Kde & Gnome a ti dalsi

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod sesty 26. 4. 2006 17:01

A dalsi hloupa otazka. Nejsem v Linuxu dlouho, ale vyzkousel jsem jiz tri distribuce a vzdy pouzivam KDE. Gnome jsem zkusil, ale KDE je mi prece jenom takove prijemnejsi. Je to vsak jen o pocitu a proto se ptam.

Jaky je zasadni rozdil? Vzhled je jedna vec, dulezitejsi jsou urcite funkce, jsou hodne rozdilne?

Je to vicemene jedno, nebo se mam rozhodnout na zaklade toho jak a s cim pracuji.

Diky vsem co napisou par radku sveho nazoru.
sesty
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 26. 4. 2006 17:13

Já osobně používám Gnome, hlavně proto, že požívám převážně programy postavené na GTK+
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sesty 26. 4. 2006 18:33

Aha? a to je?

Hodně se zajimam o grafiku, GIMP bude asi muj nejpouzivanejsi program, take si stahnu gestalter, flash a jine

Bude pro me gnome lepsi?
sesty
Junior

Odeslat příspěvekod LubosD 26. 4. 2006 19:14

Používejte to, co se vám používá lépe.
Luboš Doležel, AbcLinuxu.cz
LubosD
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod clayman 26. 4. 2006 19:36

sesty píše:Aha? a to je?

Hodně se zajimam o grafiku, GIMP bude asi muj nejpouzivanejsi program, take si stahnu gestalter, flash a jine

Bude pro me gnome lepsi??/quote]

To zalezi ciste na tom, jaky prostredi se ti libi vic. GIMP je sice postavenej na GTK, ktery pouziva Gnome, nicmene pod KDE jde spustit jakakoli GTK aplikace, jelikoz jsou zapotrebi akorat GTK knihovny, nic vic.

Mne osobne vyhovuje vice KDE, vypada lepe a umoznuje nastavit a vyladit kdeco (GNOME jsem naposledy pouzil jeste v dobach Red Hatu 7.x, takze nemuzu porovnat), na druhou stranu je zcela urcite pametove narocnejsi nez GNOME.

Pokud ti vic vyhovuje KDE, pouzivej to. Urcite nebudes mit problemy se spoustenim GNOME aplikaci. ;)
clayman
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 26. 4. 2006 19:42

A i naopak. Já používám v gnome amarok. jen musím mít navíc i QT, což je v podstatě ekvivalent GTK v KDE
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod sesty 27. 4. 2006 06:14

tak jo, odpovedi se celkem shoduji na tom cim se ridim ja. to jest pocitem z uzivani... :-)

diky vsem
sesty
Junior

Odeslat příspěvekod jik 27. 4. 2006 07:01

KDE (knihovny Qt) je evropského původu, GNOME (GTK) amerického. Důsledkem je podle mého snadnější překlad do jiného jazyku v KDE. Kromě jiného KDE má podstatně lépe nasdílený kód a je rychlejší. Na GNOME mi také vadí dialogy - připadá mě to jako znovu vynalézat kolo. KDE samo je sice obluda ~100MB veliká, ale samotné aplikace jsou malé a rychlé. Proti tomu GNOME aplikace jsou nenažrané (jak přestárlá windows...). Za raritu lze považovat i to, že posledních ~5 let se KDE trvale zrychlovalo se současným zvyšováním stability a funkčnosti - nic takového jsem nikdy neviděl. Je mi líto, že SUSE začíná preferovat GNOME (kvůli licenčním důvodům a Ximianu).
jik
Junior

Odeslat příspěvekod sesty 27. 4. 2006 07:46

:shock: byl jsem trochu nalomenej, ze jeste jednou zkusim gome...

uz nejsem :D
sesty
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 27. 4. 2006 21:50

XFCE je podstatne rychlejsi, umi toho stale dost na potrebu bezneho smrtelnika. Male, rychle, jednoduche a neni nenazrane. Dost flame
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 27. 4. 2006 22:06

ja osobne na desktopu kde si to muzu dovolit pouzivam KDE a na notebooku wmii - http://wmii.de/
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod shrek 27. 4. 2006 22:19

V dnesni dobe (pokud clovek nema opravdu vykopavku) je prezitek pouzivat Gnome, abych usetril par mega pameti, kdyz uz mam spusteny Gimp (nebo naopak). Klidne si spustim aplikace s 20 knihovnami a toolkity najednou - to je fuk.

Tak flexibilni prostredi jako KDE (a pritom konfigurovatelne pomoci klikani mysi) se malokdy vidi. Gnome se snazi myslet za uzivatele a pokrocilym se to ne vzdy libi. Zase ma mozna lepsi ikonky.

Alt-F2 je v KDE pravy poklad; Konqueror, kioslaves apod. by mely fungovat i v jinych desktopech, ale podle me jsou dukazem toho, ze KDE je technologicky spicka.
shrek
Junior

Odeslat příspěvekod AndrewJ 28. 4. 2006 14:21

Hmm, tak jsem se rozhodl vyzkoušet i KDE. Popravdě řečeno, mě zatím příjemně překvapuje. Když jsem si před rokem vybíral, sedlo mi víc Gnome, ale teď možná zůstanu u KDE. Uvidíme :)
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod F3nd3r 28. 4. 2006 19:39

No pro uživatele co se v Linuxu vyznají celkem dobře i pomocí příkazů v terminálu nemusí být Gnome na první pohled špatné ale z mého pohledu(začátečníka) je určitě lepší používat KDE.
F3nd3r
Junior

Odeslat příspěvekod JIV 28. 4. 2006 20:40

pouzivam gnome ale mam aj KDE, myslim ze je dobre mat tie kniznice..
All living things must eat.
As I have said, all living things must eat.
Podpora X
JIV
Pokročilý

Další stránka