LINUX proč mi jde na jednom účtu zvuk a na druhým ne ?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod fikejzva 1. 2. 2012 17:39

Zdravím,snažím se vypatrát proč mi na jednom účtu na linuxu jde zvuk a na druhém účtu nejde ?
Jsem nováček a tak se v tom moc nevyznám.
fikejzva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod feartohell 1. 2. 2012 18:00

No kazdy ucet ma svou vlastni konfiguraci ulozenou v ~/ takze byt tebou tak bych zkontroloval:
1) rozklikni v novem uzivateli nastaveni zvuku a zkontroluj zda li neni mutly nejaky kanal etc
2) ma novy uzivatel pravo na pouzivani zvukovky ? (je ve skupine sound ?)

Vic by mi pri reseni tveho problemu pomohlo, kdyby jsi napsal jake mas distro... a celkove se rozepsal, tzn jakou aplikaci pouzivas na prehravani, jak byl zalozen novy uzivatel (manualne prez terminal nebo prez pruvodce?)
feartohell
Junior

Odeslat příspěvekod fikejzva 1. 2. 2012 18:10

mám UBUNTU 11.10
-zvuk je správně nastaven na maximum,zvuková karta je správně nainstalována,v notebooku chyba není to jsem si potvrdil
-uživatel byl založen přes průvodce(vše mi klapalo měsíc až do dneska,přitom na druhém účtě to funguje)
-používám VLC Media Player(--/i písničky na youtube nejdou)

Je mi také divné,že když se přihlásím na sebe tak mě systém nepřivítá obvyklým zvukem a když dám hosta tak se normálně spustí.Ještě včera mě to normálně šlo a dnes se to nějako zadrhlo
fikejzva
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jsmach 1. 2. 2012 18:19

zavzpomínej co jsi ze včerejška na dnešek děla, co jsi spouštěl (nejspíš poprvé), co jsi instaloval, zvuk se sám od sebe nevypnul, možná na to přijdeš sám.
jsmach
Junior

Odeslat příspěvekod Vykook 5. 2. 2012 13:51

V nekterych distribucich je skupina sound ci audio a pak muzou zvuk prehravat jen jeji clenove. Podivej se do /etc/groups a zkontroluj prava v /dev/
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior