Chrome OS zkušenosti

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod underwear 20. 4. 2019 11:53

Ahoj, je tady někdo kdo má zkušenosti s tímto systémem? Konkrétně s aplikacemi na Android? Rád bych si pořidil Google slate ale bohužel jsem nikde moc nenašel pořádné info o tom jak fungují android aplikace, jestli to je opravdu funkční nebo spíš ne .. Případně i nějaké postřehy co je vyloženě na tom systému špatně apod.
underwear
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 4. 2019 13:10

EDIT: NÁSLEDUJÍCÍ JE ŠPATNĚ! OMLUVA
Chrome, ve druhém odkazu jen o...
forum-925/Programy-pro-internet-prohlizece-webu.html
viewtopic.php?f=925&t=1048377&hilit=chrome
Naposledy upravil meda2016 dne 20. 4. 2019 13:55, celkově upraveno 1
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod Kaulik 20. 4. 2019 13:29

méďo a co to má společného s chrome OS? vidím všude jen google chrome, ale chrome OS nic..?
R7-5800x + NH-D14 | ASUS ROG STRIX B550-A GAMING | RAM 48GB@3200 | RX 6750 XT | RM550x | FD R4 | Transcend SSD370S 256GB | NVMe SSD EVO970 500GB
Kaulik
VIP uživatel
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod underwear 20. 4. 2019 13:41

Právě že tu nic není :-) proto se ptám, chrome je prohlížeč, chrome os je operační systém ve kterém jdou spustit i android aplikace ale nepodařilo se mi jej nainstalovat na starší laptop, respektive mám tam verzi, která ale nemá google play (nepodporuje to) takže vím, že ten systém funguje svižně a vyhovuje mi ale nikde pořádně nemohu nic najít o podpoře těch android aplikací, jen že je podporuje. Na youtube něco najdeš ale víceméně nic neříkající videa. Proto se ptám :-) Bohužel jsem narazil dnes na nějaké testovací video google slate a nějak se jim to tam seká i v konfiguraci i5 a 8GB ram tak teď jsem úplně zmatený :-D Moc se mi nechce do ipadu a android tablety jsou pomalejší než můj telefon a do toho se mi moc nechce.
underwear
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod meda2016 20. 4. 2019 13:53

@Kaulík @undervear -To jsem tedy odflák!
Našel jsem zařízení Google Pixel Slate startující za $599 s Celeronem?
EDIT: Na Rootu je článek Chromebook jako primární (a jediný) laptop? s poznámkou "Protože jsem si vybral laptop s oficiální podporou Google Play, znamená to pro mne jen zapnout tuto možnost v nastavení a počkat, než se nakonfiguruje prostředí"
https://www.root.cz/n/chrome-os/
Podle starších článků aplikace Android nejsou podporovány automaticky, jen ve vybraných zařízeních.
meda2016
Junior

Odeslat příspěvekod KineCZek 22. 4. 2019 12:11

Presunuto do korektni sekce. (Mel udelat uz Kaulik.)
Don't think you are. Know you are. (Morpheus)

| PC sestavy hracum i profesionalum na miru | Kontakt zde tlacitkem SZ, nebo na Facebooku |
KineCZek
Odborník PC sestav a ULN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Lola Svatá 18. 10. 2020 09:03

Dobrý den, chtěla bych se zeptat jak na systému Chrome os spustit tuhle online hru http://www.herni.cz/hra-kris_kros , když mi to pořád píše, že to chce upgrade flash playeru? Zkoušela jsem to nějak, ale nejde mi to. Díky moc za radu.
Lola Svatá
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod milsimr 18. 10. 2020 10:43

Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků