Jaky Linux jako nahrada Windows?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 29. 7. 2006 18:01

SuSe vychazi z komercniho produktu, ma hodne propracovane centrum nastaveni, docela dlouhou historii, integrovane XGL.

Ubuntu je pomerne nova distribuce a je postavena na debianu. Instalacni CD ti zadara poslou domu.

Osobne mam zkusenosti jenom se SuSe a byli jenom kladne. Okoli kolem mne ma s Ubuntu docela spatne zkusenosti (i kdyz to jsou lide, kteri uz jsou trochu pokrocili a presli ke Gentoo.

Takze kdyz to shrnu:
1) Stahni si nejake Live CD Linuxu, trochu se s tim seznam, nektere Live CD maji moznost ukladat data a nastaveni do souboru na disku, takze mas "skoro" plny system
2) Az se s tim trochu seznamis stahni si SuSe (prosim zadny flame, podle mne je fakt zatim lepsi nez Ubuntu). A hlavne si po instalaci zapni XGL :)
3) Az ti bude SuSe pripadat moc pomale, nainstaluj si Gentoo ;)
Let_Me_Be
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suving 29. 7. 2006 18:06

Dekuji za radu, presne toto jsem potreboval....
dekuji
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 29. 7. 2006 19:57

A to livecd co budes zkouset, tak vyzkousej Ubuntu :D Ubuntu cd se da pouzit i jako live (pracovat primo z nej), tak se z nej da nainstalovat system. Ja zas nemam zkusenosti se SuSe, ale sam jedu na Ubuntu a nevidel jsem zatim vic user-friendly distribuci.

Kazdopadne jestli mas slusnej net, tak si stahni jak cd Ubuntu, tak live dvd SuSe, a vyzkousej oboje. Muzes si s tim pohrat, zjistit, co se ti libi vic, zjistis, jestli nemas v nejake distribuci treba problem s hardwarem (to se da vyresit po instalaci, ale samozrejme je jednodussi vzit distro kde jede vse rovnou), a pak se rozhodnes, co nainstalujes...
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 29. 7. 2006 20:30

A hlavně vydržať :) Já jedu na linuxu necelý rok a windows už je jenom vzpomínka....
Používal jsem Fedora Core 5, ale teď mám Ubuntu a plná spokojenost, skělá komunita, skvělé české fórum, paráda...
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Suving 30. 7. 2006 07:25

Dobre, nevi tedy nekdo kde stahnout nejnovejsi verzi Ubuntu?
Take jste psali, ze je mozne objednat si tuto distribuci zdarma postou..
Kde prosim?
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2006 07:28

Tady se vše dozvíš.
http://www.ubuntu.cz/
V menu si vyber Stáhnout ne Poslat CD zdarma.
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Czulibrk 30. 7. 2006 08:05

Suving píše:Dobre, nevi tedy nekdo kde stahnout nejnovejsi verzi Ubuntu?
Take jste psali, ze je mozne objednat si tuto distribuci zdarma postou..
Kde prosim?

Smarja Suving !! Uz mi to fakt neda ! Proc porad zatezujes forum zive svymi *hloupymi* dotazy ?? To je porad dokola ... potrebujes, aby te nekdo porad vodil za rucicku ?

Kde stahnou nejnovejsi ubuntu, jak si poslat cd zdarma, ...
I cvicenou opici by napadlo napsat do prohlizece http://www.ubuntu.cz ... nehlede k tomu, ze vsechny odkazy uz mas napsane vyse.

Ach jo, promin za ten utocny ton, ale tohle je fakt do nebe volajici :roll:
Olé!
Czulibrk
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 30. 7. 2006 09:18

Snad mu prechod na linux pujde lip nez hledani informaci :D
Jen pozor, musim upozornit, ze pripadne reseni problemu je zejmena o hledani informaci (google, ubuntu forum, ubuntu wiki) :wink:
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod Suving 30. 7. 2006 09:40

2Czulibrk: Beru to, mas pravdu:hledani informaci mi nejde moc dobre jelikoz nemam takovy prehled o web. strankach o softwaru, ani to neni moje parketa(SW), pokud jde ale o hardware, mohu poradit zase ja :-)
Suving
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 30. 7. 2006 10:06

čím víc budeš hledat, tím víc se ti to dostane do krve, zeptat se správně google není těžké, težší asi je dát si tu práci, a projít seznam vyhledaných odkazů a vybrat si to svoje...

Moc neřeš ptákovinky jako KDE nebo GNOME, prostě nainstaluj obojí, a vyzkoušej...

Jak jsem koukal na ubuntu fóru, tak dostribuci sis už asi vybral...:)

Chválím chválím...:)
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod kozzi11 30. 7. 2006 12:27

Suving píše:2Czulibrk: Beru to, mas pravdu:hledani informaci mi nejde moc dobre jelikoz nemam takovy prehled o web. strankach o softwaru, ani to neni moje parketa(SW), pokud jde ale o hardware, mohu poradit zase ja :-)

No hledaní informací se rychle nauč nebo s linuxem skončíš. Mně se osvědčil google. jinak nejake dobrestarnky o linuxu.

http://abclinuxu.cz - nejlepsi server o linuxu unas(nejlepsi ohledne diskuzi)
http://root.cz - drive nejoblibenejsi dnes uz trosku upada ale stale je tam spousty dobrych clanku navodu a podobne
http://linuxsoft.cz - tento server nepatří mezi mé oblíbené ale je zde spousta dobrých článků a hodně dobre serialy
http://wraith.iglu.cz/usl/usl.html - tak tohle si na stopro precti ja tak udelal a hned jsem chapal o cem linux je to dlouhe ale opravdu si to precti poctive cele. myslim si ze nic lepsiho neni.

no a ohledne suse a ubuntu je to dost tezke suse ma yast coz je jeho strasna vyhoda ale ze suse jsou docela potize ohledne multimedii a podobne a je trozku velke nenazrane a pomale-pro me to je ta nejhorsi distribuce ale spousty kamaradu a lidi maji suse radi
ubuntu - je mlada distribuce ma rychlej vyvoj vybornou podporu skvele ceske forum lepsi nez suse a je rychlejsi ma lepsi spravu software. A je to jedna s mých nejoblibenejsich distribuci a sklidným vědomím ji doporučím člověku který s linuxem začíná a chce se mu věnovat. Ale je pravda že nastavení je oproti suse oněco teší(no ono není teší ale prostě jinačí než si zvykli z woken)
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod cinan 30. 7. 2006 14:46

ja mozem odporucit tiez ubuntu. Je to moja prva distribucia, mam ho 3 mesiace a som spokojny, pre zaciatocnika je to dobra volba. A to s tym nastavovanim - podla mna je to samozrejme ze to bude ine, nie ako windows. V linuxe ide hlavne o zvyknutie si...
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod matt2ss 1. 8. 2006 22:36

Tak ja pouzivam Suse 10. Minule som skusal live cd Ubuntu, bol som mimo.
Najma mi nevyhovuje GNOME, som zasadne za KDE. Este skusim Kubuntu, ktore pouziva KDE a uvidim...
matt2ss
Junior

Odeslat příspěvekod Dodo677 2. 8. 2006 17:31

Lidi...předem se omlouvám všem přítomným...mám debilní otázku...jakej je rozdíl mezi WINDOWS a LINUXem???? já vím su debil...ale nehažte po mě prosím klávesnice
:oops:
Dodo677
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod cinan 2. 8. 2006 17:48

Dodo: dalsi co ma banan na googli a asi aj na celom internete... v skratke: Linux a windows su dva uplne rozdielne OS. Na internete je o tom dost vela napisaneho, tu na fore urcite najdes nejake linky
cinan
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka