Ubuntu vs. Kubuntu

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod p.h. 6. 3. 2007 20:07

Zdravim všechny tučňáky :)
Mam tady malej problem, asi před týdnem sem se rozhodl, že přejdu na Tučňáka a taxe i stalo, instnul sem Mandrivu 2007 FREE, ale včera z testu z odkazu tady na foru mi vyšel jako nejlepší Ubuntu a Kubuntu, taxem se o ně začal podrobněji zajímat a zjistil sem, že se mi líbí více, než Mandriva, která mě stejně moc nezaujala ...

Chtěl bych se zeptat vás, jakožto zkušených uživatelů, který z nich ( Ubuntu a Kubuntu ) by byl pro mě asi lepší? Třeba nějaký pro a proti?

Teď zkoušim desktop CD Ubuntu, chtěl bych vyzkoušet také KDE ( Kub.), který myslíte, že je lepší?

Diky moc všem za odpověď! P. :wink:
p.h.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Lukáš V. 6. 3. 2007 20:20

Neni lepsi a horsi, zalezi na tom jak si to upravis, jake si tam doplnis balicky. I Mandriva muze byt dobra:)
Lukáš V.
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cinan 6. 3. 2007 20:22

lisia sa len v tom, ze jedno pouziva KDE a druhe GNOME. Samozrejme, ze ked nainstalujes napr. ubuntu tak mozes nainstalovat aj KDE, a tym padom vlastne si urobis kubuntu :)
Open-source fan!
blog-zapisky: http://cinan.wordpress.com/
cinan
Junior

Odeslat příspěvekod Shafa 6. 3. 2007 20:27

Pokud do toho vidis hodne malo, tak je lepsi Ubuntu.
Napoveda, wiki i FAQ je delano prevazne ne Ubuntu a v Kubuntu se nektere programy nazyvaji a ovladaji jinak (vlastni zkusenost :) )

Jinak pokud se budes drzen postupu z http://www.ubuntu.cz, tak te to nadherne provede instalaci celeho systemu. Teda skoro...
Shafa
Junior

Odeslat příspěvekod jech 6. 3. 2007 20:35

Zase pro někoho, kdo zná Windows je podle mě KDE mnohem lepší než Gnome. Ale nejlepší je vyzkoušet si oboje a potom se rozhodnout. Pokud vím, tak Madriva má KDE i Gnome, takže tam se to dá lehce otestovat.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p.h. 6. 3. 2007 20:38

no jo, to vim, ale když tam chci dát v Mandrivě při přihlášení KDE, tak mi to vyprskne "nenalezeny soubory MIME" nebo tak a nevim, co s tim mam dělat :( > nevíte někdo, co s tim, pls???
p.h.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod nbusr123 6. 3. 2007 20:45

jedine KDE, to je desktopovy prostredi ktery proste nema konkurenci. Na rozdil od ostatnich se totiz nesoustredi na co nejlepsi prvni pohled, ale na nejprijemnejsi a nejefektivnejsi prostredi pro dlouhodoby uzivatele.
Takze nainstalovat ubuntu pomoci kubuntu. Ale bude lepsi, kdyz si predem pripravis partitiony, udajne je tam nejaky bug.
nbusr123
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 6. 3. 2007 20:52

Používám Ubuntu, ale nedávno jsem instaloval sestře na počítač Kubuntu a tak jsem si v tom trošku hrál a jedno vím jistě, s další verzi jdu zpět ke Kubuntu, zvláště až vyjde KDE4, podle toho, co čtu, tak to bude docela revoluce. Jinak pokud je člověk hračička a technofil (neplést si s milovníkem techna :wink: ), tak si myslím, že se mu bude víc líbit KDE. Je podstatně propracovanější a přijde mi, že si s ním vývojáři pořádně vyhrají. Naopak Gnome mi přijde, že jde v poslední době směrem k masám, tedy nabídnout maximálně jednoduché prostředí, v poslední době jeho vývoj táhne Novell a tomu jde o to, aby nabídl alternativu k Windows, která je maximálně jednoduchá na použití.
Kubuntu mi přijde jako hodně povedená distribuce, člověk tam prakticky nenajde v základu GTK aplikace, všechno je v Qt, což z Kubuntu dělá distribuci, která má celistvý vzhled a ovládání. Taky mi přijde, že KDE má celkově lepší programy. A používat Qt programy v Gnome není žádná výhra, momentálně tuto skutečnost zažívám, používám totiž v Gnome Qt aplikace jako Krusader, Amarok, Kontact a rychlost je podstatně nižší než kdybych je valil v KDE.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod p.h. 6. 3. 2007 21:03

[quote="Sešívaný"oPoužívám Ubuntu, ale nedávno jsem instaloval sestře na počítač Kubuntu a tak jsem si v tom trošku hrál a jedno vím jistě, s další verzi jdu zpět ke Kubuntu, zvláště až vyjde KDE4, podle toho, co čtu, tak to bude docela revoluce. Jinak pokud je člověk hračička a technofil (neplést si s milovníkem techna :wink: ), tak si myslím, že se mu bude víc líbit KDE. Je podstatně propracovanější a přijde mi, že si s ním vývojáři pořádně vyhrají. Naopak Gnome mi přijde, že jde v poslední době směrem k masám, tedy nabídnout maximálně jednoduché prostředí, v poslední době jeho vývoj táhne Novell a tomu jde o to, aby nabídl alternativu k Windows, která je maximálně jednoduchá na použití.
Kubuntu mi přijde jako hodně povedená distribuce, člověk tam prakticky nenajde v základu GTK aplikace, všechno je v Qt, což z Kubuntu dělá distribuci, která má celistvý vzhled a ovládání. Taky mi přijde, že KDE má celkově lepší programy. A používat Qt programy v Gnome není žádná výhra, momentálně tuto skutečnost zažívám, používám totiž v Gnome Qt aplikace jako Krusader, Amarok, Kontact a rychlost je podstatně nižší než kdybych je valil v KDE.G/quote]

díky, taky sem více přikloněn spíš ke Kubuntu, už proto, že mi to zas*aný KDE v Mandrivě nejede :( taky se mi podle recenzí a tak zdá, že KDE aplikace jcou o něco lepší a propracovanější, o přizpůsobivosti KDEčka nemluvě ;)
p.h.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod jech 6. 3. 2007 21:14

Mně se navíc moc nelíbí dialogy Gnome a na tlačítko "Budiž" jsem přímo alergický :-)

Na druhou stranu z hlediska programátora se mi nepoměrně víc líbí GTK+ než Qt.
jech
Pokročilý

Odeslat příspěvekod p.h. 6. 3. 2007 22:56

jech píše:Mně se navíc moc nelíbí dialogy Gnome a na tlačítko "Budiž" jsem přímo alergický :-)

Na druhou stranu z hlediska programátora se mi nepoměrně víc líbí GTK+ než Qt.b/quote]

jo, to sem se poprvý málem podojil, když mi tam vyskočila nějaká chyba, já to letmo pročet a nakonci to tlačítko >>> Budiž <<< :D

teď právě sem odzkoušel obě verze ( Ubuntu a Kubuntu ) v desktop CD a Ubuntu > tudíž KDE se mi zdá teda mnohem lepší ... už jdu stahovat install DVD :wink:
p.h.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod AndrewJ 6. 3. 2007 23:50

Já jsem také za Kubuntu. Navíc na http://wiki.ubuntu.cz/ už bývají hodně často i návody přímo pru kubuntu. Hlavně ty začátečnické..
AndrewJ
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod p.h. 7. 3. 2007 00:09

AndrewJ píše:Já jsem také za Kubuntu. Navíc na nurl]http://wiki.ubuntu.cz/[/url] už bývají hodně často i návody přímo pru kubuntu. Hlavně ty začátečnické..
p.h.
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod fanubuntu 7. 3. 2007 00:41

Ano všiml jste si správně, protože KDE používá konqueror, ale firefox se tam snadno doinstaluje.
Naposledy upravil fanubuntu dne 8. 3. 2007 23:10, celkově upraveno 1
fanubuntu
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod p.h. 7. 3. 2007 00:50

fain, tak to sem si oddych, firefox mi za léta používání prostě přirostl k srdci, navíc verze 2.0 s funkcí obnovy relace je parádní ;) :)

a kde se dá sehnat verze pro Kubuntu? Díky P.
p.h.
Kolemjdoucí

Další stránka