DNS

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fidel 17. 4. 2006 20:13

dobry den, muze mi nekdo poradit kde bych nastavil aby uzivatele z pristupu pres lan na muj server nemuseli zadavat do adresniho radku ip ale jen treba http://server ? ve windows se k tomu prepsal soubor c:/windows/system32/drivers/etc/host, nebo jak to je....
Fidel
Junior

Odeslat příspěvekod diosko 17. 4. 2006 20:30

Ak to je len lokalne, tak presne ako pises - staci doplnit do suboru hosts riadok s IP adresou a menom servera. Vyzera to potom:

192.168.2.4 server

IP adresu vymen za aktualnu a "server" vymen za to co chces aby bolo zadavane do prehliadaca. V jednom riadku mozes mat aj viacej mien (oddelene minimalne medzerou).
Len ta cesta k suboru sa moze menit (nemusi to byt automaticky c:\ ;-) )
diosko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod diosko 17. 4. 2006 20:32

diosko píše:Ak to je len lokalne, tak presne ako pises - staci doplnit do suboru hosts riadok s IP adresou a menom servera.


...ja som zabudol dodat, ze to samozrejme musia urobit klienti na svojich pocitacoch a nie ty na svojom "serveri"
diosko
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod tomhavel001 17. 4. 2006 20:39

V tom pripade bud pres hosts ale menit u kazdeho pc soubor hosts a nebo u vsech pocitacu zmenit DNS server na ip adresu Vaseho pocitace a na nem zridit DNS server bud na linuxu a BIND a nebo windows server. Pak staci vytvorit doprednou zonu napr. mujserver.czf a je hotovo.
tomhavel001
Junior

Odeslat příspěvekod Fidel 17. 4. 2006 20:45

no chtel jsem to udelat pres ten BIND 9, nebo kolikatka to je, ale fakt tomu moc nerozumim, ktery soubor mam upravit? nebo pripadne nemate nejaky link, pokud mozno v cz, na nastaveni dns serveru? uz jsem na to hledel do jedne chytre knihy na linux, ale bylo to tak napsano ne pro moji uroven znalosti linuxu... :(
Fidel
Junior

Odeslat příspěvekod _BoB_ 17. 4. 2006 21:30

Co zkusit trochu hledání?
Jeden z prvních nalezených odkazů byl na abclinuxu
_BoB_
Junior

Odeslat příspěvekod Fidel 17. 4. 2006 21:33

no ja hledat zkousel, ale prave z te obrovske kupy co jsem nasel, jsem byl nejaky zmateny... no zkusim se poprat s tim clankem na abclinuxu... jinak dekuji za odkaz.
Fidel
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků