DVB-T tunery v Linuxu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ferrad 21. 8. 2012 09:37

Mám Leadtek DTV2000H PCI a každý linux mi ji bere bez problémů a bez dodatečných ovladačů. To samé platí i pro novější verzi této karty.

tv pak sleduji ve VLC, kaffeine ...
ferrad
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 21. 8. 2012 09:42

no to je pekne, ale PCI kartu do nettopu nedam :-)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 22. 8. 2012 09:20

Kód: Vybrat vše
no asi cteme jine vlakno - v tomhle si stezuji na citlivost,

Jo to čteme jine vlakno,nebo spiš čteme stejne ale každy si z toho co tam četl vyložil jinak co by si koupil nekoupil.
Tak třeba budeme někomu k užitku že použitý čip je ITE IT9135 a dle http://linuxtv.org/wiki/index.php/ITE_IT9135 bude tato varianta podporována v jádře 3.3 (smůla pro mne).

Proto je potřeba zkompilovat nové drivery, viz: http://linuxtv.org/wiki/index.php/How_to_Obtain,_Build_and_Install_V4L-DVB_Device_Drivers

Nyní čekám jak to dopadne.

Poskládal jsem si HTPC a jako operační systém zvolil Ubuntu v11.10 Vlastním DVB-T USB Tuner Evolve Venus, dle toho co jsem našel na internetu by měl v ubuntu fungovat, nicméně jej má instalace ubuntu po vložení do usb nevidí.

Vzhledem k tomu že existuje x dalšich ktere prostě jedou na prvni štouch nebyl chytry napad volit ten kde problemy jsou od prvni vteřiny.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 29. 8. 2012 13:30

ok, tak po par vzajemnych inkjetivech bych se vratil k puvodnimu tematu :-) :
muzete mi nekdo prosim doporucit USB dvb-t kartu, ktera funguje pokud mozno hned pod Ubuntu 12.04 (pripadne s malymi zasahy jako nakopirovani firmware) a umi H.264 i MPEG-2 (tj i CT HD) a ktera se prodava v beznych obchodech (typu alza, mall, czc a dalsi - rad bych si ji koupil v praze abych ji mohl pripadne vratit osobne a nemusel ji posilat postou na druhy konec republiky)

dik!
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 29. 8. 2012 13:36

Tak si vyber....

Jak jsem psal mám MSI DIGIVOXmini III a chytám na to i poláky a ty mají MPEG4 mám dojem protože na normálním setoboxu a DVB-T TV nemám obraz - pouze zvuk.
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 29. 8. 2012 13:55

jo, to jsem zaregistroval, dik, ale "Prodej skončil / Produkt není určen k prodeji." ... (bazar moc nechci, zejmena u veci za par stovek)
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 29. 8. 2012 13:59

Tak potom se domluvit s prodejcem že jak to nebude chodit pod linuxem že ti ho vymění za jiný.....

Prostě jít do obchodu s tím že ho potřebuješ pro linux.

Jinak já ti s tím víc neporadím.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 29. 8. 2012 14:05

rozumim, dik.
prodejci se pochopitelne akorat podivaji do specs, tam uvidi podporuje Win XP/Vista/7 - a to je vse, co obvykle vi :-) jo, muzu cokoliv vratit, ale to se mi nechce delat bezduvodne - porad doufam, ze mi nekdo prozradi kartu, ktera se bezne prodava a chodi na prvni dobrou
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod hekrhy 29. 8. 2012 14:47

Jenom poznámka - ohledně (ne)podpory MPEG2, MPEG4, HDTV atd. si nějak nelámej hlavu - to záleží až na přehrávači, jestli to podporuje. Karta jen zachytává signál, získá z něj data a ty předá přehrávači...a je ji jedno co mají za kodek. A třeba takové VLC zchroustá snad úplně vše...
hekrhy
Junior

Odeslat příspěvekod jannk 29. 8. 2012 14:59

ha - to jsem netusil! zajimave, dik
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod Voty 4. 10. 2012 14:27

Mám doma dvě PCTV "Nano Stick T2 290e" v provozu 24/7 pro MythTv. Fungují out-of-box, nezamrzají a IMHO mají i slušnou citlivost. Zatím (mám je pár měsíců) žádný problém.
To sem fakt ještě nikdy neviděl. Jednu rozbil a tu druhou ztratil.
Voty
Junior

Odeslat příspěvekod nfp1 5. 10. 2012 11:47

Evolve Venus povýšit jádro na 3.4 podle návodu na wiki.ubuntu a nahrát firmware.
nfp1
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2012 16:09

Já jsem si taky koupil Evolve Venus jako další tuner pro HTPC takže tam tím pádem mám 3 jedna PCI karta a ten venus.

Postup sprovoznění je jednoduchý chce to pouze nové jádro > 3.3.x a nahrát firmware.

Viz: http://www.abclinuxu.cz/hardware/pridav ... -usb-tuner
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod jannk 15. 10. 2012 17:03

jo, ale tusim, ze tenkrat mi ubuntu nabizelo jen jadro 3.2 - proto jsem to nedal
jannk
Junior

Odeslat příspěvekod soban 15. 10. 2012 18:30

Jasně mám ubuntu a je tam pořád 3.2.0-32-generic, tak si tam přeložíš nové.
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
soban
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka