suse 10.1 nelze prochazet cdrom

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod gomez 26. 6. 2006 19:03

Zdravim linuxare, poprve jsem si nainstaloval suse 10.1 je to pro me zcela neco noveho. System se mi libi povedlo se mi nastavit temer vse k obrazu svemu. Problem nastane pri pouziti cdrom ci dvd-rom medium se nacte dokonce vidim u jeho nazev jenze prochzet ho nemohu vzdy to napise pristup nepovolen. Treba flash disk mi funguje normalne. Hledal jsem v YaST2 nejake nastaveni a tam nic neni. Diky za rady

PS: jsem v tomhle smeru uplnej debil tak prosim pokud budete tak ochotni poradit tak musite jako s debilem
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod UncleFido 26. 6. 2006 20:21

A mas ho mountnuty?
error: `long long long' is too long for GCC
UncleFido
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod gomez 27. 6. 2006 11:04

At se snazim cokoli pripojit odpojit, vzdy to napise stejnou chybu. Divny je ze se nacte jmeno cd ale dovnitr se nedostanu vzdy vyskoci hlaska pristup nepovolen.
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod Bahno 27. 6. 2006 11:19

Pokud mas cdrom mountnutý a přes to se tam nemůžeš dostat, nejspíš se jedná o vyexportovaná práva do formátu ISO9660. Pak se musíš přihlásit jako root a procházet by to už mělo jít. :-B
Bahno
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod gomez 27. 6. 2006 13:36

Bahno píše:Pokud mas cdrom mountnutý a přes to se tam nemůžeš dostat, nejspíš se jedná o vyexportovaná práva do formátu ISO9660. Pak se musíš přihlásit jako root a procházet by to už mělo jít. :-Bu/quote]

Ano neco jako ISO9660 nebo tak nekak to pise ve vlastnostech. Vyzkousim a dam vedet jak to dopadlo. Tedy pokud se budu umet prihlasit jako root :shock: Holt jsem klikac z windows. Gomez :-B
gomez
Junior

Odeslat příspěvekod Matysek 27. 6. 2006 13:41

su

vi /etc/fstab nebo v MC

melo by tam byt: /dev/cdrom /mnt/cdrom ro,noauto,user ......

mount /mnt/cdrom

a mel by fungovat :-)
Definice moderatora Zive? Zookeeper. Vyhledat zbloudilou ovecku, ustajit, vycesat, nakrmit a zalozit chudince nadaci. Ovecka prece nemuze 5 minut myslet. Vsichni mame povinnost oveckam uvarit, precist pohadku a prispet do nadace.
Matysek
Expert
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků