Regulece otacek vetraku na grafice (neco jako RivaTuner)

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod peavey 6. 10. 2006 11:29

Ve widlich na to pouzivam RivaTuner, ale v Linuxu jsem zatim nic podobnyho nenasel. Vetrak se totiz porad toci na 100% a celkem rve :? Pokud by ten soft umel i overclock apod., tak bych se vubec nezlobil :)
Use things, not people. Love people, not things.
peavey
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dta 6. 10. 2006 11:51

dta
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 18:24

Vystoural jsem toto stare vlakno a at nezakladam nove zeptam se tady. Taky hledam neco jako RivaTuner pro LInux konkretne pro Ubuntu 8.04 32bit. Nasel jsem jen NVCLOCK. Exestuje jeste nejaky jiny soft? Chci 8800GTS pro praci v linuxu PODtaktovat at NEzere NEtopi a NEhluci kdyz to neni potreba
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod BigT 10. 9. 2008 18:30

pres vine rivatuner jde, ne?
PC: PC: Intel i5 8400, Asus ROG Strix B360‑G , 16GB Kingston HyperX, SSD Adata SP920+WD Blue 1TB, GIGABYTE GTX 1050 OC 2G, be quiet! Pure Power 10, CM Elite 333, LG IPS235P 1920x1080

NTB: HP 430 G5

Mobil: Samsung A52s 5G
BigT
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 18:32

nevim ja to jeste nezkousel. ted sonduju a hledam co existuje a jake mam moznosti. zacnu se v tom vrtat az si pozjistuju info
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 10. 9. 2008 19:06

BigT píše:pres vine rivatuner jde, ne?
Pokud myslis Wine, tak pres to software sahajici na hardware nefunguje...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 19:20

to jsem si myslel. Takze to vypada ze je jen ten nvclock. no vyzkousim a uvidim
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 10. 9. 2008 19:26

rekl bych ze lepsi bude vynema chladice ,)

ony ty vetraky se toci vetsinou z nejakeho duvodu ,)

Ono pretaktovat kartu a snizit ji otacky chladice neni moc health friendly reseni :D
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 10. 9. 2008 19:29

ale on ji podtaktovava ;-)
spis bych na ni dal nejakej bestialni pasiv a vetracek neresil...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 19:33

ja chci ale kartu PODtaktovat. v linuxu hry nehraju a tak nepotrebuju ten vykon co mi dava a usporim tak energii a tepelne vyzarovani. Kdyz jsem v M$ windendo XP service crack 3 ( :) ) a zrovna nehraju tak kartu podtaktuju na 145/335/215 to mi na email, zive.cz a torent.avi staci Na DVD trochu pridam a kdyz chci hrat pustim karte prez rivatuner poradne zilou.
Naposledy upravil dadasfx dne 10. 9. 2008 19:36, celkově upraveno 1
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 19:34

Vykook píše:ale on ji podtaktovava ;-)
spis bych na ni dal nejakej bestialni pasiv a vetracek neresil...


Ja ten vetrak nejak neresim protoze ta karta je i s originalnim chladicem az prekvapive ticha. jde mi o vyzarovane teplo a usporenou energii.
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gruppe 10. 9. 2008 19:58

dadasfx: aaaha, pardon, moje nepozornost pri cteni ,)

,,a usporim tak energii a tepelne vyzarovani. ,, mno vyznamnou usporou by bylo az snizeni napeti :( to jen tak nejde :(

Ja to vyresil jinak - na web notebook :D 25W by mi PC stejne nezralo ani kdyby v nem byl Atom :D (zrovna mi tu deska s atomem frci ale se zravym chipsetem)
kecáním se ještě nikdy nic neudělalo :)
Gruppe
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dadasfx 10. 9. 2008 20:01

no stejne mi ten nvclock nejde nainstalovat takze je tak ci tak po srande
„Nevím, čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny.“ 'Albert Einstein™'

Každý by chtěl do nebe, ale nikomu se nechce zemřít.
dadasfx
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Vykook 15. 9. 2008 10:41

no mozna bych v prvni rade sehnal zasuvku s mericem odberu a zjistil si jestli to za to vazne stoji...
"Stará, kup husu, dostal jsem nápad!" Jakub Arbes
Vykook
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 16. 9. 2008 12:47

peavey píše:Ve widlich na to pouzivam RivaTuner, ale v Linuxu jsem zatim nic podobnyho nenasel. Vetrak se totiz porad toci na 100% a celkem rve :? Pokud by ten soft umel i overclock apod., tak bych se vubec nezlobil :)
Co takhle popojet na hlavní stránce věnované Linuxu cca o 15 řádek níže a otevřít si následující thread, kde je to lapidárně vysvětleno ? Nebo si klepni na následují link: viewtopic.php?f=914&t=1042321 . ( viz můj druhý post v daném threadu).
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků