lunexaci pozor - uz vam odzvonilo

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 17. 9. 2005 23:10

stanley píše: .. jo, nepopiram ze nektere veci jsou lepsi, ale jde o to (jak jsem jiz psal vyse) ze to neni pro mne duvod prechodu na jiny op.system.

Ja ta ani nechcem presvedcit, aby si presiel na linux, len sa snazim uviest prakticke priklady, preco niekomu moze linux vyhovovat.

Ja napriklad rad citam v linuxe pdf dokumenty. KPDF mi vyhovuje viac ako Acrobat Reader. Ma skvely "presentation mode", v ktorom sa pohodlne cita a PDF dokument mi otvori presne na tom mieste, kde som minule skoncil. Skvele na citanie knih a dlhych manualov. (Mozno to ma aj novy Acrobat Reader, ale oproti KPDF je to moloch a KPDF je skvele integrovany do KDE).
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 17. 9. 2005 23:10

Pietro píše:Toto je sice pekne, ale s linuxom sa to ani zdaleka nemoze porovnavat. Linux moze byt v hocijakom pristroji a na rozdiel od windows nebezi len na i386, ale aj na powerpc, alpha, sparc, s390, atd. viz. napr. ftp://ftp.au.debian.org/pub/debian-cd/3.1_r0/

Kolko ludi si na beznu pracu kupi powerpc, alpha, sparc, s390 atd? najblizsi pocitac si kupim pc, ci nejaky server od sunu? a.k.a. zbytocny argument. mozno ked firmy prestanu pretlacat komercne unixy na tieto platformy a nejaku budem fakt nutne potrebovat...

Pietro píše:To sa da tiez tazko porovnavat. Tych vyhod linuxu je v tomto mnoho, ale spomeniem len jednu, ktora ma prekvapila. V linuxe som si robil mp3 z jedneho cedecka. Ked skoncilo ripovanie a zacalo kodovanie do mp3, klikol som v konquerore na tu mp3, ked mala este len 32 KB a spustil sa amaroK. Ten zacal mp3 hrat a napisal, ze ma 6 sekund. Ale medzitym pokracovala kodovanie do mp3, takze amaroK mi nakoniec prehral celu skladbu. Takze v linuxe mozem grabovat cedecko a zaroven si ho pocuvat.

Neviem ako inym, ale ked grabujem skladbu vo Windows v Audiograbberi, tak si mp3 nemozem pustit vo Foobare, kym Audiograbber neskonci. Ako je to mozne?

ako? ze by subor nesiel otvorit lebo sa pouziva? no neviem ako ty, ale ja ked nieco grabujem tak si pockam kym sa grabovanie nejakej tej skladby dokonci.. alebo pouzijem nejaky iny program co by vedel citat aj za prebiehajuceho zapisu (ak taky jestvuje)..
a vobec.. o com to ma byt argument? linux je sqely pretoze v nom mozem pocuvat cdko kym mi ho grabuje? prosim ta, nedaj sa vysmiat... (pouzivam win xp, slackware/ubuntu; proti linuxu nemam nic, ale mam nieco proti 'argumentom' ako su tvoje)
Moderátor diskusného fóra Živě.cz ve výslužbě
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 17. 9. 2005 23:12

vtech píše:Tak mne to inspirovalo se podivat po dlouhe dobe na ZDnet a co nevidim: "IE flaw puts XP SP2 at risk" :-)

Skus aj toto:
http://businessweek.com/magazine/content/05_39/b3952001.htm?chan=tc

Je to rozbor sucasneho stavu Microsoftu.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 17. 9. 2005 23:46

khihihi píše:Kolko ludi si na beznu pracu kupi powerpc, alpha, sparc, s390 atd? najblizsi pocitac si kupim pc, ci nejaky server od sunu? a.k.a. zbytocny argument.

Nikde som nepisal, ze si to ma niekto na beznu pracu kupovat. Vravim len, ze linux je variabilnejsi a prisposobitelnejsi. BTW, a.k.a. = also known as alebo another known alias.

a vobec.. o com to ma byt argument? linux je sqely pretoze v nom mozem pocuvat cdko kym mi ho grabuje?

To nebol argument. Len prakticky postreh z fungovania linuxu a windows. Podobnych drobnosti je plno.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod stanley (novy) 18. 9. 2005 00:13

shrek: ja jsem na tebe nerval (TAKHLE SE RVE :-) ), jen jsem nechtel aby ses postaral o zruseni tohoto threadu.. takovy lidi "mam rad", nemaj co na praci ale jen co dostanou fci (mazat thready), hned se naparujou.. ja tady na zive.cz obcas s nejakym problemem nekomu poradim, tak mam snad moralni pravo tady slusne diskutovat. tak bait je tedy navnada .. no ja jsem ji nenahodil, tu nahodil ten pvni prispevovatel .. ja se jen snazil aplikovat nektere svoje mikroekonomicke poznatky a dosli jsme az sem...

ilicz: no WIN jsem dostal spolu s notebookem, takze legalni jsou :-) i HL2 je legalni .. FF take .. a takhle bych mohl jeste pokracovat :-)
vite, tady slysim reakce lidi jak je linux jednoduchy na obsluhu a pod. ale pak se tu ozvou i lidi, co rikaji ze se radeji vratili na WIN a stezuji si na spatne ovladace, horsi instalaci nekterych programu, .. zatim jsem neslysel dotaz nejakeho cloveka, ktery by mel potize sehnat ovladace pro WIN .. ja je take nemam a to mam na "serveru" starsiho hardwaru (i deset let) dost..

ABYSTE NEREKLI, tak kdyz se mi tu zarucite, ze nebudu mit s linuxem potize, tak vam slibim, ze az budu mit trochu casu, tak si na svuj stary comp linux nainstaluji: ale chtel bych nejakou "zajimavou" a pritom uzivatelsky privetivou distribuci... BTW, zvlada linux NTFS, nebo jenom FAT(32) .. nekde jsem cetl, ale nevim to jiste, ze NTFS Linux neumi..

Takovou radost vam udelam :-)
stanley (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod ilicz 18. 9. 2005 00:32

Stanley - pomlcte prosim neco o tom, co tu kdo ma nebo nema na praci - sam jste zarnym prikladem prudice...

Co se tyce legality - nejak jste zapomnel uvest kancelarsky balik - neverim, ze jako skoro-pravnik se obejdete beze psani textu... Shodou okolnosti mam par kamaradu budouci pravniky, ale ani jeden se zatim neobesel...

Ad NTFS: Linux umi NTFS cist, ale zapisy na NTFS jsou dost problematicke a hrozi poskozeni dat... Toto je zpusobeno tim, he NTFS je (opet dalsi) uzavrany format, ke kteremu M$ nezverejnil specifikace....
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 18. 9. 2005 00:41

Pietro píše:BTW, a.k.a. = also known as alebo another known alias.

to ma asi taku hodnotu ked ti rozpisem co znamena btw. btw, another known alias je len backronym
khihihi
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod shrek 18. 9. 2005 08:04

Stanley: No vidis, kdyby ses podival do slovniku hned, nemusel jsi mluvit z cesty. Ja jsem nevyzyval ke zruseni celeho threadu, jenom bych se primlouval za to, aby se takove hloupe prispevky mazaly pokud mozno hned na zacatku. Laskave zklidni hormon, ja jsem se tady do nikoho nenavazel ad personam a od nikoho na to nejsem zvedavy. Napsat nekomu v odpovedi ctyri vykricniky za jednu vetu, to podle me rvani je. Jeden vykricnik uplne staci a i s nim doporucuju setrit.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 18. 9. 2005 08:33

shrek píše:Stanley, Petr Tomeš: Nepleťte si pojmy. Něco jiného je flamewar a něco jiného je flamebait. Už ten nadpis svědčí o tom, že autor o žádnou kultivovanou diskusi nestojí.k/quote]

Já si pojmy nepletu, já jsem si zjistil co je flamebait dříve, než jsem na váš příspěvek reagoval:
http://google.com/search?q=define%3Aflamebait

Díky za pochopení.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 18. 9. 2005 08:52

stanley píše:vite, tady slysim reakce lidi jak je linux jednoduchy na obsluhu a pod. ale pak se tu ozvou i lidi, co rikaji ze se radeji vratili na WIN a stezuji si na spatne ovladace, horsi instalaci nekterych programu, ..

Ano, to je samozřejmě možné, a vždy záleží na konkrétní konfiguraci a HW. To samé platí pro Windows.

oquote="stanley"]zatim jsem neslysel dotaz nejakeho cloveka, ktery by mel potize sehnat ovladace pro WIN .. ja je take nemam a to mam na "serveru" starsiho hardwaru (i deset let) dost..

Hledejte na zdejším fóra a poradně: "windows ovladače problém"
Nebo zkuste hledat zde:
http://jyxo.cz/s?s=windows+ovlada%E8e+probl%E9m

Mimochodem, např. já a jistě i plno dalších lidí zase nemá problém s ovladači pro Linux.

Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod vtech 18. 9. 2005 08:58

Pietro píše:
Skus aj toto:
http://businessweek.com/magazine/content/05_39/b3952001.htm?chan=tc

Je to rozbor sucasneho stavu Microsoftu.

Diky za tip. Velmi zajimavy clanek.
vtech
Junior

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 18. 9. 2005 10:16

khihihi píše:to ma asi taku hodnotu ked ti rozpisem co znamena btw. btw, another known alias je len backronym

Ja len ze "also known as/another known alias zbytocny argument" znie zvlastne.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod mapper (novy) 18. 9. 2005 10:24

komu niet rady, tomu niet pomoci...

WIN je WIN a LUNEX je LINUX :)
... nic nie je nemozne tym, ktori veria ...
mapper (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Ford 18. 9. 2005 12:04

No, ja jen konstatuji, ze mych instalaci Linuxu na destktopech pribyva, zatimco maznutych instalaci widli je cim dal tim vic.
Ford
Junior

Odeslat příspěvekod khihihi 18. 9. 2005 15:39

Pietro píše:Ja len ze "also known as/another known alias zbytocny argument" znie zvlastne.

dobra rada, zacni pouzivat IBA 'also known as', to druhe je len backronym a najdes ho vo velmi malo definiciach (ak vobec v nejakej), navyse uznam ze s tym to zvlastne vyznie.
also known as: (po slovensky) tiez znamy ako, inymi slovami. takze inymi slovami, tvoj argument je/bol zbytocny.
(mne to zvlastne neznie :D)
khihihi
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka