Instalace MPlayeru do Suse 9.3

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Ritchi 20. 9. 2005 17:40

Zdravim. Snazil jsem se nainstalovat Mplayer podle navodu na portal.suse.cz, ale porad mi to pise toto

Installing ""'/home/tomecek/Download/Media Player/MPlayer-1.0pre7-pm.2.i586.rpm'""
error: Failed dependencies:
liblzo.so.1 is needed by MPlayer-1.0pre7-pm.2

prochazel jsem i diskuzni fora, ale nikde jsem nenasel odpoved na tento problem. Zkousel jsem hledat i ten liblzo.so.1, ale taky neuspesne. Zajimave je, ze den predem jsem ho instaloval taky a bez problemu. Druhy den na nove instalaci Suse nic. Mam tam i Multimedia packy 1-4. Poradite nekdo?
Ritchi
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 20. 9. 2005 17:49

No - je treba knihovnu liblzo. Nejspis se bude ten RPM balik jmenovat lzo.neco.rpm nebo liblzo.neco.rpm , bud bude nekde na instalacnim mediu (u DVD staci namountiovat, vlezt do adresare s RPMky a napsat ls | grep liblzo ), nebo prez web, treba pres http://fr2.rpmfind.net/linux/RPM/ .

Osobne bych u MPlayeru doporucoval preklad ze zdrojaku, uz kvuli optimalizacim pro konkretni procesor.
Lemur
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Ritchi 20. 9. 2005 18:02

Tak to bylo presne ono. nasel jsem tam lzo-1.08-107.i586.rpm a MPlayer maka. jenom me zarazi, ze pri prvni instalaci vse probehlo a nic takoveho po mne nechtel. MNOHOKRAT DEKUJI, muzu se dal kochat necim novym (Linuxem).
"Díky pokročilým technologiím budou nové Windows padat o 20% rychleji!"
Ritchi
Junior

Odeslat příspěvekod ilicz 21. 9. 2005 08:24

pokud "prvni instalace" byla nejaka starsi verze MPlayera, nemusela tam jeste takova zavislost byt (nevim, jen se dohaduju, jsem linej jit to hledat na Homepage MPlayeru)
[i]Registered Linux user no. #387946[/i]
ilicz
Junior

Odeslat příspěvekod Freeezer 26. 9. 2005 21:20

Vhodné je si v Yastu přidat další zdroje balíku jako je např. packman či Guru (google napoví).
Freeezer
Junior

Odeslat příspěvekod RastaMan 27. 9. 2005 07:21

RastaMan
Junior