Backup suborov, NAS

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod RandoMMeR 19. 12. 2011 22:39

Caute,

potreboval by som poradit. Mam linuxovy server (momentalne ubuntu server, ale pravdepodobne sa bude prechadzat na gentoo) na ktorom bezi php aplikacia, typ informacneho systemu, do ktoreho sa pridavaju subory ktore su samozrejme najkritickejsou sucastou systemu.
potrebujem vyriesit backup tychto suborov. snazim sa rozbehat program bacula, nech mam aspon nejake GUI, pretoze to nebudem pouzivat len ja, ale ked sa nieco stane a bude treba restore, aby to zvladol aj niekto iny rezervne.

backupovat by som to chcel lokalne pre nejaku rychlu obnovu / zalohu suborov + potrebujem to ukladat niekde na siet, asi najlepsie na NAS. nejde o nejake obrovske data na ktore treba diskove polia, ale aj tak to je dost vela, desiatky GB, cize asi by bol najlepsie nejaky inkrementalny backup.

mate nejake uz funkcne riesenia backupu na NAS cez program bacula, popr. viete navrhnut nejake lepsie riesenie na local backup + NAS backupy?

Vdaka

R.

p.s. gui nieje podmienkou, ale je to vitanou sucastou :)
RandoMMeR
Junior

Odeslat příspěvekod SpaceExplo 19. 12. 2011 23:23

Primo v repositari Ubuntu je pomerne jednoduchy "Simple backup Suite" (jmeno baliku sbackup), ten umi rozdilovky, definice jak stare backupy nechat a planuje v cronu nebo se necha primo. GUI je jednoduche a samozrejme umi i restore.
PS: nevim jak s dostupnosti na gentoo
SpaceExplo
Junior