojne" nebo to vubec nema smysl? Pripadne co desktopove efekty?
cenebris
Junior

Odeslat příspěvekod PatrikChrz 22. 2. 2011 18:54

Já teda používám Gnome (Ubuntu) a to by mělo být přibližně stejně náročné. Mám to na 3+ roky starém notebooku (1,7 GHz Celeron - jednojádro samozřejmě, 2 GB ram, grafika Intel X3100) a pro běžnou práci naprosto super.
Sem tam něco v GIMPu, DVB-T (SD v pohodě, HD nezvládá) včetně nahrávání, Chromium/Firefox, přehrávání filmů.
Nekupuji si věci, které nepotřebuji nebo které se mi nelíbí, abych udělal dojem na lidi, kteří mě stejně nemají rádi.
PatrikChrz
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod libor007 22. 2. 2011 20:02

Bude to pouzitelne, nikoliv idealni. Ubuntu je dost nabobtnale, doporucuju jine distro. Ja presel na debian s gnome a spokojenost. Jinak chvala je na xfce verzi mintu. Jinak linux mam kvuli zcela jinym schopnostem, nez grafickym efektum...
libor007
Junior

Odeslat příspěvekod soban 22. 2. 2011 20:09

Pro jednojádrový atom to nebude moc použitelné - mám dvoujádrový a dochází mu dech v grafice - nestíhá cpu, tak je to použito jako nahrávací server s vdr.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý