routování SUSE - Cisco

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod bronicka 22. 3. 2007 20:02

Ahoj!
Máme ve škole takový problémek, máme tam server s Linuxem, na kterém byl původně RedHat ale teď tam je Suse 10.2. A ten hajzlík nechce komunikovat s intertnetem přes router Cisco (tam je NAT) i když se nám zdá, že jsme všechno nastavily stejně podle toho starého serveru, má stejné IP, stejnou masku, gateway je taky stejná, firewal je vypnutý (IPTABLES má všude ACCEPT) a přesto nic, skusily jsme nabootovat ten RedHat (na druhém oddílu) a ten jede. Přitom z toho serveru na router si pingnu, ale za něj nic nejede. Nemá SuSe nějakou odlišnost oproti RedHatu? Sice nevím proč, ale kdyby náhodou někdo se s tím setkal....
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 22. 3. 2007 23:38

A nejede vubec sit, nebo jenom DNS?
Dostava ten pocitac IP dynamicky? Pokud ne, neni v routeru blokovani podle MAC adres?
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bronicka 25. 3. 2007 13:21

DNS funguje protože v síti máme DNS server a ten se přes tenhle router v pohodě dostane. Ten ping neprojde ani na IP adresu, tady je podivné to, že na tom samém stroji se stejnou konfigurací RedHat funguje, ale Suse ne... Jakoby mi něco polykalo pakety směrem zpět (reply), hledám na google, jak poznat, že spojení je polootevřené, ale nemohu najít tu správnou aplikaci. Je hloupé, že nemám přístup k logům toho routeru, třeba bych se tam něco dověděla. Neexistuje nějaký způsob, jak zjistit, že ten paket alespoň prošel ven? Abych věděla, že je chyba směrem zpátky...
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Mafo 25. 3. 2007 14:05

zapni si pidelovani adres od cisca (dhcp), asi to bude tim, protoze pokud jsem nastavil natvrdo IP a vse ostatni v PC tak jsem se do site dostal, ale za cisco na internet uz ne....
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 25. 3. 2007 17:34

Jj, taky si myslim ze si udrzuje tabulku alow-deny, podle toho o kom vi a o kom ne.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bronicka 26. 3. 2007 08:09

Ale je divné, že když tam je RedHat, tak to jede i bez DHCP? A karta je stále stejná?
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Melkor 26. 3. 2007 08:17

Jake jsou vysledky prikazu:
1. iptables -L
2. netstat -rn
Melkor
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod bronicka 28. 3. 2007 17:19

Tak nic, omlouvám se, ale vypadá to na chybu toho Cisca, protože nám přestaly chodit maily na druhý počítač, takže jsme to vypnuly, zapnuly (to Cisco) a teď to chodí normálně. Podle technika to vypadá na nějakou chybu v NATu, že některé pakety přestával zpracovávat čico. Sice nechápu, proč byl tak nakrklý na Suse a s RedHatem kamarádí, ale asi to tak je. Čekám, jestli se chyba projeví znovu nebo ne. Je to Cisco 1700.
Pro Melkora, nyní to hlásí toto:
iptables vše ACCEPT (jsem říkala, že firewall jsem vypnula :)
netstat (já teda používám route?)
Kód: Vybrat vše
192.168.100.0   0.0.0.0         255.255.255.0   U         0 0          0 eth0
169.254.0.0     0.0.0.0         255.255.0.0     U         0 0          0 eth0
127.0.0.0       0.0.0.0         255.0.0.0       U         0 0          0 lo
0.0.0.0         192.168.100.1   0.0.0.0         UG        0 0          0 eth0
I žena může být živě ;-)
bronicka
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků