Ubuntu nebrat!

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 17:21

Tak jsem zase zkusil Linux,konkrétně Ubuntu 6.06,instalace z live cd proběhla napotřetí,samozřejmě jsem si krásně rozkrájel disk,rozc hodit rozlišení 1280x800 bylo hledání na půl dne,ani myška občas nefunguje,v terminálu jsem byl jako doma,rozjet Bluetoth připojení se mi nepodařilo ani po dvou dnech hledání,což je pro mně zásadní ,protože na net můžu jen přes GPRS,zapisovat na cdrom nemůžu,prý nemám oprávnění :shock: ,a to jsem procházel forum na Ubuntu.cz
jako blázen,jen se tam podívejte co maj lidi problémů,takže pokud chcete strávit spoustu času s banálníma problémama nainstalujte si Ubuntu,užijete si zábavy víc než dost :D .

Ps. A nemusíte mně hned kamenovat za můj názor,pokud takový základní věci nebudou jednoduchý tak k linuxu lidi nedostanete,ono být free neznamená být spokojený.
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 17:25

To máš z toho, že nepoužíváš openSUSE. Stav se na LinuxExpu s bookem a uvidíme. ;-) Ovšem být free je otázka svobody, určitě Tě nikdo do ničeho nenutí. :-)
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 1. 4. 2007 17:26

hawrran66 píše:...jsem procházel forum na Ubuntu.cz jako blázen,jen se tam podívejte co maj lidi problémů...
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod ahorek 1. 4. 2007 17:33

Přesně, kdo tě k tomu nutí? Kdo za to může? Navíc máš trochu starší verzi, banální chyby v tvém postupu....atd. Jinak diskuze o ničem
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 17:36

ahorek píše: Co jsi tím příspěvkem vlatně chtěl říct? /quote]

Třeba to,že kvůli rozjetí Bluetooth musíš zadat do terminálu hafo příkazů,a nakonec stejně utřeš,ale pokud víš jak na to rád to zkusím znovu,a to si legraci nedělám.
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod USER47 1. 4. 2007 17:39

Nevím jak na to, jsem windowsák. Nicméně, pokud jsi měl problém, proč jsi nenapsal na fórum něco jako "Problém s bluetooth v Ubuntu"? V takovém případě by ti jistě mnozí místní linuxáci něco poradili...

...v případě threadu "Ubuntu nebrat!" opravdu nevím, co vlastně čekáš.
Glory to the flesh. Glory to the mass.
USER47
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 1. 4. 2007 17:40

Jsem nezúčastněný, Ubuntu nepoužívám, ale vyzkoušel jsem ho.Stránky české podpory Ubuntu poskytují tolik informací a takovým způsobem, že podle nich si distro musí zprovoznit i méně zkušený IT user. A admin Svoboda je skutečně borec. Jeho návody doslova vedou za ručičku.
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 17:47

ahorek píše:Přesně, kdo tě k tomu nutí? Kdo za to může? Navíc máš trochu starší verzi, banální chyby v tvém postupu....atd. Jinak diskuze o ničemi/quote]

Ta verze tak stará není aby to tam nemohlo jet,jestli dělám banální chyby to nevím,mně zase připadá banální když takové věci jako myš,rozlišení,bt nemůžu nastavit,a musím kvůli tomu lézt do terminálu,ale pokud víš jak na to rád se přiučím.
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 17:50

Ono by se možná slušelo připomenout, že kdo si jen tak mlhavě brečí a není schopen klást konkrétní otázky, sám sobě škodí (to je ještě poměrně slušně řečeno). Poněvadž brečením se nic nespraví.

http://www.catb.org/~esr/faqs/smart-questions.html
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 17:53

Gentle Giant píše:Jsem nezúčastněný, Ubuntu nepoužívám, ale vyzkoušel jsem ho.Stránky české podpory Ubuntu poskytují tolik informací a takovým způsobem, že podle nich si distro musí zprovoznit i méně zkušený IT user. A admin Svoboda je skutečně borec. Jeho návody doslova vedou za ručičku.o/quote]

Tak já jsem to podle návodu nerozjel,a podle fora na Ubuntu spousta jiných taky ne,jinak ty lidi co se staraj o forum obdivuju,protože se starat o takhle nepovedené distro je fakt nářez.
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod puck 1. 4. 2007 17:58

nahod si windows a nepindaj :mrgreen:
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Sir_Killer 1. 4. 2007 18:04

hawrran66 píše:...

Ja som nainstaloval ubuntu 6.06 ako totalne linux bfu na prvy pokus, rozlisenie som si zmenil asi do 5 minut, krasne to najdes na ubuntu wiki, bluetooth som rozchodil asi za 30 minut,napalovanie cd nebol ziaden problem a to vsetko ak som aj robil v terminale tak stylom copy&paste + enter ....a na fore je magicke policko "hladat" :P
Sir_Killer
Junior

Odeslat příspěvekod nbusr123 1. 4. 2007 18:14

nahod si windows a nepindaj

Hlasuj, toto je kvalitni nazor

Ze se Ubuntu nesnazi mit vsechny konfiguraky v grafice, si mel vedet pred tim, nez si ho instalovat. Ze si to nevedel je jen tvoje chyba. Ale asi mas dost casu na hrani.

Ja mam treba raci konfiguraky v textu nez QT nevyuzivajici ESUID, ci dokonce gtk-based programky v KDE.

EDIT: A navic, kdybys mel kvalitni hardware, tak ti funguje vsechno "out-of-the-box" :)
nbusr123
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 18:19

Sir_Killer píše:
Ja som nainstaloval ubuntu 6.06 ako totalne linux bfu na prvy pokus, rozlisenie som si zmenil asi do 5 minut, krasne to najdes na ubuntu wiki, bluetooth som rozchodil asi za 30 minut,napalovanie cd nebol ziaden problem a to vsetko ak som aj robil v terminale tak stylom copy&paste + enter ....a na fore je magicke policko "hladat" :P

Tak to si štastný člověk,samozřejmě umím hledat,ten návod na BT tam je,ale neřeší už problémy,po příkazu ,,sudo hcitool cc moje mac adresa,, se mi objeví:Can´t create conection,input/output error a tohle už nikdo neřeší.
Naposledy upravil hawrran66 dne 1. 4. 2007 18:24, celkově upraveno 1
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 18:22

nbusr123 píše:
nahod si windows a nepindaj

Hlasuj, toto je kvalitni nazor

Ze se Ubuntu nesnazi mit vsechny konfiguraky v grafice, si mel vedet pred tim, nez si ho instalovat. Ze si to nevedel je jen tvoje chyba. Ale asi mas dost casu na hrani.

Ja mam treba raci konfiguraky v textu nez QT nevyuzivajici ESUID, ci dokonce gtk-based programky v KDE.

EDIT: A navic, kdybys mel kvalitni hardware, tak ti funguje vsechno "out-of-the-box" :)

Aha tak jdu půl roku starej NTB Asus hodit do koše(neříkám že je to špička,ale tak špatnej snad není)
hawrran66
Junior

Další stránka