Jak kopirovat data z SlackWare Linux 10 na NTFS?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Dejsipivo 30. 5. 2005 21:48

Potřebuji dostat data ze systému souborů ve SlackWare Linux 10 na systém souborů NTFS. Jak na to? V Linuxu můžu z NTFS číst, ale nemůžu do ní psát. Nebo mi poraďte, jak jednoduše zprovoznit vypalovačku, abych mohl data normálně vypálit na CD a pak číst z NTFS. Dík.

// adamek.jan - editoval jsem nazev threadu
Dej si pivo!
Dejsipivo
Junior

Odeslat příspěvekod Howard 30. 5. 2005 21:52

mas nevhodny nazev threadu, zmen ho na neco delsiho a vystiznejsiho
Have you tried to turn it off and on again?
Windows je ... nikoliv Windows jsou (Windows is ...)
Howard
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod miho 30. 5. 2005 22:18

Zapis na NTFS je v Linuxu velmi problematicky takze toto reseni neni prilis vhodne :(

Naopak s palenim potize (zejmena pokud se pouzije jadro 2.6 kde jiz neni treba SCSI emulace) nebyvaji. Pokud funguje cteni tak staci vetsinou nainstalovat palici soft (napr. k3b) a vse chodi jak ma.

Posledni moznosti je cteni ext2 a/nebo raiserfs z windows. Slouzi k tomu plugin do TotalCommandera.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod jik 30. 5. 2005 22:18

Několik možností:
1) ntfs -> vfat
2) k3b
3) mkisofs a cdrecord (postup viz manuálové stránky - jsou tam i příklady)
4) s win knihovnami lze na ntfs i zapsat - projekt neznám
jik
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 31. 5. 2005 00:09

jik píše:4) s win knihovnami lze na ntfs i zapsat - projekt neznámm/quote]

Je to Captive NTFS (tedy "NTFS v zajeti":-) )

http://www.jankratochvil.net/project/captive/

Pouziva windowsowsky driver ntfs.sys pres emulaci zbytku Windows, podobne jako treba MPlayer pouziva windowsovske kodeky. Osobne jsem to ale nezkousel, jen vim, ze to existuje.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ford 31. 5. 2005 10:00

Ja mam odzkousen zapis na NFTS. Funguje dobre a bezproblemove. Je vsak treba zapnout podporu NTFS WRITE v jadru. Umis kompilovat jadro?
Ford
Junior

Odeslat příspěvekod Ander 31. 5. 2005 12:45

Dejsipivo píše:Potřebuji dostat data ze systému souborů ve SlackWare Linux 10 na systém souborů NTFS. Jak na to? V Linuxu můžu z NTFS číst, ale nemůžu do ní psát. Nebo mi poraďte, jak jednoduše zprovoznit vypalovačku, abych mohl data normálně vypálit na CD a pak číst z NTFS. Dík.k/quote]

A co je cist z Windows? Pokud pouzivas ve Windows Total Commander, pridej si do nej plugin, ktery umi cist data z Ext/ReiserFS.

link http://ghisler.fileburst.com/fsplugins/ex2fs.zip
Nestaci znat, musime nase vedeni uplatnit.
Nestaci chtit, musime konat. (Bruce Lee)
Ander
Junior

Odeslat příspěvekod Ander 31. 5. 2005 13:04

Ford píše:Ja mam odzkousen zapis na NFTS. Funguje dobre a bezproblemove. Je vsak treba zapnout podporu NTFS WRITE v jadru. Umis kompilovat jadro?

Cau, mel jsem za to, ze zapis z Linuxu na NTFS je experimentalni zalezitost a zdaleka jeste neni doladena.
Viz
http://linux-ntfs.sourceforge.net/info/ntfs.html#3.2
Nestaci znat, musime nase vedeni uplatnit.
Nestaci chtit, musime konat. (Bruce Lee)
Ander
Junior

Odeslat příspěvekod cache 31. 5. 2005 13:20

pri zapise z nie native ntfs systemu na ntfs ti moze dod*bat ntfs disk. sam som chvilu pouzival ntfs driver do win98 a pak som mohol preinstalovavat.. V linuxe je to podobne - moze to fungovat bez problemu, ale aj s problemami. hlavne nezapisuj na systemovy ntfs disk.
Můj bože, to je budoucnost! Mí rodiče, přátelé, má dívka.. Už je nikdy neuvidím.. JUPÍÍÍÍÍÍ! (Fry s1e1)
cache
Pokročilý

Odeslat příspěvekod tlamik 31. 5. 2005 14:41

V podstate existuji dva zpusoby, jak zapisovat na NTFS oddil z linuxu.
1. RW primo v jadre, nevyhoda : lze pouze prepisovat jiz existujici soubory, navic se nesmi zmenit jejich velikost
2. Captive, lze korektne zapisovat, ale je to hroooooooooozne pomale, skoro jako disketa (cca 300-500 kB/s)
tlamik
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod LubosD 2. 6. 2005 21:22

tlamik píše:V podstate existuji dva zpusoby, jak zapisovat na NTFS oddil z linuxu.
1. RW primo v jadre, nevyhoda : lze pouze prepisovat jiz existujici soubory, navic se nesmi zmenit jejich velikost
2. Captive, lze korektne zapisovat, ale je to hroooooooooozne pomale, skoro jako disketa (cca 300-500 kB/s)
No to je desetinásobek diskety :wink: Ta má zápis 15-20kB/s
LubosD
Mírně pokročilý