Linux pro notebook s CPU 486

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod PalmTungsten 14. 10. 2013 13:59

Ahoj, mám doma starý notebook značky IPC (model PortaPC P5 486) s CPU 486DX a rád bych si na něm vyzkoušel spustit nějaký lightweight Linux. CPU má takt 33MHz (nebo 50MHz, ted z hlavy nevím), v notebooku je dále 4MB RAM a místo HDD je použita High Speed 4GB CF karta v redukci na IDE. K dispozici je i PCMCIA síťová karta. Otázka je: připojím takový notebook na internet a půjde s tímhle prohlížet web aspoň přes textový prohlížeč Lynx?
Nikon / Fuji.
PalmTungsten
Junior

Odeslat příspěvekod PeterKE 14. 10. 2013 14:27

4 MB RAM? Samotný kernel ti zaberie 2-4 MB....

To nemá význam. Možno nejaký geek by na tom rozbehal textový režim... keby veľmi chcel...
PeterKE
Junior

Odeslat příspěvekod karlos00x 14. 10. 2013 14:29

zkus ubuntu 6.04 nebo tak neco.
Upgrade který má smysl: SSD. Zažijete svižný počítač.
karlos00x
Pokročilý

Odeslat příspěvekod soban 14. 10. 2013 16:52

Vyhodit a neřešit!

Jinak samozřejmě linux na tom poběží není problém, ale co na tom chceš dělat? Zapomeň na internet moderní prohlížeč tam nenainstaluješ, a staré prohlížeče ti nepomůžou na hromadu www se potom nedostaneš protože nepodporují tak starý prohlížeč.

Mám W95 originál a když s tím skusím někam na internet tak servery zahlásí nepodporovaný prohlížeč a hromada věcí pak na www nefunguje.

Takže pokud to chceš trochu rozumě vyskoušet tak si nainstaluj MS-DOS a windows 3.1 to na tom bude chodit.....
/----------------------------------------\
| Petr Šobáň |
| Olomouc |
\----------------------------------------/
soban
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Vykook 23. 10. 2013 21:21

Před pár lety jsem něco podobného zpytlíkoval s notebookem Cyrix 25 Mhz 4 mb ram 80mb disk. Nástřel najdeš tady: http://www.abclinuxu.cz/hardware/proces ... -mhz-cyrix , ten odkaz tam je mrtvej a fakt to teď nemám náladu znova hledat. Teď bych v tomto případě šel buďto do Minixu a nebo ještě lépe do NetBSD, kterému by 4mb měly stačit. Pokud nejsi hračička, tak se na to doporučuju vybodnout a za pár korun si raději koupit nějaký rapsberry pi, nebo něco podobnýho, bylo to hluboko pod úrovní použitelnosti...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior

Odeslat příspěvekod geal 26. 10. 2013 10:39

Možná by na tom fungoval Plan 9, Inferno nebo Oberon, ale Linux?
geal
Junior

Odeslat příspěvekod Kysa 29. 12. 2013 08:24

Jak píšou nade mnou, vyhodit a neřešit, tohle už je opravdu hodně nepoužitelný. Na grafiku zapomeň a v linxu si toho na webu moc neprohlídneš......
Kysa
Mírně pokročilý