Co víte o Linuxu?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Frantisek Hucek 29. 1. 2007 16:43

Zdravim, zajimalo by mne, co vite o Linuxu, popr. jak ho vnimate? Mate s nim nejake zkusenosti? Pozitivni ci negativni? Za reakce dekuji..
Frantisek Hucek
Junior

Odeslat příspěvekod Konik 29. 1. 2007 16:58

http://proc.linux.cz/odkazy.html
http://www.root.cz/

a asi miliarda dalsich..

inac otazka znela na sposob: "co viete o autach a ako ich vnimate?",
odpoved: "dobre"
wikipedia - volna internetova encyklopedia
Konik
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Posuk-s.r.o 29. 1. 2007 17:09

to má být pokus o flame?
Jinak Linux jsem používal 4 měsíce a mám docela dobré zkušenosti i když největší problém byla instalace určitých programů ale mám dojem že je linux dost dobrý!le ne pro běžné užívání u některých typů lidí :D
Posuk-s.r.o
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Frantisek Hucek 29. 1. 2007 17:11

odkazy na webu si dokazu najit sam, slo mi spis o "osobni zkusenosti" popr. osobni vnimani Linuxu..
Frantisek Hucek
Junior

Odeslat příspěvekod Frantisek Hucek 29. 1. 2007 17:17

ne, flame nechci.. ani nechci nikoho presvedcovat, jen mne zajima jak toto tema vidi ostatni..
Frantisek Hucek
Junior

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 29. 1. 2007 17:42

Ja osobne beru Linux jako system ktery se instaluje tam kde je HW nepodporovany BSD :D A ted vazne, Linux je super system i pro normalni smrtelniky, chce to akorat cas, trpelivost, ale hlavne nebejt lempl a umet pouzivat google. Pokud tohle clovek splnuje, ma z casti vyhrano.
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod lev-7 29. 1. 2007 17:53

Osobně jsem s Linuxem spokojen a líbí se mi jeho filosofie. Momentálně provozuju na desktopu Mandrivu 2007 a na notebooku Ubuntu 6.10 u je zatím na disku linux společně s WXP. Pevně věřím v lepší Linuxový zítřky.
lev-7
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frantisek Hucek 29. 1. 2007 17:56

tak uzivatelu Linuxu se zeptam jinak, co bylo nejvetsi prekazkou pri prechodu na Linux?
Frantisek Hucek
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 29. 1. 2007 17:57

Linux je operacni system pro nenarocne uzivatele, pro ktere je windows zbytecnost.
Linux je operacni system pro narocne uzivatele kteri se nespokoji s nefukcnosti windows.
Linux je pro experty kteri pozaduji maximalni efektivitu prace.
Linux je stabilni, konfigurovatelny, postaveny na standardech.

Linux neni pro herni parany.

Osobne pouzivam linux jakozto vyvojovou platformu pro C++. Za ekvivalentni nastroje, ktere pod linuxem pouzivam jako opensource bych musel pod windowsem platit radove statisice.

Na server bych taky nedal nic jineho nez Linux, nebo BSD. Komercni Unixy jsou pro mne moc drahe a o tom jak funguje windows jakozto webova platforma se muze kdokoliv presvedcit primo na techto strankach, ktere vic nejedou nez jedou.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod dino-h 29. 1. 2007 17:59

"tak uzivatelu Linuxu se zeptam jinak, co bylo nejvetsi prekazkou pri prechodu na Linux?"

lenost
dino-h
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 29. 1. 2007 18:00

Frantisek Hucek píše:tak uzivatelu Linuxu se zeptam jinak, co bylo nejvetsi prekazkou pri prechodu na Linux?


Neschopnost ucit se nove veci, neochota priznat svoji neschopnost, no a kdyz odbocime od uzivatele, tak nefunknost nektereho HW out-of-the-box.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Frantisek Hucek 29. 1. 2007 18:02

Let_Me_Be píše: jak funguje windows jakozto webova platforma se muze kdokoliv presvedcit primo na techto strankach, ktere vic nejedou nez jedou.


:) .. to je dobry. Jinak jsem myslel ze tu najdu spis BFU Windows uzivatele, nez programatory.. :)
Frantisek Hucek
Junior

Odeslat příspěvekod Dany0 29. 1. 2007 18:24

Let_Me_Be píše:Linux je operacni system pro nenarocne uzivatele, pro ktere je windows zbytecnost.
Linux je operacni system pro narocne uzivatele kteri se nespokoji s nefukcnosti windows.
Linux je pro experty kteri pozaduji maximalni efektivitu prace.
Linux je stabilni, konfigurovatelny, postaveny na standardech.

Linux neni pro herni parany.

Osobne pouzivam linux jakozto vyvojovou platformu pro C++. Za ekvivalentni nastroje, ktere pod linuxem pouzivam jako opensource bych musel pod windowsem platit radove statisice.

Na server bych taky nedal nic jineho nez Linux, nebo BSD. Komercni Unixy jsou pro mne moc drahe a o tom jak funguje windows jakozto webova platforma se muze kdokoliv presvedcit primo na techto strankach, ktere vic nejedou nez jedou.
není pro pařany?jak se odinstalovává linux? :-/ :-/ :-/ :-/ :cry: :cry:
Dany0
Trvalý BAN
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 29. 1. 2007 18:36

FreeBSD_Radikal píše:Ja osobne beru Linux jako system ktery se instaluje tam kde je HW nepodporovany BSD :D A ted vazne, Linux je super system i pro normalni smrtelniky, chce to akorat cas, trpelivost, ale hlavne nebejt lempl a umet pouzivat google. Pokud tohle clovek splnuje, ma z casti vyhrano.


prudko nesuhlasim. uz len rozbehat pod linuxom drajvre pre nvidiu vobec nie je trivialna vec, ktoru by zvladol ktokolvek. linux proste nie je a zrejme ani tak skoro nebude pre beznych smrtelnikov.
napriklad chcel som doma rozbehat Potato Guy hru pre syna
1) nainstalovat
suse 10.2 - trebalo pri boote z cd pridat jmicron driver do kernelu, inak nechcel najst cdrom.
windows xp zbehli bez problemov
2) po instalacii
linux - graficka karta nebola rozoznana, vesa mod 800x600, trebalo stiahnut drajvre z http://www.nvidia.com ale pri instalacii bolo treba doplnit gcc a kernel dev package, pretoze instalator sa chcel kompilovat do kernelu
windows - nabehli v pohode s rozoznanou grafikou, ale pre optimalne 3d treba stiahnut drajver z nvidie a nainstalovat

bezny uzivatel tu torturu s windows xp zvladne, resp zavola kamosovi. na linux sa vyprdne
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod FreeBSD_Radikal 29. 1. 2007 18:51

Kdyz mas pochybnej hw.... Je X kusu hw co pod xp proste nerozbehas a pod linuxem jo. Tohle proste neni argument. k ty grafice... ja taky musel lovit drivery pro moji grafarnu na webu nvidie, mluvim samozrejme o instalaci ve windows. FreeBSD ma nvidia drivery v portech, stejne tak archlinux.
BSD is for people who love Unix, Linux is for people who hate Windows.
notebook: Archlinux -current říznutej LFS ;-)
desktop: umrel
router: FreeBSD RELENG_6_2
FreeBSD_Radikal
Junior
Uživatelský avatar

Další stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků