make menuconfig

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Martin11(smazano) 19. 2. 2006 13:31

Pri instalaci modemu ADSL Well ASU-8000 podle tohoto zadani: ...Teď přichází ke slovu kompilace jádra – ale není to zas nic těžkého, čeho byste se měli obávat. Otevřete Terminal (konzoli), běžte do složky /usr/src/linux a napište příkaz „make menuconfig“ (popř. „make xconfig“ nebo „make gconfig“). Měla by se vám otevřít nabídka s konfigurací jádra... mi konzole na prikaz make menuconfig (popr. make xconfig) takto odpovedela: No rule to make target 'menuconfig'. Stop. Co mam delat? Mam SUSE 10.
Martin11(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 19. 2. 2006 13:38

musis v tom adresari /usr/src/linux mit rozbalene zdrojaky jadra... http://www.kernel.org

jinak navod je zde.. http://www.abclinuxu.cz/clanky/navody/k ... ie-jadra-i
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Martin11(smazano) 19. 2. 2006 13:46

Do adresare jsem rozbalil tento balicek: usbatm-20050216.tar.bz2
Martin11(smazano)
Junior

Odeslat příspěvekod .ParadoX. 19. 2. 2006 13:50

jak nazev napovida, tak v tom manualu ti pisi o KOMPILACI JADRA :) takze tam musis mit to JADRO (kernel). az jej tam budes mit, tak postupuj presne podle toho navodu, ktery se pise u toho ADSL... :) samotne zdrojaky k tomu ADSL jsou ti nanic, pokud tam nebude nejake jadro, do ktereho se to ma zabudovat... :)
<? echo "hello world"; ?>
.ParadoX.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Georgo10 24. 2. 2006 08:05

Od jádra 2.6.13 není třeba stahovat žádný dodatečný balíček, driver pro tento modem je již přímo v něm - čili stačí kernel jen nastavit, zapnout příslušné protokoly (mimojiné i PPPoA) a nakompilovat.
Na LinuxForum.sk jsem to s jedním uživatelem probíral a máte tam i odkaz na fungující firmware ;)
Georgo
Georgo10
Kolemjdoucí