Pomalé spouštění SlackWare

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod ahorek 1. 12. 2006 20:25

Nevypsalo mi to bohužel vůbec nic. Hotplug jako zmizel, ale potom mi přestala jít hlavně síť. Když jsem se kouknul do konfigurace, tak mi tam zůstal DNS server ale normální připojení zmizela a nejdou přidat, proto to asi vůbec nevidí síťovou kartu(mám jí integrovanou, šla ihned po instalaci bez ovladačů a připojenej jsem přímo přes lan s funkčním DHCP serverem).

pozn: nebo jestli myslíš samotnej lsmod, tak to bych se musel podívat....udělám to ale budu muset přehodit disky, když se odtamtud nedostanu na internet... :-/
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 1. 12. 2006 20:57

ano myslel sem samotnej lsmod
popripade do toho rc.modules napis
echo "a nejakej radek plnej nesmyslnejch znaku v uvozovkach jako je tenhle, aby si poznal pri bootu ze se ten script doopravdy nacetl"

taky by mozna nebylo spatny zverejnit obsah toho rc.modules
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 1. 12. 2006 22:11

Takže všechno, internet jsem rozběhal pomocí příkazu modprobe -adaptér-, takže ted píšu z linuxu. Samotný lsmod nyní vypíše: module size tainted
soundcore 3300 autoclean
i2c-core 12260 autoclean (unused)
nvidia 4372248 - mám GK nvidiu a instalátor asi ovladač integroval přímo do jádra takže tady je
pcmcia_core 39492
ide-scsi 9392
to je bohužel všechno, takže asi je někde chyba, protože se nespustil soubor rc.modules

Ten obsahuje toto:
modprobe Module
modprobe snd-seq-oss
modprobe snd-seq-midi-event
modprobe snd-seq
modprobe snd-pcm-oss
modprobe snd-mixer-oss
modprobe usb-storage
modprobe ohci1394
modprobe ieee1394
modprobe 3c59x
modprobe uhci
modprobe ehci-hcd
modprobe usbcore
modprobe snd-via82xx
modprobe gameport
modprobe snd-ac97-codec
modprobe snd-pcm
modprobe snd-timer
modprobe snd-mpu401-uart
modprobe snd-rawmidi
modprobe snd-seq-device
modprobe snd
modprobe soundcore
modprobe snd-page-alloc
modprobe via-rhine
modprobe mii
modprobe crc32
modprobe i2c-core
modprobe nvidia
modprobe pcmcia_core
modprobe ide-scsi
- toho je trochu víc a asi jsou to ty chybějící ovladače, který se nenahrávají
- potom je tam ještě soubor rc.modules-2.4.33.3, tak ten jsem zkusil taky přepsal tím upraveným rc.modules, co to udělá zkusím po resetu, dám vědět, snad...
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 1. 12. 2006 22:19

takže nic, přepsal jsem oba tyto soubory, ale ty moduly se evidentně nespouští.
Kterej soubor by měl volat ten soubor rc.modules? Ze by mohl jít jenom upravit a přidat do něj související odkaz na něj, popřípadě zkopírovat do něj obsah tohoto souboru, který nahrává externí ovladače...
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 1. 12. 2006 23:56

no muzes to jeste dat do rc.local nebo tak nejak se to menuje
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod duBeN 2. 12. 2006 09:47

aky kernel si pouzil? default 2.4 alebo ten huge26
duBeN
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 12:18

Kernel je 2.4.33.3, ale přesně který nevím. Při instalaci jsem zvolil "zipslack.bz2", přímo z dvd. Nějak moc jsem netušil jaký je mezi nima rozdíl a tenhle se mi zdál nejvhodnější. Kvůli tomu kernelu z DVD se mi při každém startu spouštěla ta autodetekce HW.
Takže mám teda zkusit zeditovat ten rc.local? Nebo který soubor nastavení se stoprocentně spouští při startu?
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 14:34

Takže další novinka, zjistil jsem, že mi soubor rc.modules-2.4.33.3 přepisuje rc.modules podle sebe, potom má takovouhle podobu: http://ukazto.com/img/rc.modules
Tak tedka zkusím přidat ty moduly do souboru rc.local.
Jo a ještě mezitím jsem nainstaloval ovladače na zvukovku, takže je tam pár modulů navíc, ale to snad nevadí.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 15:17

Dal jsem to do toho rc.local a nic se nestalo. Problém byl v tom že tam u toho rc.local nebyl nastaven atribut pro spouštění, takže se vždycky přeskočil. Ted už to jde v pohodičce, díky moc! Ten rc.local jsem ještě malinko upravil, aby se nenačítaly některé ovladače 2x, tohle je konečné znění:
#!/bin/sh
#
# /etc/rc.d/rc.local: Local system initialization script.
#
# Put any local startup commands in here. Also, if you have
# anything that needs to be run at shutdown time you can
# make an /etc/rc.d/rc.local_shutdown script and put those
# commands in there.

modprobe ehci-hcd
modprobe via-rhine
modprobe usb-storage
modprobe ohci1394
modprobe ieee1394
modprobe 3c59x
modprobe uhci
modprobe usbcore
modprobe snd-page-alloc
modprobe mii
modprobe crc32

A snad poslední věc, dal by se tam přidat nový kernel? Např verze 2.6? Vím, že by se asi musel zkompilovat a něco sem tam přenastavit a taky že by tam bylo pár dalších příkazů....Co myslíte?
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 2. 12. 2006 18:41

no nebral bzch to jako hotovou vec, sice to takhle bude fungovat, ale je to takovy"nesystemovy" reseni

kernel z rady 2.6 je na cd v adresari extra. nic kompilovat nemusis, ale vyhledej si o tom neco na netu at to neposles do vecnejch lovist ;-)
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 19:06

Tak tohle je teda dobrý díky za to, bohužel rád bych se na to podíval, ale řeším ještě jeden problém. Protože nemám kernel 2.6, nefungují mi USB zařízení a jelikož mám externí dvd vypalovačku, tak se na to DVD nepodívám. :x Ted me napadlo, ze bych to zkopiroval pres windows na flashdisk, ale ono mi to bez kernelu 2.6 nepripoji ani ten flash, takze leda pres internet a to by bylo asi celkem na dlouho ne?
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 19:30

Staženo du na to...
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 2. 12. 2006 20:41

tak to mas problem nekde jinde protoze kernel 2.4.33 nema rozhodne problemy s mass storage
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 2. 12. 2006 20:42

malem bych zapomel snaz se at ti ten kernel co mas ted zustane funkcni, predejdes tim mnoho problemum

edit:

jakej ze si zvolil kernel pri instalaci? mozna je zkompilovanej bez podpory usb, ja pouzival bareacpi
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 2. 12. 2006 21:31

Jak jsem už psal defaultní 2.4 a zipslack.bz2, pokud víš, kterej je lepší tak mi určitě napiš! Jo to jsem asi mohl udělat, přidat jakoby druhý systém s druhým kernelem, ale to už je teď jedno, přeinstaluju to, tudíž se mi bude hodit vědět, jaký je správný kernel. No ale USB by podporovat měl, při startování(dal jsem to do souboru v diskuzi automatické připojení flashdisku) se tam objeví správně flashka i usb dvd vypalovačka, se správnou kapacitou, ale bez mount pointu. Při pokusu o mount to ale udělá to co to udělá. A FSTAB taky nejde.

I když.....teď když můžu editovat lilo.conf, tak tam můžu zpátky hodit ten starej kernel, no zkusím to, ale nakonec to asi stejně bude reinstall.
ahorek
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka