Ubuntu nebrat!

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 1. 4. 2007 19:42

Kyosuke píše:
hawrran66 píše:
Kyosuke píše:Na odpověď "a zatím nic" se dá odpovědět jen "tak to máš blbý, že to máš rozbitý". :-)
jj,to mám blbý,ale ty by si mi stejně nepomohl :D-/quote]
No to asi těžko, zaměstnanec SUSE přece nebude řešit něčí problémy s Ubuntu. :lol:s/quote]
Ovšem pak nevím, proč tu flamuješ, přes den jsme takové jednání diskutovali o pár topiků níže. Nechceš nebo nemůžeš pomoct, tak se do toho nevrtej.
Too old to rock'n'roll, too young to die
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 19:44

Gentle Giant píše:Ovšem pak nevím, proč tu flamuješ, přes den jsme takové jednání diskutovali o pár topiků níže. Nechceš nebo nemůžeš pomoct, tak se do toho nevrtej.d/quote]

Hmm, já o ničem nikde nediskutoval. :-) BTW, myslím, že jsem dostatečně pomohl již odkazem zmíněným u začátku diskuse a jeho ignorování původním tazatelem už není můj problém. ;-)
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 1. 4. 2007 19:49

Kyosuke píše:
Gentle Giant píše:Ovšem pak nevím, proč tu flamuješ, přes den jsme takové jednání diskutovali o pár topiků níže. Nechceš nebo nemůžeš pomoct, tak se do toho nevrtej.d/quote]

Hmm, já o ničem nikde nediskutoval. :-) BTW, myslím, že jsem dostatečně pomohl již odkazem zmíněným u začátku diskuse a jeho ignorování původním tazatelem už není můj problém. ;-)i/quote]
Pokud máš na mysli ty své dva pokusy o flame na 1. straně topiku, tak to jo. Bohužel, Ty jsi zřejmě též jeden z těch borců, co se chtějí zviditelnit za každou cenu a linuxu obecně poskytují medvědí službu.
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 1. 4. 2007 19:50

Kromě toho, pokud jem můj odkaz na Raymonda větším flejmováním něž výroky typu "Ubuntu nebrat!" a "pokud chcete strávit spoustu času s banálníma problémama nainstalujte si Ubuntu" a "protože se starat o takhle nepovedené distro je fakt nářez", tak jste při debatě o tom, co je a není flejmování, asi museli dospět k zajímavým závěrům. ;-)

tquote="Gentle Giant"]Pokud máš na mysli ty své dva pokusy o flame na 1. straně topiku, tak to jo. Bohužel, Ty jsi zřejmě též jeden z těch borců, co se chtějí zviditelnit za každou cenu a linuxu obecně poskytují medvědí službu. /quote]

Ale? Můžeš mi je uvést? Konstatování, že bez popisu problému se problém nevyřeší, je flejm? Nu což, k nám věštecké koule zatím dovážet nezačali, asi žiješ v lepším kraji.
Naposledy upravil Kyosuke dne 1. 4. 2007 19:56, celkově upraveno 1
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Gentle Giant 1. 4. 2007 19:56

Ono nejde o nějaký odkaz, ale o formu. Autor topiku diskuzi zahájil nešťastným způsobem a to je pro lidi Tvého typu nahrávka na smeč. Dál to neřešmě, přeji hezký večer.
Gentle Giant
Junior

Odeslat příspěvekod puck 1. 4. 2007 20:15

hawrran66 píše:Aha tak jdu půl roku starej NTB Asus hodit do koše(neříkám že je to špička,ale tak špatnej snad není)n/quote]

mozno tam mas vykonne komponenty, ale asus je low end. asi ako nadupana dacia kombi s klimou :-)
puck
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 20:22

puck píše:
hawrran66 píše:Aha tak jdu půl roku starej NTB Asus hodit do koše(neříkám že je to špička,ale tak špatnej snad není)n/quote]

mozno tam mas vykonne komponenty, ale asus je low end. asi ako nadupana dacia kombi s klimou :-)

no k dacii bych to nepřirovnával,lidi maj problémy i s lepšíma notesama :D ,a takový lame jako já to musí stačit
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 1. 4. 2007 20:37

To je pořád dokola. Nemám nic proti Ubuntu, naopak jsem jeho spokojeným uživatelem, ale pokud chce někdo minimum práce při rozcházení Linuxu, tak má šáhnout jinam, po distrech jako jsou openSUSE, Mandriva, PCLinuxOS, Freespire. Pokud možno po placených verzích.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod kozzi11 1. 4. 2007 20:58

No nevím o co ti jde? Problém je vtom, že Ubuntu je reklamováno jako linux pro začátečníky, což spousta lidí špatně pochopí a myslí si, že to něco jako windows zadrmo. Jenomže i Ubuntu je prostě jen linux tudíž tam může být spousta věcí nastavována pomocí inutivních klikátek, ale vždy bude zapotřebí používat konzoli. Důležité je uvědomit si že pro přechod na linux je potřeba trpělivost a často i spousta času pro studování tohoto OS. Distribuce linuxu můžou být User Friendly ale i tak to nejsou kopie windows ale něce jiného pro někoho regrese pro jiného evoluce pro mě revoluce. Já osobně používám Archlinux a ten nemá žádne grafické nastavovadla a jsem spokojen dokonce zprovoznění tohoto systému je pro mě mnohem jednoduší než instalace windows vše je síla zvyku. Takže pokud chceš používat linux tak se uč a ptej se konkrétně ale pokud ne tak drž hubu a hrej si na svém microsoft písečku.
Člověk vždy nemusí dostat toco chce, ale má právo si o to říct
kozzi11
Junior

Odeslat příspěvekod čizda 1. 4. 2007 21:00

Hoši, hoši, to přeci nejde způsobem hop na krávu a už je tele. Ono to nějakou dobu také trvá než se něčemu člověk naučí. Také ses nenaučil jezdit na kole hned jak sis na něj sedl. A o plavání ani nemluvě. Jen to chce jediné, více přemýšlet a hlavně se učit, zkoušet jestli to nejde jinak, nebo něco jiného. Když nemáš nikoho po ruce aby jsi ho požádal o pomoc a pokud to chceš, musíš se snažit sám. Angličtinu ti ve škole vtloukali do hlavy jak dlouho? Umíš se domluvit přímo v terénu? V Anglii, a sám se tam o sebe postarat. To všechno je jen na tobě.
čizda
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 21:05

[quote="Sešívaný"oTo je pořád dokola. Nemám nic proti Ubuntu, naopak jsem jeho spokojeným uživatelem, ale pokud chce někdo minimum práce při rozcházení Linuxu, tak má šáhnout jinam, po distrech jako jsou openSUSE, Mandriva, PCLinuxOS, Freespire. Pokud možno po placených verzích.e/quote]

Mně by nevadilo to rozcházení Ubuntu,mně vadí to,že i když jedu podle návodu tak to nejde,možná je to taky tím,že angličtina není moje silná stránka,takže hledám spíš na českých forech,btw Mandrivu jsem vůbec nerozjel,protože mám nVidia 6100,a naistalovat tam ovladače na černej displej fakt nešlo :(
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 1. 4. 2007 21:18

[quote="čizda";Hoši, hoši, to přeci nejde způsobem hop na krávu a už je tele. Ono to nějakou dobu také trvá než se něčemu člověk naučí. Také ses nenaučil jezdit na kole hned jak sis na něj sedl. A o plavání ani nemluvě. Jen to chce jediné, více přemýšlet a hlavně se učit, zkoušet jestli to nejde jinak, nebo něco jiného. Když nemáš nikoho po ruce aby jsi ho požádal o pomoc a pokud to chceš, musíš se snažit sám. Angličtinu ti ve škole vtloukali do hlavy jak dlouho? Umíš se domluvit přímo v terénu? V Anglii, a sám se tam o sebe postarat. To všechno je jen na tobě.s/quote]

No mně vtloukali do hlavy ruštinu,v Anglii jsem nebyl,mám za sebou několik let života v německy mluvících zemích,a myslím že se o sebe umím postarat,prostě rád zkouším nové věci,možná,že mi schází trpělivost,a tahle vlastnost je asi u Linuxu nezbytná,jo a je mi 41,ale to i snad v ničem nebrání :wink:
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod čizda 1. 4. 2007 21:19

Co to máš za desku? Píšeš nVidia 6100 a dále? Já mám zase šedesát a nic si z toho nedělám, jen musím více přemýšlet a hledat a hledat na webu a fórech. Anglicky taky neumím.
čizda
Junior

Odeslat příspěvekod Sešívaný 1. 4. 2007 21:49

hawrran66 píše:Mandrivu jsem vůbec nerozjel,protože mám nVidia 6100,a naistalovat tam ovladače na černej displej fakt nešlo :(:/quote]

No a jakou Mandrivu jsi měl? Free? Pokud ano, tak se není čemu divit. Přitom česká placená verze je podle mě hodně výhodná koupě. Máš tam proprietární ovladače a kodeky, takže ta grafika by se ti měla chytit hned od začátku, máš tam Cedegu na windows hry, máš k tomu super příručku pro začátečníky o 300 stránkách, to vše za necelých 500 Kč. Jestli toto někomu přijde moc... (jen pro srovnání: verze Powerpack, na které je ta česká postavená, stojí přímo od Mandrivy přes 2000 Kč v přepočtu).
A když chce člověk ušetřit, tak se holt musí víc nadřít.
Ale jsou i free distra, kde jsou proprietární ovládače a kodeky v základu, např. PCLinuxOS.
Sešívaný
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 1. 4. 2007 21:57

Pokud trváš na Ubuntu počkej 2 týdny a vyjde ti nová verze i když pro člověka přecházejícího z Windows bych doporučoval spíš něco s KDE než Gnome... (imho, noflame)
Ubuntu taky není jediné distro, zkus třeba to openSUSE nebo nějakou placenou distribuci.
running-free
Junior

Předchozí stránkaDalší stránka