Nastaveni pripojeni pres Wi-Fi v SuSE 9.3

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mobil-man 14. 9. 2005 13:42

Potreboval bych vedet, komu se podarilo pripojit se pres Wi-Fi na internet v SuSE a hlavne taky jak?
Chystam se na vetsinove pouzivani SuSE 9.3 na desktopu (mam i XP spolu se SuSE), ale prave ze se mi nedari rozchodit pripojeni a bez toho to nejde...nebo jestli neexistuje v linuxu neco, co by si prevzalo nastaveni z woken, kde to pripojeni jede.
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saenik 15. 9. 2005 08:57

Hele pokud chceš dostat odpověď tak se musíš zeptat tak, aby na to odpovědět šlo. Připojení Wi-fi přes SuSe pochopitelně jde. Sám jsem takhle připojený. Ovšem je rozdíl, jestli jsi připojený přes Apčko nebo přes kartu. U APčka je nastavení primitivní. Obzvlášť pokud používáš DHCP. Potom tam ani není potřeba nic nastavovat a net jede rovnou (a všechny nástroje myšleno IM, mail klient a webbrowser jsou rovnou součástí systému). Jiné to je, pokud máš kartu. Tam je potřeba vědět, co je to za kartu, jestli vůbec pod Linuxem běží. V tomhle případě je dobré trochu zagooglit. Existují mraky návodů jak zprovoznit tu kterou kartu pod Linuxem.
Saenik
Junior

Odeslat příspěvekod ilicz 15. 9. 2005 09:14

on nás zkousi :wink: podivej se na jeho podpis... :)
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Junior

Odeslat příspěvekod Mobil-man 15. 9. 2005 14:11

ilicz píše:on nás zkousi :wink: podivej se na jeho podpis... :)>/quote]
No tedka se ten podpis opravdu hodi...
Mam bezdratovou kartu, kterou mi YaST normalne najde a je zarazena v sitovych kartach. Je to D-link AIR DWL-510

Zkousel jsem u ni nastavovat snad vsechny mozny udaje, ale kdyz se potom spusti kinternet, tak stejne nic nejede... :-/
Mobil-man
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Saenik 15. 9. 2005 20:02

Saenik
Junior