Po jaké době přeinstalováváte Linux?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Sešívaný 28. 12. 2005 18:44

Používám Mandrivu. Ze začátku jsem ji přeinstaloval asi po měsíci, protože jsem tomu moc nerozumněl a rozesral si to. Potom mi tam 10.1 vydržela asi půl roku, pak jsem koupil nový notebook a nainstaloval 2005LE, ta mi vydržela několik měsíců než se ke mně dostala verze 2006. Rozhodoval jsem se mezi aktualizací a reinstalací a rozhodl jsem se pro reinstalaci. Jelikož jsem zachoval /home, tak jsem všechny uživatelské soubory a nastavení zachoval, takže jsem se vracel opět do "mého systému". Strikní oddělení systémové a uživatelské části považuju za velký klad Linuxu a výhodu oproti Windows. Pokud člověk zachová /home, tak je reinstalace prakticky bezbolestná.
P.S. Pracuju výhradně v Linuxu, Windows zapínám jen velmi, velmi zřídka kvůli účetnictví.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod jirka47 28. 12. 2005 21:44

Přeinstalace z důvodu, že by něco nechodilo, tak to ne.

Instaluju pouze pokud se objeví nová distribuce, která obsahuje něco zásadněji inovovaného (jádro, programy co používám).
Instalace trvá cca 15-20minut se všemi programy co potřebuji. Plus cca 5 minut na přihrání konfiguračních souborů, bookmarků a kontaktů z minulého linuxu. Pak během několika dní ještě někdy doladím vzhled a pozadí. Pozadí je asi to jediné co zásadně měním.
jirka47
Junior

Odeslat příspěvekod benes.m 29. 12. 2005 11:23

Zatím nebyl důvod - tedy, krom toho, když vyjde nové gcc, překompiluju systém. Dá se to za reinstalaci považovat, ale probíhá to za chodu a konfigurace systému není ve výsledku změněna. Maximálně, kdyby odešel hdd, to ale není chyba OS.
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 29. 12. 2005 14:47

na stejnou verzi sem reinstaloval vlastne jenom jednou - byla chyba davat na / experimentalni reiser4 :D. jinak ze zacatku sem reinstaloval docela bezne kdyz sem vybiral pro me vhodne distro. a na posled sem system menil na notebooku z FreeBSD na Gentoo protoze FreeBSD neumi hibernovat
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 29. 12. 2005 14:55

Na to nie je dovod.Preinštaluvam len pri prechode na vyššiu verziu alebo pri zmene distra.Na starej K-6 my RED HAT 5 ide už asi 5 rokov.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 29. 12. 2005 19:21

Ford píše:Za tech nekolik let, co Linux primarne pouzivam, jsem jeste nereinstaloval. Za tu dobu mi vsak 2x padl disk, coz melo pochopitelne za nasledek novou instalaci :-)
Přesně tak...taky 2x reinstall protože 2x padl disk.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jirka2 (novy) 2. 1. 2006 04:30

Jako majitel Gentoo.... Nikdy (uz skoro dva roky). Drive jsem mel Mandrake, tam se dělal upgrade zhruba dvakrát do roka.
Jirka2 (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Bubla 2. 1. 2006 07:00

A já myslel že tučňáci nereinstalují :-) Zlatý Windows, W2000 mi doma běželi přes 3 roky a nebýt toho, že jsem si pořídil nové PC běžely by dál, XP v práci mi běží odhadem 2 roky. Pokud člověk nedělá blbosti, neni důvod přeinstalovávat, to předpokládám platí i pro Linux.
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 2. 1. 2006 07:15

zalezi jen na tom, co si clovek pdo timto pojmem p[reinstalovat predstavuje. Kdyz si poridim novy HW a budu muset/je doporucne sestavit nove jadro, tak je to prakticky mozne brat jako reinstall. Palti vsude stejne, jaky pan takovy kram.
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod bunak (novy) 2. 1. 2006 07:49

Bubla píše:A já myslel že tučňáci nereinstalují :-) Zlatý Windows, W2000 mi doma běželi přes 3 roky a nebýt toho, že jsem si pořídil nové PC běžely by dál, XP v práci mi běží odhadem 2 roky. Pokud člověk nedělá blbosti, neni důvod přeinstalovávat, to předpokládám platí i pro Linux.
bunak (novy)
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Bubla 2. 1. 2006 08:20

"Nedělat blbosti" znamená neinstalovat pochybný SW. Já jsem taky postupně instaloval .NET Framework 1, pak 2, Visual studio 2003, pak 2005 beta, teď 2005 Express, doma mám navíc nainstalován i SQL server 2005 a 2005 Expres, a nic z toho žádné problémy nespůsobylo :-)
Bubla
Junior

Odeslat příspěvekod michal_vyskocil 2. 1. 2006 09:56

Z počátku, když jsem používal Mandrake, tak jsem reinstaloval. Rovněž jsem tak řešil updaty distribuce.

Podobně jsem to udělal jednou na Slacku, kdy jsem měl polovinu softwaru nainstalovaného ručně ... v systému byl takový bordel, že bylo jednodušší si zálohovat /etc a udělat novou instalaci. Od těch dob jsem důsledě používal balíčkovací systém.
Poznatek z diskuze: "Pro některé je unix házení perel sviním"
michal_vyskocil
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 2. 1. 2006 09:58

to je humorne ze se windows daj roze*rat instalaci softu
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod umi 2. 1. 2006 10:21

FreeBSD_Radikal píše:to je humorne ze se windows daj roze*rat instalaci softu

linux se da taky **** instalaci softu. update glibc (spatnej ebuild) mi zpusobil, ze nesly spoustet programy v 32bit emulaci a musel jsem rucne vytvorit novej soft link, kvuli spatnemu patchi v (STABLE) ebuildu Xorg jsem jeden cas mel podelany ikonky v OpenOffice...joo kdyby byl svet tak jednoduchej, tak nemame v IT praci ze :wink:
umi
Junior

Odeslat příspěvekod Clarke 10. 1. 2006 15:32

musel jsem mezi svatkama skompilovat cele Gentoo od znova, duvod - pri uklidu mazani zdroju jader zacaly cvakat hlavy hdd a jiz jsem se na nej nedostal, bezel cca 3-4roky.
Software is like sex, it is better when it is free...
Clarke
Kolemjdoucí

Předchozí stránkaDalší stránka