Linux mi zobral 15GB HDD

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod r-asto 14. 8. 2006 18:19

Som si naistalval linux, no potom som sa vratil k XP, tak som si ho odinstaloval tak, ze som vlozil instalacne cd s win xp do mechaniky, nabootoval som ho, dal som recovery console a napisal som c:/fixmbr
c:/fixboot, no a to mi zobralo 15 GB, ktore si linux mal. Ako si ich mozem vratit? dik
r-asto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Stibi 14. 8. 2006 18:40

Xp už tedy máš nainstalovány a Linux je pryč jo ? Ono je to jenom zdání, linux tam ještě je, ale ty ho akorát nevidíš a těmi příkazy jsi ho vyhodil ze zaváděcí oblasti disku.

Těch 15 GB bude partition na disku kterou si pro sebe linux vytvořil. Možná že partiton budou dvě, jedna pro linux a druhá swap.
Nainstaluj si tedy Partition Magic, nebo jiný program pro rozdělování disku, a partition smaž.
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Jo_Do 14. 8. 2006 22:01

Jsem zvědavý, jak dlouho mě ještě bude bavit odpovídat na pořád stejné otázky.
Přes "Správce disků" ve Windows XP zruš partitions s Linuxem.
Partition Magic je bezpochyby výborný program, ale je placený a silně pochybuji, že by s ním zvládl pracovat.
Myslím že je mnohem jednodušší použít klikátko ve Windows.
Tedy:
Start, Ovládací panely, Nástroje pro správu, Správa počítače, Správa disků, klepnout pravým na "Neznámý oddíl", Odstranit logickou jednotku.
Jen tě prosím, nezruš si funkční jednotku (i toho jsem byl svědkem).
Naposledy upravil Jo_Do dne 14. 8. 2006 22:05, celkově upraveno 1
Jo_Do
Junior

Odeslat příspěvekod KuciX 14. 8. 2006 22:05

jenze windows nedetekuje oddily linuxu...
a jestli detekuje, tak ne vsechny... moje zkusenost je, ze pod windowsama newidim zadny oddil z linuxu.. tak ten partition magic, nebo partition manager.... nebo nejaky programek jim podobny....
teoreticky by mohlo poslouzit instalacni CD/DVD linuxu, kde by se ty oddily odebraly a pak ve win vytvorily nove..
KuciX
Junior

Odeslat příspěvekod Jo_Do 14. 8. 2006 22:07

Ale detekuje, detekuje. Jen tomu říká "Neznámý oddíl"
Jo_Do
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 15. 8. 2006 08:48

Jo_Do: jj, klikátko ve windows taky stačí, úplně jsem na něho zapoměl, okýnka už nějakou dobu nepoužívám a na partition magic mám hezké vzpomínky :)
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Dzon 15. 8. 2006 08:56

KuciX píše:jenze windows nedetekuje oddily linuxu...
a jestli detekuje, tak ne vsechny... moje zkusenost je, ze pod windowsama newidim zadny oddil z linuxu.. tak ten partition magic, nebo partition manager.... nebo nejaky programek jim podobny....
teoreticky by mohlo poslouzit instalacni CD/DVD linuxu, kde by se ty oddily odebraly a pak ve win vytvorily nove..

ty ses tezko geek.
Wokna umi smazat i particie, ktere jim nepatri.
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod r-asto 15. 8. 2006 09:18

Som to spravil presne ako si napisal, ale v sprave diskov mi nezobrazilo vobec nic, len Jednotka CD-ROM 0...
r-asto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Dzon 15. 8. 2006 09:34

r-asto píše:Som to spravil presne ako si napisal, ale v sprave diskov mi nezobrazilo vobec nic, len Jednotka CD-ROM 0...

Tak to tam asi nemas disk :D
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod r-asto 15. 8. 2006 13:18

som to dal znova po restarte a uz ukazalo disky. zaujimve
r-asto
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod neradil 16. 8. 2006 13:37

To je přece normální. Pořád se musí restartovat.
neradil
Junior

Odeslat příspěvekod asd 12. 9. 2006 19:45

příkaz fixmbr pouze nastaví, aby se OS bootoval z C:\ (resp z windowsackyho oddílu)???
asd
Junior

Odeslat příspěvekod dta 12. 9. 2006 21:14

V podstatě ano.
dta
Junior