Kterou distribuci linuxu kdyz chci prejit z windows XP ?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 13:50

Do teď jsem pouzival win XP (nebo spis jeste pouzivam) a vyzkousel jsem bezinstalacni distribuci linuxu (slax) a byl jsem uplne nadsenej ...
LINUX forever a ted bych si ho rad nainstaloval ale nevim kterou distribuci kdyz zacinam tak spis nejakou pro zacatecnika ale ne uplne jsem takovej učící se typ ....
Jo a taky jsem nekde slysel ze ruzny distribuce jsou ruzne narocny na HW takze ted napisu co mam:
procesor: AMD athlon xp 2500+
paměti: 2x128 a 1x256
graficka karta : Nvdia geforce nx 6600
zbytek snad neni tak dulezitej
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod Dzon 7. 9. 2006 13:57

Zjisti si jakou distribuci pouziva tvuj kamos co bydli blizko a je ochotnej poradit a do ty jdi.
Hardware mas v pohode.
Dzon
Junior

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 14:01

no prave to je taky chyba, protože žádnej z kámošů linux nepoužívá takže na to všechno jsem sám
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod frdrx 7. 9. 2006 14:03

Pokud máš dobrého kámoše co se skvěle vyzná v SuSe nebo v něčem jiném, zkus jeho distribuci, jinak raději jdi do Ubuntu, které má skvělé české forum kde ti s nejvyšší pravděpodobností pomohou v případě potřeby. Myslím že Ubuntu 6.06. je teď pro tebe to nejlepší.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 14:12

Takže ubuntu ?
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod mareklak 7. 9. 2006 14:17

byl jsem na tom stejně - měl jsem cestu Mandrake10.1- Mandriva 2005 - debian Sarge
Chce to vybrat jednu z jednodušších (mandriva, kubuntu (KDE mi pro začátečníka přijde vhodnější), Suse) a u té vydržet a nenechat se odradit tím, že něco nejde - většina problémů je ze začátku mezi židlí a klávesnicí (ty opravdové přijdoupak) :mrgreen:
Časem, až budeš vědět co chceš tak vyzkoušet něco jiného
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod frdrx 7. 9. 2006 14:18

Určitě, protože je zdarma, má obrovskou komunitu, není v základní instalaci příliš přebujelá, úspěšně se rozvíjí, poslední verze 6.06. je velmi dobře odladěno, má poměrně aktuální repozitáře, relativně málo problémů a je opravdu velmi uživatelsky přívětivá. Na tvém stroji bez problémů poběží jak Gnome (CD Ubuntu) tak KDE (CD Kubuntu) tak si můžeš vybrat co chceš.
Promise her anything, but give her Debian.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 14:23

Gnome a KDE ????
co to je ?
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod mareklak 7. 9. 2006 14:30

no a právě proto doporučuju mandrivu, suse nebo Kubuntu a až zjistíš o co jde tak laborovat dál věřmi - KDE je grafický prostředí nejvíc podobné windows.
mareklak
Junior

Odeslat příspěvekod frdrx 7. 9. 2006 14:33

Grafická prostředí. S Linuxem máš možnost volby. KDE používá ten Slax. Ubuntu má default Gnome ale KDE jde doinstalovat, případně použít instalační CD Kubuntu které má KDE rovnou.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 14:35

mě se ten slax docela líbil nebo spíš dost líbil ale zase nemůžu říkat že je lepší protože gnome jsem ještě nikdy neviděl
Tobe.9
Junior

Odeslat příspěvekod QW11 7. 9. 2006 14:38

Gnome a Kde su graficke prostredia a najlepsie bude ked si pozries ako to cele vyzera http://www.ubuntu.cz/screenshots
http://kubuntu.ubuntu.cz/screenshots
QW11
Junior

Odeslat příspěvekod frdrx 7. 9. 2006 14:40

CD Ubuntu 6.06. lze nezávazně zkusit, stejně jako Slax.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod frdrx 7. 9. 2006 14:45

Skrýnšoty jsou fajn ale o moc víc než že jedno je hnědé a druhé modré z nich nepoznáš. Používej KDE pokud máš rád snadné nastavování všeho možného. Používej GNOME pokud chceš mít věcy jednoduché a přehledné a snadno měnit témata.
frdrx
Junior

Odeslat příspěvekod Tobe.9 7. 9. 2006 14:48

Tak jo asi skusim to ubuntu kdyz budu nespokojenej tak se jeste zeptam co dal zatim dikes pokud se do mesice neozvu tady na foru tak si stastne uzivam Linuxu a jsem stoprocentne spokojen ...
dikes a cus :-B
Tobe.9
Junior

Další stránka