Oda, na linux

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod mumintroll 15. 12. 2006 00:51

Tak som zostal pri mandrive 2007 a coraz viac jej prichadzam na chut. Iked mi bezi len vo Vmware, ale zacina sa mi praca s linuxom cim dalej viac pacit. Zacinam tomu rozmiet ako instalovat programy, ako ich pridat do panelu ako upgradovat a to vsetko zatial bez konzoly. Linuz sa zacina coarz viac priatelit s uzivatelmi. Aj tento prispevok pisem z neho. Mimochodom ako sa vam paci moj desktop?. Stale na nom pracujem ale uz sa mi zacina pacit. :-))
http://img367.imageshack.us/my.php?imag ... ot2bl5.png
Nech zije Linux!!!
mumintroll
Junior

Odeslat příspěvekod Mr.Gentleman 15. 12. 2006 01:04

Sice nevím, proč máš takovou potřebu to zdělit celému světu, ale budiž. Pokud Ti GNU/Linux vyhovuje, líbí se Ti styl práce a filozofie systému, pak Ti budiž přáno. Každému vyhovuje něco jiného a pokud Tobě Linux, pak není důvodu, proč by Ti tu někdo měl oponovat a nutit Ti cokoliv jiného. Pokud se rozhodneš pro přímou instalaci GNU/Linuxu na disk, tak přeji hodně štěstí a pohodlné užívaní systému ke Tvé naprosté spokojenosti.
...slušnost a morálka nejsou jen slova...
Mr.Gentleman
Junior

Odeslat příspěvekod mumintroll 15. 12. 2006 04:16

Vies preco mam taku radost, lebo som vzdy chcel mat linux na svojom kompe, ibaze naposledy ked som ho pred cca. 6 rokmi skusal, tak bol nepouzitelny pre normalneho pouzivatela. A teraz je to posun o 100% a za 2-3 roky uz bude absolutne dokonaly. Naozaj mam radost, ze mi to tak funguje. Mam sice 30 rokov, ale nic mi nevie spravit vacsiu radost ako dobre fungujuci system. Co mi windows neposkytoval. Kazdopadne som este iba na zaciatku svojej cesty za linuxom. A okrem toho je tu stale iba same poradte a poradte, ale nikto sa nepochvali s tym, ze konecne nieco funguje a aku radost z toho ma. :P
mumintroll
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 15. 12. 2006 06:00

Pekne mumintroll.
Samozrejme všetci máme velkú radosť z tvojho vítazného taženia.
Obrázek
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 15. 12. 2006 08:27

Pouzivani linuxu ma 4 faze :)
1) pocatecni problemy
2) nadseni
3) prvni vazne problemy
4) spokojene pouzivani

80% lidi se nedostane pres 1) a 50% lidi z tech co zaziji 2) brzo linux odlozi z duvodu 3). Ja jsem v bode 4) :)

Bohuzel musim pouzivat i Windows (cross-platform vyvojar), na notebooku mam jenom linux a rozhodne mi tam nic nechybi :)

Teda, jo, chybi, ale to jsou veci co mi chybi i pod Windowsem (jsem trosku moc narocnej).
Let_Me_Be
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod duch 15. 12. 2006 08:33

Ad Let_Me_Be:

najhorsie je prekonat fazu 3, lebo to si uz clovek mysli ze tomu trocha rozumie a nieco ani za to ancikrista nechce fungovat. Riesil som to tak, ze som sa na to vyspal a potom to vacsinou islo.....
Ked sa clovek dostane do fazy 4 zisti jedno, Windows su dobre, ale moc komplikovane (aj ked to znie paradoxne)
duch
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 15. 12. 2006 13:29

Já jsem, dá se říct, taky ve fázi čtyři. Po zdolání části bodu 1) mně už nikdy nenapadlo, že bych Linux opustil. Začínal jsem dual-bootem na notebooku, který měl harddisk jen 20GB, takže to bylo takové zajímavé. Při koupi nového notebooku jsem tam OEM verzi Windows nechal, ale asi po roce jsem zjistil, že to zapnu jednou za tři měsíce a akorát mi to zabírá místo, tak Windows definitivně smazal. Linux only jedu asi čtyři měsíce a nechybí mi nic.

for mumintroll: Jinak gratulace k fungujícímu systému. Ukazuje se stará pravda, která říká, že narozdíl od Windows mají uživatelé Linuxu svůj systém opravdu rádi.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod metla23 15. 12. 2006 18:24

Let_Me_Be píše:Pouzivani linuxu ma 4 faze :)
1) pocatecni problemy
2) nadseni
3) prvni vazne problemy
4) spokojene pouzivani

Podla mna nie su v Linuxe žiadne fázy. Bud pochopíš výhody Linuxu a naučíš s s Linuxom pracovať alebo ostaneš navždy na Windowsoch.Tie vážne problémy sú hned na začiatku ak ich prekonáš si spokojný užívatel Linuxu.
X2 4000+,Asus M2A VM HDMI,2x1GB Ram, X1650PRO,BFG PhysX Ageia,Asus Xonar D2,M-Audio Jamlab, Amplitube 2,dualboot XP/PClinuxos
metla23
Junior

Odeslat příspěvekod mumintroll 15. 12. 2006 20:17

Iba jedneho sa bojim, ze ked sa zbavim windowsov, nebudem sa moct kvalitne zahrat. Pretoze tak raz za pol roka pride na mna neodolatelna tuzba zahrat sa. Proste neda sa to ovladnut a vtedy sa musim zahrat. Presondujem net a bezim do obchodu. :-) No asi budem musiet mat dualboot, kvoli tej mojej hracej zavislosti. Na cedegu si este ani zdaleka netrufam a okrem toho uz si brusim penazenku na geforce8800. Kazdopadne Vam vsetkym dakujem za pozitivne reakcie. A s linuxom na vecne casy a nikdy inak.(Ti starsi si to pamataju) :-B
mumintroll
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 15. 12. 2006 23:32

mumintroll píše:Iba jedneho sa bojim, ze ked sa zbavim windowsov, nebudem sa moct kvalitne zahrat. Pretoze tak raz za pol roka pride na mna neodolatelna tuzba zahrat sa. Proste neda sa to ovladnut a vtedy sa musim zahrat. Presondujem net a bezim do obchodu. :-) No asi budem musiet mat dualboot, kvoli tej mojej hracej zavislosti. Na cedegu si este ani zdaleka netrufam a okrem toho uz si brusim penazenku na geforce8800. Kazdopadne Vam vsetkym dakujem za pozitivne reakcie. A s linuxom na vecne casy a nikdy inak.(Ti starsi si to pamataju) :-B

Pokud zainvestuješ do české edice Mandrivy, tak tam Cedegu máš a hry fungují po pár kliknutích. Já jsem třeba zkoušel FIFU a běhalo to jako wíno a instalace byla stejně jednoduchá jako ve Windows.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod pacholeq23 16. 12. 2006 00:53

jenze cedega funguje spravne s par podporovanejma hrama , u jinejch to je horsi , clovek musi mit stesti na hru a kolikrat ani todle nepomuze .
Voodoo
pacholeq23
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 16. 12. 2006 00:57

navic posledni dobou toho beha pod klasickym wine vic nez pod cedegou
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 16. 12. 2006 09:34

Nevím, jak je to pod Cedegou, tu moc neznám, ale mám koupený CrossOver Office a tam jsou garantované aplikace a ty prostě chodí takovým způsobem, že by člověk nepoznal, že nejsou nativní, takže dopředu můžu vědět, jestli mi ten nebo onen program pojede.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod antelao 19. 12. 2006 13:19

[quote="Sešívaný"o... mám koupený CrossOver Office ..../quote]
Můžeš mi prosím prozradit, kde se to dá u nás koupit? Sice jsem svůj excel prozatím ošetřil pomocí wine, ale kdych si chtěl náhodou zautrácet za CrossOver ...

díky, jiří

edit: zatím jsem našel pouze přes SUSEportal
Naposledy upravil antelao dne 21. 12. 2006 08:47, celkově upraveno 1
antelao
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 19. 12. 2006 16:54

Normálně jsem to koupil na jejich stránkách http://www.codeweavers.com/ za pomoci embosované platební karty.
Sešívaný
Junior

Další stránka