editacia GRUB boot menu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Heady 29. 8. 2005 16:28

dobry, co sa tyka linuxu a pod, tak som uuuplny zaciatocnik, som sa to rozhodol zmenit...som si nainstaloval linux (mandrake) a zavadzac mi kamoss poradil GRUB (lebo mal s LILO problemy), lenze teraz po nabehnuti GRUB boot menu tam mam tieto moznosti v tomto poradi:

1. Linux
2. Linux - nonfb (ci tak nejako)
3. failsafe
4. Windows

chcel by som to editovat tak, aby bol windows prvy, aby sa mi defaultne spustal windows.
neviete ako ??
diky moc

Heady
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod Byte 29. 8. 2005 16:30

/boot/grub/menu.lst - polozka default pocitano od 0, cili ty napis 3
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod Heady 29. 8. 2005 16:43

:?: troska podrobnejsie by sa to nedalo napisat :?:
Keby aspon 1 z 1 000 slnk malo planetu, keby aspon 1 z 1 000 planet ma zivot a keby aspon 1 z 1 000 zivotov bol zivot inteligentny, tak su vo vesmire miliony inteligentnych zivotov !!!
Heady
Junior

Odeslat příspěvekod Byte 29. 8. 2005 16:55

otevres ten soubor, najdes radek: default 0, a tu 0 prepises na 3.
Grub pocita od 0 cili windows je 3.

Jinak jak na grub najdes treba tady: http://www.danix.cz/Members/Peca/danixgrub/view

Jinak pro poradek doporucuju vymazat opatrne vsechny radky zacinajici krizkem, aby si se v tom lip vyznal.
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 29. 8. 2005 17:18

Třeba v suse9.3 se to dá naklikat v yastu
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Byte 29. 8. 2005 18:04

v tomhle pripade to klikani asi nic neulehcuje
Byte
Junior

Odeslat příspěvekod David Jaša 30. 8. 2005 07:11

Byte píše:Jinak pro poradek doporucuju vymazat opatrne vsechny radky zacinajici krizkem, aby si se v tom lip vyznal.

Nesmysl, když si ty komentáře přečte, tak pochopí, o co jde. Když si je vymaže, tak bude odkázán na "man menu.lst" a číst manuály IMHO ještě neumí...
David Jaša
Junior

Odeslat příspěvekod ilicz 13. 9. 2005 11:12

[quote="David Jaša";Nesmysl, když si ty komentáře přečte, tak pochopí, o co jde. Když si je vymaže, tak bude odkázán na "man menu.lst" a číst manuály IMHO ještě neumí...e/quote]

LOL :mrgreen:
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Junior

Odeslat příspěvekod K8 13. 9. 2005 11:28

K8
Pokročilý

Odeslat příspěvekod ilicz 13. 9. 2005 12:39

trvalo mi dlouho nez jsem do grubu proniknul, nejsem sice nejaky expert, ale je to fajn... :wink: :)
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Junior