Záchrana souborů po převodu ntfs -> ext3

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod d_Hemon 2. 5. 2006 12:53

Rozhodl jsem se WIN XP nahradit Ubuntu 5.04 a zvolil jsem násilnou verzi instalace - rovnou jsem nabootoval z instalačky ubuntu a zapomněl jsem, že mám na disku docela důležité a nezálohované fotky.

Po převodu fs do ext3 mám teď na disku vymalováno, s tím jsem počítal, ale ty fotky....

Jsem zatím v linuxu lama, chci se tedy zeptat, jestli existuje nějaký způsob na přečtení souborů, které byly původně v ntfs a pod ext3 jsou teď neviditelné.

Budu moc vděčný za rady.
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod sweto 2. 5. 2006 16:13

pokial sa particie preformatovali na ext/3 tak neviem, ale pokial sa nanovo vytvarali particie, tak pomocou UBCD (Ultima Boot CD) sa da obnovit povodne rozdelenie disku, a pokial data neboli fyzicky prepisane, tak je dost velka sanca, ze z toho nieco dostanes
sweto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod pocitujlasku 2. 5. 2006 16:29

skus getdataback, mne sa podarilo obnovit data, ked som omylom dal pri instalacii linuxu prerozdelit cely disk, a vytvoril ext3 particie. Dolezite je, aby sa po tom rozdeleni na disk nic nezapisovalo
pocitujlasku
Junior

Odeslat příspěvekod d_Hemon 2. 5. 2006 18:17

Tak vďaka, vyskúšam a uvidíme čo ďalej..
d_Hemon
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod marke27 27. 7. 2006 07:14

Obnovit prece ze zalohy. Nemas zalohu? hmmm. Priste budes mit.
marke27
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod JendaLinda 28. 7. 2006 07:48

Při obnově budeš potřebovat druhý disk, na který budeš případná obnovovaná data kopírovat.
Co můžeš odložit na zítřek, odlož na pozítří.
JendaLinda
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gabelhirsch 28. 7. 2006 08:11

jednou jsem se spletl a vybral omylem jiný disk (dva identické disky) při instalaci linucha. bohužel. obnova je možná za pomocí různého sw (třeba i partition magic, který jinak moc nedoporučuju, občas selže i při triviálních věcech jako vytvořit partyšnu...), ale výsledek byl velmi špatný, některé soubory ok, jiné nahodile poslepované dohromady.
Je opravdu nesmysl považovat myšlení za lidský výmysl…
Gabelhirsch
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duch 28. 7. 2006 08:12

Za prve instalovat 5.04 ked sa da stiahnut 6.06 alebo zaslat domov zadara vidim ako cudny krok. Ale budiz
Prepis z NTFS na ext3 sa uz asi nebude dat moc obnovit, pretoze tieto dva fs su tak rozdielne svojou strukturou, ze oddiel je vytvoreny totalne na novo a nasledne nainstalovane subory z distribucie.
Niesom si isty ci ext3 uz nema v sebe nejake zurnovalovacie funkcie, cize aj to prepisuje data na disku takze aj to zmaze co sa dalo este najst.
Mozno ze sa da nieco vymysliet. Ale ak sa tam nakopcili data z distribucie. Tak uz asi moc nic.
Nabuduce treba trochu porozmyslat alebo ev. mat zalohu.
duch
Junior