Spokojnost s linuxom

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod AndrewJ 22. 1. 2006 19:49

tak se omlouvám, myslel jsem, že se zasílá zdarma, ale teď nemůžu najít stránky, kde se o tom psalo, asi jsem si to pamatoval blbě

ale dá se koupit za 30 kč

//edit: zdarma se zasílá ubuntu, spletl jsem si to s kubuntu http://www.ubuntu.cz/poslat-cd-zdarma
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod puck 22. 1. 2006 20:38

podla mna je pre end-usera najlepsi Suse Linux. da sa kupit a da sa aj volne stiahnut 5CD - rozdiel je iba v tom, ze kupeny ma prilozenu prirucku.
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod AndrewJ 22. 1. 2006 20:50

nemá náhodou komerční suse už pořešené mp3, video apod.?

jen doplním, že se dá stáhnou i jako DVD, osobně si nedovedu představit, že bych měl žonglovat při instalaci 5 CD
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Samuel Gordon 22. 1. 2006 21:06

No jo, ty CD jsou otrava. DVD je mnooohem lepsi. A MP3, video? No video nevim, ale MP3 v Suse 10 Eval normalne facha ... nebo aspon mne.
MacBook 13" Late 2008 :: Core 2 Duo 2GHz :: 4GB 1067MHz DDR3 :: nVidia GeForce 9400M 256MB :: Intel 320 120GB SSD :: WD Black 320GB HDD :: Mac OS X 10.7 Lion
Samuel Gordon
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 22. 1. 2006 22:20

Viz výše - DVD, AVI, MPG, MOV, WMV, CD, OGG, WAV, FLAC, OGG, MP3, ACC, M4A, WMA streamy včetně ASF, aj.
Ostatní je v distru. Pokud jsem na něco zapomněl tak http://rpm.pbone.net
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 23. 1. 2006 11:03

Samuel Gordon píše:No jo, ty CD jsou otrava. DVD je mnooohem lepsi. A MP3, video? No video nevim, ale MP3 v Suse 10 Eval normalne facha ... nebo aspon mne.

Mám dojem (mohu se mýlit) že jen v Real Playeru?
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod Mawe47 29. 1. 2006 22:43

za tech 14 dni c o je mam se mi hryzly jen jednou...
jinak mam porad pocit, ze to vyhodim z okna, poradne si nedokazu ani rozbalit soubor, ale ze bych nabootovala do xp... jeste sem to neudelala i kdyz pocit bezmocnosti mi trochu vadi...

ale celkove spokojenost je:)
Mawe47
Junior

Odeslat příspěvekod krizko 29. 1. 2006 23:22

Ja som stastny - nestastny uzivatel SuSe 10 od vcera, zvedavost mi jednoducho nedala a musel som si to nainstalovat. Objednal som si to cez inet, reku, dostanem k tomu prirucku, to sa hodi. Samozrejme ze som hov.o dostal, ale co uz. Instal uplne super, nabehnutie super, "prve dotyky" nanajvys pozitivne. Po pociatocnom nadseni vsak doslo prve schladnutie, presne ako u Mawe47 mam sem - tam "pocit bezmocnosti", jednoducho som uzivatel, ktory "vyrastal" na produktoch od Microsoftu a za tych viac ako 12 rokov je to holt na mne poznat - ista forma degeneracie tu uz je. Ale nevzdavam sa, davam tomu tak polrok a hadam zmaknem zaklady Linuxu. Urcite to vsak nemienim rusit, to teda nie. Ale dnes som ozaj len na zaciatku, aj spojazdnit obycajnu Operu ci FF mi trvalo hodnu chvilu (teda v porovnani s Win verziami :) Este spojazdnim amarok resp. mp3 (nech kliknem na hociktoru v playliste, tak mi skoci na dalsiu a dalsiu a dalsiu.....az pokym to nestopnem. Skratka to nezacne hrat...asi to bude tym, ze tie mp3 su na NTFS disku - holt zaciatocnik) Takze Linuxu zdar!!
Říkám vám po dobrym: neserte mě, soudruzi!
krizko
Junior

Odeslat příspěvekod christian 29. 1. 2006 23:25

Tak jsem si konecne nainstalil Mandrivu 2006.. Akorat se mi nejak ztratil obsah disku :-(
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod duch 29. 1. 2006 23:29

Stastny nestastnik
Suse 10 mp3 nevie nativne prehravat. Patentova politika Novelu, treba si stiahnut kniznicu Lib-mad aby si mohol pocuvat mp3. To ze su na NTFS disku to nevadi linux vie ntfs 100% citat, ak chce zapisovat to je horsie existuje CAPTIVE (100% bezpecny zapis na ntfs disk / ale zaciatocnikovi neodporucam), ale treba si to skompilovat, a pod.
Linux je iny linux nie je klik sem klik tam ( i ked sa moze tak javit).
Odporucam Ti na zaciatok si v Yast Installation Sources dat Repositories PackMan a Guru servre.

Prijemnu zabavu s vyspelym a zaujimavym op. systemom
duch
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 1. 2006 14:15

Mawe47 píše:za tech 14 dni c o je mam se mi hryzly jen jednou...
jinak mam porad pocit, ze to vyhodim z okna, poradne si nedokazu ani rozbalit soubor, ale ze bych nabootovala do xp... jeste sem to neudelala i kdyz pocit bezmocnosti mi trochu vadi...

Budu asi ukamenovan :) ale uzivam oba OS a jsem spokojen s obema
na desktopu ma linux co dohanet,pokud by windows uzivatel zahlasil ze mu zahadne nejdou mp3 tak by dodal ***** windows,fuck gates atd..
Ze si zaplevelil pc 100 kodeky ho nenapadne,nastesti linux uzivaji vetsinou pomerne inteligentni lide kteri tusi ze ze problem je casto v uzivateli a ne systemu. :D .Ale k veci libi se mi otevrenost,moznost bezet na systemu s minimalnimi naroky pokud chci-to se netyka samozrejme vetsiny lidi co zacnou se standartnimi KDE nebo GNOME ty jsou rozezrane jako prumerne odladene windows.Sitarina je resena lepe v linuxu ,bezpecnost taky,v multimediich coz je domena domacnosti maji windows slusny naskok.Ale za takovych 5-10 let by se mohl ten naskok stahnout i v tomto a je dobre byt pripraven :P
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Pietro (novy) 30. 1. 2006 15:16

krizko píše:Este spojazdnim amarok resp. mp3 (nech kliknem na hociktoru v playliste, tak mi skoci na dalsiu a dalsiu a dalsiu.....az pokym to nestopnem.

Ano, presne ako pisal duch. Pridaj si Packman a Guru.

Packman: packman.iu-bremen.de, priecinok suse/10.0
Guru: ftp.gwdg.de, priecinok pub/linux/misc/suser-guru/rpm/10.0/

Cez yast potom doinstaluj mad, napis len mad vo vyhladavani yastu a on si to najde.

Pripadne, ak si naistalujes z Packmanu upraveny Kaffeine, stiahnu sa aj vsetky kodeky a okrem mp3 bude v amaroku fungovat aj wma.
Pietro (novy)
Junior

Odeslat příspěvekod Mawe47 30. 1. 2006 15:36

oooooooooo píše:
Mawe47 píše:za tech 14 dni c o je mam se mi hryzly jen jednou...

Budu asi ukamenovan :) ale uzivam oba OS a jsem spokojen s obema ...

no ja to myslela spis tak, ze i kdyz si rvu vlasy (snazim se naucit v konzoli a mc, KDE nepouzivam) a nadavam na svoji neschopnost a neznalost, nebyla sem tak znechucena, abych si zapla Win pro bezne veci co potrebuju.

Doufam, ze za par mesicu tomu porozumim a nebudu si pripadat jak totlani BFU
Mawe47
Junior

Odeslat příspěvekod Lemur 30. 1. 2006 19:22

oooooooooo píše:Budu asi ukamenovan :) ale uzivam oba OS a jsem spokojen s obema ...

Na tom nic spatneho neni. Jsou veci, na ktere je vhodny Linux a jsou veci, na ktere jsou vhodne (presneji receno: nutne) Windows. Stejne jako existuji veci, na ktere jsou dobre Macy, FreBSD, NetBSD ...

Mawe47 píše:Doufam, ze za par mesicu tomu porozumim a nebudu si pripadat jak totlani BFU

To je problem vsech, kteri prechazeji na Linux z Windows, protoze jednoduse receno, Linux nejsou Windows, i kdyz se nektere distribuce tomu snazi priblizit sec mohou. Ja osobne jsem podobne problemy nemel, protoze jsem prechazel na Linux uz z DOSu (Win3x nepovazuju za samostany OS), ale u lidi, kteri se nikdy nesetkaly s prikazovou radkou, textovymi konfiguracnimy soubory a podobne je vzdy trochu problem s tim "kultutnim sokem".

A jak uz jsem jednou uvadel, existuje zajimave pojednani (v anglictine) od Neala Stephensona "Na zacatku byla prikazova radka" (In the Beginning was the Command Line) , viz http://www.cryptonomicon.com/beginning.html , kde je svynm zpusobem neprimo vysvetleno, proc je prikazova radka pro lidi zvykle jen na GUI tak obtizna a naopak, proc lidem zvyklym na prikazovou radku GUI malokdy dela problemy (mimo prisernosti jako windowsovske filemanagery), ale stejne se stale obcas (nekdy dost casto) vraceji k prikazove radce.
Lemur
VIP uživatel

Předchozí stránkaDalší stránka