Aku distribuciu Linuxu pouzivate?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Aku distribuciu GNU/Linuxu pouzivate?
Ubuntu/Kubuntu 102 %  33%  [ 102 ]
Mandriva/Mandrake 41 %  13%  [ 41 ]
SUSE 61 %  19%  [ 61 ]
Fedora/RedHat 18 %  5%  [ 18 ]
Debian 23 %  7%  [ 23 ]
Gentoo 33 %  10%  [ 33 ]
Slackware 16 %  5%  [ 16 ]
Aurox 1 %  0%  [ 1 ]
PCLinuxOS 7 %  2%  [ 7 ]
Arch 6 %  1%  [ 6 ]
Celkem hlasů : 308

Odeslat příspěvekod Cubic6 26. 5. 2006 10:42

gentoo a nikdy jinak :-)
mam jeste freebsd ale na desktop s nim zatim nemam odvahu mozna bych zkusil arch nebo debian ale do binarnich dister se mi uz nechce
Cubic6
Junior

Odeslat příspěvekod ptimura 26. 5. 2006 11:01

SuSE 10.1 Gnome - Xgl + Compiz :-D
jen se ptej ... ;-)
ptimura
Junior

Odeslat příspěvekod ates 26. 5. 2006 11:12

Mandriva 2006
ates
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 27. 5. 2006 20:37

metla píše:Ešte stále SUSE 10.0. Kubuntu 6.06 mi do oka nepadlo vobec ,takže ešte dlho SUSE . :roll: /quote]

Tak aby to bylo smylsupné a kosntruktivní, bylo by vhodné uvést, co vám na Kubuntu nevyhovovalo, abychom to případně mohli v dalších vydáních napravit ;)
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod dta 2. 6. 2006 16:16

Omlouvám se za offtopic, ale měl bych otázku asi na Petra Tomeše, který Ubuntu dost často doporučuje.
Proč K/Ubuntu neobsahuje trochu novejší software? Myslím, že pro systém zaměřený na desktop by mohlo být uskutečnitelné alespoň aby v době vydání měl aktuální software. Např. můj oblíbený video přehrávač Kaffeine vyšel ve verzi 0.8.1 už na začátku dubna, ale v Ubuntu je verze ze září '05; hudební přehrávač amaroK vyšel před 14 dny v zbrusu nové verzi, ale v repozitářích je 1.3.9.
KDE 3.5.3 vyšlo před pár dny, Firefox 1.5.0.4 vyšel včera. Dapper-backports ještě neexistuje. Kdy se dá asi tak očekávat dostupnost těchto novinek v K/Ubuntu?
dta
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 2. 6. 2006 16:33

Petr Tomeš";[quote="metla píše:Ešte stále SUSE 10.0. Kubuntu 6.06 mi do oka nepadlo vobec ,takže ešte dlho SUSE . :roll: /quote]

Tak aby to bylo smylsupné a kosntruktivní, bylo by vhodné uvést, co vám na Kubuntu nevyhovovalo, abychom to případně mohli v dalších vydáních napravit ;)

To že sa na moje pc nedá ani nainštalovať. Po konfigurácii DHCP (ktoré je samozrejme ako vždy neúspešné) preblikne monitor a ostane tmavá obrazovka pomože len tvrdý reset. :-/ To je asi všetko čo dokáže KUBUNTU 6.06 na mojom PC. SUSE 10.0 64bit presne to isté. Disable ACPI nepomože. Hardware je v poriadku WIN XP a SUSE 10.0 32bit na nom chodia ako vystrelené z praku.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod MarrLiss 2. 6. 2006 16:46

dta píše:Např. můj oblíbený video přehrávač Kaffeine vyšel ve verzi 0.8.1 už na začátku dubna, ale v Ubuntu je verze ze září '05; hudební přehrávač amaroK vyšel před 14 dny v zbrusu nové verzi, ale v repozitářích je 1.3.9.
KDE 3.5.3 vyšlo před pár dny, Firefox 1.5.0.4 vyšel včera. Dapper-backports ještě neexistuje. Kdy se dá asi tak očekávat dostupnost těchto novinek v K/Ubuntu?t/quote]
Konkretne KDE software je na kubuntu.org vetsinou jeste pred oficialnim vydanim. KDE 3.5.3 jsem mel o 3 dny drive. Amarok je v tamnich repositarich 1.4., KOffice 1.5. Kaffeine je zase v repositarich nemeckeho tymu. Da to trochu prace, ale z tech dvou zdroju si udelast KDE desktop aktualni.
MarrLiss
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 2. 6. 2006 17:01

dta píše:Omlouvám se za offtopic, ale měl bych otázku asi na Petra Tomeše, který Ubuntu dost často doporučuje.
Proč K/Ubuntu neobsahuje trochu novejší software? Myslím, že pro systém zaměřený na desktop by mohlo být uskutečnitelné alespoň aby v době vydání měl aktuální software. Např. můj oblíbený video přehrávač Kaffeine vyšel ve verzi 0.8.1 už na začátku dubna, ale v Ubuntu je verze ze září '05; hudební přehrávač amaroK vyšel před 14 dny v zbrusu nové verzi, ale v repozitářích je 1.3.9.
KDE 3.5.3 vyšlo před pár dny, Firefox 1.5.0.4 vyšel včera. Dapper-backports ještě neexistuje. Kdy se dá asi tak očekávat dostupnost těchto novinek v K/Ubuntu?d/quote]

Ja mam povoleny vsechny repositare,potom je dostupnejsiho vic a novejsi software.Popripade alien a neni co resit.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod JIV 2. 6. 2006 17:45

presne tak v ubuntu si musis pridat extra repositare - pise sa o tom v kazdom ubuntu faq..
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Odeslat příspěvekod botepidemic 2. 6. 2006 17:48

chystam se na ubuntu, bude to poprve s linuxem, tak mi drzte palce :)
botepidemic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod decried 2. 6. 2006 18:07

drzime :D
dapper je docela vydareny, tiez ho pouzivam

hlavne sa nezlakni ked ti nieco nepojde, vsetko ma svoj cas a na vsetko existuje riesenie len sa s tym treba potrapit - ten system za to stoji

windows never more
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod botepidemic 2. 6. 2006 18:41

decried píše:drzime :D
dapper je docela vydareny, tiez ho pouzivam

hlavne sa nezlakni ked ti nieco nepojde, vsetko ma svoj cas a na vsetko existuje riesenie len sa s tym treba potrapit - ten system za to stoji

windows never more

jj, vpoho, ja mam takovydle piplani rad

urcite nejdriv vyzkousim live cd, ale myslim, ze se mi to bude libit (podle toho co sem cetl a videl na screenech), akorat mam trochu obavu z toho kam to nainstaluju.... mam jeden HDD 80gb a na nem winxp ntfs, vubec nedeleny, proste C: a na nem vsechno (nj ja vim :()...
botepidemic
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod dta 2. 6. 2006 19:21

MarrLiss: Díky moc. To v podstatě vyřešilo všechny moje požadavky. V repozitáři kubuntu.de je přesně to co potřebuji. Nejnovější amaroK a Kaffeine. Nejnovější KDE a KOffice je zase na kubuntu.org. Nakonec to vypadá, že Kubuntu je distribuce s nejlepší podporou KDE.

oooooooooo: Jestli myslíš repozitáře jako universe, tak z těch nic nepotřebuji. Mě šlo spíš o tu aktuálnost. A alien mi příjde jako "nečisté" řešení. Žádné automatické aktualizace apod.
dta
Junior

Odeslat příspěvekod AraxoN 2. 6. 2006 19:35

Gentoo! 8)
Podporujte baktérie - pre veľa ľudí je to jediná kultúra, ktorú majú.
AraxoN
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 2. 6. 2006 19:39

AraxoN píše:Gentoo! 8)

Tiež si to myslim.Práve s GENTOO maturujem :| Konečne vypájkujem SUSE 8)
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka