Proč je linux tak složitej?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod adaada 23. 8. 2006 13:33

Taky něco přidám:

Včera jsem pustil live distribuci Linux+ (z časopisu) protože jsem potřeboval jsem zkopírovat jeden soubor na flashku z notebooku.

1) cca 10 minut hledání, než sem tu flashku vůbec našel
2) 10 minut hledání, kde je ten muj disk C
3) kopírování se nepovedlo - nemám prý práva

To samé ve winXP:
strčim flashku - dám otevřít složku, doubleclick na tento počítač nalistuju soubor, CTRL+C, alt+tab na flashku, CTRL+V

Nezlobte se na mě, ale tomudle se řiká uživatelská přívětivost
adaada
Junior

Odeslat příspěvekod stando007 23. 8. 2006 13:34

oki oki oki, priznavam ze s windowsom som ovela viac hodin (niekolkomooooocnasobne) ako s linuxom a asi to v mojom pripade bude ze "zvyk je zelezna kosela"... Ale tak nejako to je aj u inych pouzivatelov.

Pri najblizsej prilezitosti si teda znovu nainstalujem linux a idem to skumat dalej, snad sa mi tentokrat uz podari nainstalovat aj Opera :)
stando007
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 23. 8. 2006 13:39

No a tímto se dostáváme opět tomu, že Linux je JINÝ než window, a za 5 minut se v něm žádný windowsák pracovat nenaučí.

Hurá, sláva, vyřešeno....
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod stando007 23. 8. 2006 13:49

Stibi píše:No a tímto se dostáváme opět tomu, že Linux je JINÝ než window, a za 5 minut se v něm žádný windowsák pracovat nenaučí.

Hurá, sláva, vyřešeno....v/quote]

Asi tak no.
Ja bych si linuxa kludne nainstaloval na notas a prinutil sa s nim pracovat dlhsie, pripadne sa celkom zaobist bez windowsu, ale co ked pridem do prace a musim spravit fakturu, dodak, objednavku a oba softy co tu pouzivame su len pod WIN... V takomto pripade som nuteny zase len pouzivat WIN
stando007
Junior

Odeslat příspěvekod SuSEr 23. 8. 2006 14:03

priklad za vsechny, chci nainstalovat program, tak jdu na stranky autora, a pak se snazim prijit na to co sakra mam delat s tim .tar.gz :)

To je opravdu asi nejlepsi priklad windowsoidniho chovani na linuxu,
pritom by stacilo jen nadefinovat softwarove zdroje a pak budto klik klik nebo

apt-get install temer_cokoli :-)

Ten system neni tezsi, je jenom jiny a to spousta uzivatelu
asi nikdy nepochopi.
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod SuSEr 23. 8. 2006 14:07

adaada píše:To samé ve winXP:
strčim flashku - dám otevřít složku, doubleclick na tento počítač nalistuju soubor, CTRL+C, alt+tab na flashku, CTRL+V

Nezlobte se na mě, ale tomudle se řiká uživatelská přívětivost
SuSEr
Junior

Odeslat příspěvekod Mathey 23. 8. 2006 14:32

taky si myslím že je linux jako takovej nahovno, používam W XPP v pohode vsechno, z linuxu se me jako jedina vyjimka libi live distribuce SLAX -na net, otestovani funkcnosti pc... a pekna hracka je XGL
Mathey
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod QW11 23. 8. 2006 15:12

Ahojte. Pre zakladatela odporucam skusit UBUNTU este raz a na dlhsie je fajn a ak sa jej budes venovat prides na to ze vela veci sa robi podobne lahko ako vo win.Samozrejme vela veci je zlozitych ale na ubuntu.cz su ochotny ludia.Co sa tyka instalovania programov cez synaptic je to ozaj jednoduche, rozdiel nedzi win a lin vidim hlavne v prezentacii programov v linuxe su to len nic nehovoriace nazvy balickov kym vo win byvaju programy s obrazkami, popisom, hodnotenim a clovek vie co instaluje aj ked tem program nepozna.Celkovo linux ide dobrym smerom aj ked ma este dost velky kus cesty pred sebou.
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod Stibi 23. 8. 2006 15:14

LOL....už se sem nebudu koukat, moje neervy :D (reakce na Mathey...)
Konec jihoamerickým telenovelám !!!
Stibi
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sešívaný 23. 8. 2006 16:31

Mathey píše:taky si myslím že je linux jako takovej nahovno, používam W XPP v pohode vsechno, z linuxu se me jako jedina vyjimka libi live distribuce SLAX -na net, otestovani funkcnosti pc... a pekna hracka je XGL /quote]

to je názor jak poď do mě z boku...
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 23. 8. 2006 16:41

spis je to nazor hodny debila
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod kozzi11 23. 8. 2006 16:48

adaada píše:Taky něco přidám:

Včera jsem pustil live distribuci Linux+ (z časopisu) protože jsem potřeboval jsem zkopírovat jeden soubor na flashku z notebooku.

1) cca 10 minut hledání, než sem tu flashku vůbec našel

To samé ve winXP:

Nezlobte se na mě, ale tomudle se řiká uživatelská přívětivosts/quote]

no muj postup na Archlinuxu pripojim flash a to je vse.
zbytek se udela sam jen vlezu do sveho domovskyho adresare a tam mam ve slozce flash/
vsechno co bylo na flash novyho stejna data se nekopiruji
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 23. 8. 2006 17:58

Mathey píše:taky si myslím že je linux jako takovej nahovno, používam W XPP v pohode vsechno,. o/quote]

Prečo je na *****? Mna LINUX už 3 roky živý ,podla mna je to geniálny OS.Samozrejme že všetko tam nefunguje ale to nie je len chyba Linuxu.Sú veci ktoré mi WIN XP nemože ponúknuť a sú veci pre ktoré potrebujem WIN XP.Ked niečomu nerozumiem neznamená to že je to na *****.

W XPP nepoznám ,čo je to za os?
Naposledy upravil metla23 dne 23. 8. 2006 18:21, celkově upraveno 2
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 23. 8. 2006 18:05

adaada píše:1) cca 10 minut hledání, než sem tu flashku vůbec našel

To samé ve winXP:
a/quote]

V KUBUNTU pripojim flashku za 3 sekundy možem kopírovať
V SUSE pripojím flashku presne to isté

WIN XP search new hardware asi 30 sekund ,ready for use o dalších 30 sekúnd.

WIN XP napríklad má problém s flashkou ktorá bola nakopírovaná v OS-X alebo v Linuxe.
Linux a OS-X nemá žiadny problém prečitať flasku zapísanú vo WIN XP
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod cyber kaktus 23. 8. 2006 18:22

no ja bych to tady radsi LOCK-nul nez se tady vsichni pobijeme
cyber kaktus
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka