PostgreSQL + PHPPgAdmin

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Nik 5. 2. 2007 15:30

Tak si lámu hlavu a uz nevim jak dal, takze bych prosil o radu zkusene. Upozornuji na to, ze jsem lama, s linuxem teprve zacinam (kazde zacatky jsou tezke). Mam operacni system Debian, nainstaloval jsem si postgre databazi i phppgadmina a mam nasledujici problem.

K databazi se nemohu pripojit prez nove vytvoreneho uzivatele v phppgadminu.
Kdyz v konzoli zadam psql -U test_user -d test_user
tak po zadani hesla se k databazi prihlasim. Prez admina se mohu prihlasit pouze jako postgres, to funguje.

jedine co jsem menil je v /etc/pppgadmin/config.inc.php $conf['extra_login_security'] = false;
a v /etc/postgresql/pg_hba.conf mám následující řádky:
local all postgres md5
local sameuser all md5

Díky za každou radu, už jsem zkoušel kde co, pročítal manuál a různá fóra, ale zatím mě to nenakoplo.
Nik
Junior

Odeslat příspěvekod Katmen 5. 2. 2007 18:13

nemam skusenosti s tymto ale napadlo ma ci si ako user v admin skupine, mne to podobne problemy viackrat vyriesilo
Katmen
Junior

Odeslat příspěvekod nbusr123 5. 2. 2007 19:58

koukni do logu
nbusr123
Junior

Odeslat příspěvekod Nik 5. 2. 2007 20:05

log mi moc nepomůže, tam už jsem se díval, tam je jen že autentifikace uživatele se nepodařila
Nik
Junior

Odeslat příspěvekod nbusr123 5. 2. 2007 22:34

log mi moc nepomůže, tam už jsem se díval, tam je jen že autentifikace uživatele se nepodařilad/quote]

Ze si looser jde videt ....
aspon napis jestli ses dival do logu phppgadmin nebo postmaster
V logu postmasteru (kam se ma logovat nastavis v postgresql.conf) ti NECEKANE napise i proc se prihlaseni k databazi nepovedlo.
nbusr123
Junior

Odeslat příspěvekod Nik 6. 2. 2007 02:04

tak to bylo presne tam kde jsem ocekaval, jen to stacilo spravne zapsat a tuto variantu jsem nezkousel, takze spravny zapis je
localhost all all md5 sameuser
Nik
Junior

Odeslat příspěvekod nbusr123 6. 2. 2007 11:24

rad jsem pomohl (:
Akorat je zajimavy ze se predtim slo k db prihlasit pomoci psql a pres phppgadmin ne.
nbusr123
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků