Chci zkusit Linux ! Jak na to ?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod metla23 22. 1. 2006 15:17

martinoza píše:Existuje free distribucia, ktora ma ***uplne standardne*** prehravac mp3 a dvd?

MANDRIVA prehrava MP3 štandartne.DVD s css štandartne asi žiadna free distribucia neprehra.Zatial som taku nestretol.
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod lukies 22. 1. 2006 15:40

Samozremě že free je. Dlouhou dobu sem měl aurox linux. Má už v sobě veškeré audio a video kodeky i s prehravacema, tak po instalaci systemu nemusis nic nastavovat. a prehrajes všechno. Ale zase si musis ručne namountovat win oddíly....
lukies
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 22. 1. 2006 15:45

Prehra AUROX aj DVD chranene css?
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod lukies 22. 1. 2006 15:52

nejsem si jistej, ale s zadnym dvd sem nemej problemy a že sem si jich v pujcovne pujcil... Hrali mi i nejnovejsi tituly tak sem nad tim nepremyslel..
lukies
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 22. 1. 2006 16:10

lukies píše:nejsem si jistej, ale s zadnym dvd sem nemej problemy a že sem si jich v pujcovne pujcil... Hrali mi i nejnovejsi tituly tak sem nad tim nepremyslel.../quote]

Ten AUROX asi vyskušam.
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod lukies 22. 1. 2006 16:31

klidne. Je to dobry system zalozeny na fedoře. Jen by mi tam dneska chybel ten Yast :-B
lukies
Junior

Odeslat příspěvekod Boromir 22. 1. 2006 16:36

V každém případě bych vyzkoušel víc distribucí. Ale může se stát, že hned ta první bude vyhovovat. Pokud ano a nestane se, že by na tom nejely některé zásadní věci (jako je zvukovka, síťovka apod), by distribuce mohla zůstat - nemá cenu ji nějak často měnit. Pro začátek buď SUSe, Mandrivu nebo Fedoru. Pokud se budeš chtít Linuxu věnovat víc a nebo jej používat pro vážnou práci, později bych doporučoval přechod na Debian nebo Slackware. To byl můj případ.
Jinak přehrávání multimedií v Linuxu (včetně DVD) je naprosto bezproblémové.
Jsou i jiné možnosti, Frodo. Různé cesty, kterými se vydat …
Boromir
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 22. 1. 2006 17:01

YAST2 je vec ,ten by chybal aj mne.AUROX skusim pre znameho.
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod piedro 23. 1. 2006 01:02

Ako live verziu by som vrelo odporucil SLAX ...www.slax.cz
A distribuciu pre zaciatocnika asi Mandriva 2006... je tam vsetko uz v podstate predinstalovane (Mozzila,OpenOffice,prehravac hudby a videa ) a takmer vsetko sa tam da nastavit klikanim....Instalacia je tiez klikacia...a ked nieco treba velmi jednoducho sa tam doinstaluje pomocou rpm balickov...
Ale toto je v podstate dnes uz vo vsetkych obdobnych distribuciach ...Suse, Kubantu a podobne
piedro
Junior

Odeslat příspěvekod w_353_1 23. 1. 2006 09:02

najdes tam vsetky verzie na stiahnutie a aj ak ich napalit na cd/dvd
http://www.linuxiso.org
ja pouzivam fedoru 4, skusal som rozne ale ani jedna my nesadla. je to kazdeho vec aku pouziva, su horsie aj lepsie distrib.
w_353_1
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Cameltosis 23. 1. 2006 09:09

tywe...to je k smichu..ze se s nim trapite... ach jo... pro tohle nemam slitovani. jedine co je umi rikat ze je 100%lamka a laik. to umi kazdej a otravuje tim dalsich 30 lidi...fuckt ubohy... tohle forum jde vazne do *****
__Maďarský překlad slova WINDOWS__

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod pexxi 23. 1. 2006 12:27

Cameltosis píše:tywe...to je k smichu..ze se s nim trapite... ach jo... pro tohle nemam slitovani. jedine co je umi rikat ze je 100%lamka a laik. to umi kazdej a otravuje tim dalsich 30 lidi...fuckt ubohy... tohle forum jde vazne do *****

Tak na to tu forum je, aby sa lamom vysvetlili veci, ktorym nerozumeju. Keby tu vsetci boli taki super odbornici ako ty, odbornici, u ktorych je to poznat, podla vyjadrovacich schopnosti a rozumnych prispevkov ;-), asi by bolo forum zbytocne.
It's better to be wholly alone, than alone with ass-holes. ;-)
pexxi
Junior

Odeslat příspěvekod Amadeus2 23. 1. 2006 12:30

Apage, Linux.
Amadeus2
Junior

Odeslat příspěvekod Cameltosis 23. 1. 2006 13:18

pexxi píše:
Cameltosis píše:tywe...to je k smichu..ze se s nim trapite... ach jo... pro tohle nemam slitovani. jedine co je umi rikat ze je 100%lamka a laik. to umi kazdej a otravuje tim dalsich 30 lidi...fuckt ubohy... tohle forum jde vazne do *****

Tak na to tu forum je, aby sa lamom vysvetlili veci, ktorym nerozumeju. Keby tu vsetci boli taki super odbornici ako ty, odbornici, u ktorych je to poznat, podla vyjadrovacich schopnosti a rozumnych prispevkov ;-), asi by bolo forum zbytocne.

no ja o sobe nerikam ze jsem nakej odbornik. ale proste porad tu nekdo castuje takovy lidi at googlujou a proste mi prijde uplne zbytecny na tohle odpovidat a davat svoje zkusenosti. kdyby jsi sem chodil poradne tak zjistis ze se ti stejne nikdy nedostane uznani za projevenou snahu a ochotu. vzpomenes si na me za pul roku ver mi. to je jedno. jak muze clovek kterej neumi ani s woknama chtit delat linux. sam to jeste o sobe tvrdi ze je naprosta lama. pak akorat z duvodu jeho neschopnosti senasere a bude o linuxu vykladat bludy kterejch uz je stejne tak dost a odradi tento system a celou ideologii... fuck voser
__Maďarský překlad slova WINDOWS__

Ámerikái Gateszkárus havária sistémusz neseremét (AGHSN - traduje se že takhle nadávají maďaři když se jim to kousne)
Cameltosis
Mírně pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka