Spokojnost s linuxom

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mawe47 30. 1. 2006 23:45

ja v dosu na 386 jela dva roky, takze s konzoli problemy nemam
dokonce mi prijde pritulnejsi nez prostredi KDE, ktere ani nepouzivam

Spis celkove ten system poradne nechapu, nevim kde co hledat, ztracim se v adresarich a nedokazu si ani nastavit sit, coz pod windows vec na dve minuty...

na druhou stranu pocit toho, ze dokazu namoutnout disk je fakt skvely, aspon mi drobne uspechy po nekonecnem snazeni davaji pocit mirnych pokroku...
Mawe47
Junior

Odeslat příspěvekod christian 31. 1. 2006 00:07

2Mawe47: No vidis a od toho jsou "user friendly" distribuce Linuxu jako Mandriva,apod.. aby ulehcily prechod z Windows na Linux
die('Hacking attempt');

Kdo se chce zapojit do alpha testu nové verze aplikace SuperFórum pro Android, napište mi soukromou zprávu.
christian
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 31. 1. 2006 01:52

To čo niektorí tu ani netušíte obrovské množstvo herných serverov beží práve na Linuxoch na ktorých bežia dedicated servevre Dooma HalfLife 2, World of Warcraft a iných napr. GamesNET.pl z menovaných /quote]

Všechny servery World of Warcraft beží na Windows a to z jednoho prostého důvodu existuje jenom jeden schopný emulátor WoW a to WoWEmu a ten je pouze pro Win.

Linux je pouze utěk od reality a být něčím výmečným a přitom mít něco co chodí dobře. :) Když člověk vyladí Win nemůže si stěžovat. Mohou být stabilnější než Linux. Vše se dá upravovat něco snaž něco hůř. Linux je dělán tak, aby byl upravován.

Jak tu někdo psal o přikazové řádce tak já vidim problém např. vtom, že když si sosnu z netu nějaký soubor jeho jméno je dlouho a krkolomné tak je težké a zdlouhavé ho opisovat do konzole...
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod benes.m 31. 1. 2006 02:42

No tak právě díky lidem jako jsi Ty se uživím, i kdyby GNU/Linux zmizel z povrchu zemského. Opravovat rozesr*** woknousy bude potřeba vždycky. Už jenom ten hlod o souborech s dlouhým jménem mě dostal. Pustil sis někdy ve svých XP příkazovou řádku? (Start->spustit->cmd) Jé - ono to umí doplňovat jména souborů resp. adresářů pomocí tabulátoru... :o
Hm... odkud to asi Microsoft okopíroval. A taky zde existují užitečné příkazy - netstat, for, dig, shutdown.... hm, odkud se asi vzaly? Neříkám, že je špatně, že tam jsou, ale chtělo by to trochu kriticky přemýšlet, spíš než se klanět před otcem internetu aka Billem Gatesem. Že jsi o příkazovou řádku ve Windows nezavadil? No to je ale Tvůj problém. Ono mezi námi, zvládnout Windows je podstatně těžší než zvládnout nějaký Unix. Viděl jsi registry? Viděl jsi konfiguraci Active Directory? IPSec? Ano, Windows jdou docela dobře nastavit a zabezpečit, ale chce to mít vyšší kvalifikaci než opice, která kliká na ikonky. Mě osobně tedy Unixové systémy přijdou mnohem přímočařejší. Zvlášť s pomocí regulárních výrazů, sedu, awk, textových konfiguračních souborů, etc. etc. ad nauseam.

No a na závěr... zkus si někdy v počítači s Windows vyměnit třeba motherboard. To je zážitek, u kterýho bych ku*** střílel.
Pac a pusu...
I'm not in the condition to fuck. Sehr gut! Sieg Heil!
benes.m
Junior

Odeslat příspěvekod duch 31. 1. 2006 08:49

No ja hovorim, ze niektore bezia, lebo maju na to dedicated server urobeny pre linux, nepovedal som vsetkz. A ked je dedicated server netreba ziaden emulator. Hra si bezi nativne. Ako vo windowsoch.
S tou prikazovou riadkou sa mozem len zasmiat hlasno, a este hlasnejsie.
Nieco ako bash completion proste nativne vo win nieje , ked chce clovek aby mu v cmd dopisovalo dlhe nazvy musi ich dat do uvodzoviek. haha.
V linuxe sa viem cez prikazovu riadku "preklikat" (pomocou tabulatora) v adresarovej strukture rychlejsie ako vo win mysou. (Ano podmienka je jedna ze viem kde to je :-B )
Niesom linuxak (a asi ani nikdy nebudem) pretoze musim pracovat aj vo windows, napr. t.c. Flash, multimedialne CD. Ale aj tak si moje veci robim v linuxe. Takze pouzivam oba.
Ale s tou riadkou to bolo vtipne.
duch
Junior

Odeslat příspěvekod Mawe47 31. 1. 2006 09:52

christian: no KDE sice sou user friendly, ale zas na druhou stranu, klikat po ikonkach, na tom sem mohla zustat ve Win a nezkouset linux.

I se mi libi, ze s tou radkou proste clovek musi neco vedet, coz me vic motivuje k tomu se to ucit, abych vedela jak na to
Mawe47
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 31. 1. 2006 10:22

Mawe47 píše:christian: no KDE sice sou user friendly, ale zas na druhou stranu, klikat po ikonkach, na tom sem mohla zustat ve Win a nezkouset linux.

I se mi libi, ze s tou radkou proste clovek musi neco vedet, coz me vic motivuje k tomu se to ucit, abych vedela jak na to
To je fama. Moje kde je naprosto neklikatelny, ovladany spoustou klavesovych zkratek, popripade dcop scripty
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod Mawe47 31. 1. 2006 12:20

uznavam, mam linux par dni, takze sem si mohla vytvorit spatny nazor, ale presne s tema nulovejma znalostma mi to prijde klikaci, i kdyz to jen klikaci byt nemusi
Mawe47
Junior

Odeslat příspěvekod SneakerXZ 31. 1. 2006 14:00

benes.m píše:No tak právě díky lidem jako jsi Ty se uživím, i kdyby GNU/Linux zmizel z povrchu zemského. Opravovat rozesr*** woknousy bude potřeba vždycky. Už jenom ten hlod o souborech s dlouhým jménem mě dostal. Pustil sis někdy ve svých XP příkazovou řádku? (Start->spustit->cmd) Jé - ono to umí doplňovat jména souborů resp. adresářů pomocí tabulátoru... :o
Hm... odkud to asi Microsoft okopíroval. A taky zde existují užitečné příkazy - netstat, for, dig, shutdown.... hm, odkud se asi vzaly? Neříkám, že je špatně, že tam jsou, ale chtělo by to trochu kriticky přemýšlet, spíš než se klanět před otcem internetu aka Billem Gatesem. Že jsi o příkazovou řádku ve Windows nezavadil? No to je ale Tvůj problém. Ono mezi námi, zvládnout Windows je podstatně těžší než zvládnout nějaký Unix. Viděl jsi registry? Viděl jsi konfiguraci Active Directory? IPSec? Ano, Windows jdou docela dobře nastavit a zabezpečit, ale chce to mít vyšší kvalifikaci než opice, která kliká na ikonky. Mě osobně tedy Unixové systémy přijdou mnohem přímočařejší. Zvlášť s pomocí regulárních výrazů, sedu, awk, textových konfiguračních souborů, etc. etc. ad nauseam.

No a na závěr... zkus si někdy v počítači s Windows vyměnit třeba motherboard. To je zážitek, u kterýho bych ku*** střílel.
Pac a pusu... /quote]

Hehe ja napsal jeden problém :) a ty si ze mně udělal totální lamu :) to otom tab jsem neveděl dík aspoň umim něco navíc, ale ja jsem mluvil o Linux přikazový řadce promiň, že jsem to nenazval terminál. Jinak já vim co jsou registry a active directory umim je i měnit. Nechápu jak si došel k závěru ke kterému si došel.
Znám windows konzoli používám ji když opravuju zničení systém... recovery mod z instalačního cd.

Nějaký midrák a toto byl lék?

BTW: Já mam v PC linux :) ale používám ho méně než Windows jelikož programuji v jazycích od MS což by v Linuxu bylo zbytečné vše zkoušet pod Monem... Plus VS je bezkonkurenční.
SneakerXZ
Junior

Odeslat příspěvekod Widle_patří_do_hnoje 31. 1. 2006 14:15

Mawe47 píše:za tech 14 dni c o je mam se mi hryzly jen jednou...
jinak mam porad pocit, ze to vyhodim z okna, poradne si nedokazu ani rozbalit soubor, ale ze bych nabootovala do xp... jeste sem to neudelala i kdyz pocit bezmocnosti mi trochu vadi...

ale celkove spokojenost je:)

V KDE můžete archivem procházet jako složkou, stačí klepnout levým tlačítkem myši. Rozbalení - pravým myšákem vyvolat kontextovou nabídku a zvolit Rozbalit.
Widle patří do hnoje.
Budoucnost je Linux.
Widle_patří_do_hnoje
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 31. 1. 2006 15:27

SneakerXZ píše:..ale ja jsem mluvil o Linux přikazový řadce..e/quote]

"příkazová řádka" v linuxu samozřejmě umí doplňovat názvy souborů a adresářů.
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Markus555 2. 2. 2006 23:06

Nakoniec si stiahnem to ubuntu 5.10

//Lemur - Druhy identicky prispevek odstranen.
Markus555
Junior

Odeslat příspěvekod misapu 2. 2. 2006 23:46

Pro začátečníka se mi zdá vhodný Mandriva Linux, protože většinu věcí můžeš nainstalovat pomocí wizardů a oken.
misapu
Junior

Odeslat příspěvekod Boromir 15. 2. 2006 18:41

Mawe47 píše:uznavam, mam linux par dni, takze sem si mohla vytvorit spatny nazor, ale presne s tema nulovejma znalostma mi to prijde klikaci, i kdyz to jen klikaci byt nemusi

Vtip je v tom, že Linux může být klikací a pro uživatele Windows nemusí být proto přechod složitý. Moje matka v 70 letech na Linuxu pracuje a je jí vlastně jedno, jaký systém používá. Ale na druhou stranu teprve znalost příkazového řádku dělá z Linuxu mocný nástroj. Výhody Linuxu využije právě ten, kdo si umí leccos nastavit z příkazové řádky.
Její použití však není nezbytně nutné a systém odvede svoji práci i bez ní.
Jsou i jiné možnosti, Frodo. Různé cesty, kterými se vydat …
Boromir
Junior

Odeslat příspěvekod krizko 15. 2. 2006 21:44

Hilfe!! Nech sa snazim ako len chcem, neviem to...asi je to uplne elementarne, ale PC ma tentokrat porazilo (resp. SuSe10:-)) snazim sa skompilovat nejake programy (krusader, Amarok1.4), idem na to podla manualu,t.j. ./configure a vzdy, ale vzdy mi potom zahlasi toto

checking build system type... i686-pc-linux-gnu
checking host system type... i686-pc-linux-gnu
checking target system type... i686-pc-linux-gnu
checking for a BSD-compatible install... /usr/bin/install -c
checking for -p flag to install... yes
checking whether build environment is sane... yes
checking for gawk... gawk
checking whether make sets $(MAKE)... yes
checking for kde-config... /opt/kde3/bin/kde-config
checking where to install... /opt/kde3 (as returned by kde-config)
checking for style of include used by make... GNU
checking for gcc... no
checking for cc... no
checking for cc... no
checking for cl... no
configure: error: no acceptable C compiler found in $PATH

Asi (som o tom dost presvedceny) to bude uplne jednoduchy problem, ale aj ten je nad moje sily. Poradte please, co mam urobit, aby mi to nekoncilo errorom? vdaka
Říkám vám po dobrym: neserte mě, soudruzi!
krizko
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka