Poradte Linux OS, ktorý je najvhodnejšií

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod XANIZA 10. 6. 2013 20:47

Dobrý večer.

Chcel by som poradiť ohľadne Linux OS. Som software a hardware developer a dlhé roky som používal Windows OS... pre prácu. Používal som nejaký čas aj Ubuntu 12.10 ale nejako si ma nezískal. Od OS požadujem prácu so súbormy, dokumentami, podpora programovacích jazykov, Prehrávač/Media, správa diskov, kompatibilné so zariadeniami, podpora grafických kariet, cloud a vývoja. Vopred ďakujem za vaše príspevky.
XANIZA
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod lubokubo76 10. 6. 2013 21:07

Puppy - malý (128MB na CD), nennáročný (šiel aj na P 1 64MB RAM, ale ideál je 1GB), nainštaluješ len čo chceš, v základu takmer nič nie je
Knoppix - mne tiež Ubuntu nesadol. K. DVD ed. má 9GB SW, základ je aj 32b, aj 64b (pre bootom sa zada parameter jazyka aj kernelu), má už v sebe virtual box, dosbox, hry.... Možnosť nabootovať KDE/Gnome.
Ostatní tu radia Slax, ale akosi mi tiež nesadol. Teda ponuka start je krpatá a neche sa mi hľadať ako to rozšíriť
lubokubo76
Junior

Odeslat příspěvekod hunter21 10. 6. 2013 22:26

Ked si uvedomis, ze na Linuxe je skro vsetko inak a na mnohe veci si budes musiet zvykat a prekusavat sa tym, tak prechod nieje zly. Moze byt dokonca prospesny.
Vyskusaj Fedoru, ked ti igrajka nesadla. Predsa je to system pre profesionalov, ktori vedia co maju robit ked nieco nefunguje tak ako by malo.
hunter21
Pokročilý

Odeslat příspěvekod meme1255 10. 6. 2013 22:39

Mně vyhovoval Debian před přechodem na OS X ..
meme1255
Junior

Odeslat příspěvekod soban 11. 6. 2013 07:28

Pro začátečníka buď ubuntu a jeho odnože či fedoru. Jsou dost rozšířené takže ti víc lidí pomůže.

A že se ti nelíbí grafika - no tak si ji změň můžeš používat GNOME, KDE, XFCE a další pod ubutu UNITY co je vlastně GNOME, ale má tam panel vlevo atd....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý