Suse+bluetooth,problém

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod hawrran66 6. 4. 2007 13:34

Odinstaloval jsem Ubuntu a zkusil openSuse 10.2,ale opět problém s rozjetím bluetooth,pátral na forech ,uvedené návody mi prostě
nefungujou,připojuju se na net přes GPRS Data nonstop,wifina bude až za dva měsíce :? ,nechci vyvolávat flame(posledně se to bohužel povedlo),ale v těhle věcech je složitej v nastavování :roll: ,najde se někdo kdo už to nějak rozchodil?
Naposledy upravil hawrran66 dne 9. 4. 2007 12:18, celkově upraveno 2
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod nbusr123 6. 4. 2007 14:21

Bud rad ze nemusis sprovoznovat ap s wpa2 pod linuxem :-D
nbusr123
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 6. 4. 2007 14:22

nbusr123 píše:Bud rad ze nemusis sprovoznovat ap s wpa2 pod linuxem :-D

To sem fakt rád :D
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 6. 4. 2007 16:03

http://gentoo-wiki.com/HOWTO_Access_the ... (UMTS/GPRS)
http://gentoo-wiki.com/HOWTO_mobile_pho ... _and_GNOME

Adaptuj si to na tvou distribuci (instalace balicku, zbytek by mel byt to same).
Let_Me_Be
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod hawrran66 7. 4. 2007 00:06

Dík za tip,ale v prvním odkazu nic není a druhý se mého problému moc netýká,aspon jsem si mezitím instaloval ovladače nvidie(a to prosím ručně :o ),tohle je prostě megaproblém a už jsem viděl tolik stránek a řešení,že mi jde z toho hlava kolem,takže jsem zatím asi tak napůl cesty,neodpustím si poznámku,takovýhle prkotiny se měly dát naklikat a ne kvůli tomu trávit den v konzoli :x
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Let_Me_Be 7. 4. 2007 12:45

Ehm, ten prvni je i s tou zavorkou, tohle blby forum to useklo.
Let_Me_Be
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Kyosuke 7. 4. 2007 13:19

hawrran66 píše:ale v těhle věcech je Linux pozadu,a hodně složitej v nastavování :roll:l/quote]

Zase ses nenaučil ptát, zase jsi nám neřekl nic o hardwaru, který se snažíš rozchodit, zase jsi nám neřekl nic o postupu, který jsi použil, zase jsi neuvedl jediný přesný popis problému, zase kritizuješ to, že operační systém s bohatšími možnostmi konfigurace má (překvapivě!) bohatší možnosti konfigurace (zrovna BT je sám o sobě roztomilý protokol, i co do potřebného SW), a to i přesto, že Ti asi je jako každému jasné, že letadlo prostě bude mít víc tlačítek, páček a budíků než škodovka (tedy kdyby škodovka měla všechny pokročilejší věci v registrech), a že to nemá co dělat s žádným "pozadu". A co my teď s tím jako máme dělat? Nevíte někdo, jestli už otevřeli ten obchod s křišťálovými koulemi? :roll:
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 7. 4. 2007 13:38

Kyosuke píše:
hawrran66 píše:ale v těhle věcech je Linux pozadu,a hodně složitej v nastavování :roll:l/quote]

Zase ses nenaučil ptát, zase jsi nám neřekl nic o hardwaru, který se snažíš rozchodit, zase jsi nám neřekl nic o postupu, který jsi použil, zase jsi neuvedl jediný přesný popis problému, zase kritizuješ to, že operační systém s bohatšími možnostmi konfigurace má (překvapivě!) bohatší možnosti konfigurace (zrovna BT je sám o sobě roztomilý protokol, i co do potřebného SW), a to i přesto, že Ti asi je jako každému jasné, že letadlo prostě ai]bude[/i] mít víc tlačítek, páček a budíků než škodovka (tedy kdyby škodovka měla všechny pokročilejší věci v registrech), a že to nemá co dělat s žádným "pozadu". A co my teď s tím jako máme dělat? Nevíte někdo, jestli už otevřeli ten obchod s křišťálovými koulemi? :roll:l/quote]

Ok,tak se hned nerozčiluj :wink:

Takže Asus A6M,Sempron 3200,512 MB,nVidia Go 6100,

USB Dongle 2.0,openSuse,internet GPRS O2 Data nonstop + Motorola L6
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod Kyosuke 7. 4. 2007 14:16

hawrran66 píše:USB Dongle 2.0,openSuse,internet GPRS O2 Data nonstop + Motorola L6

Co přesně znamená "USB Dongle 2.0"? Dongle pro Bluetooth 2.0? A od jakého výrobce? Doporučuju připojit dongle a pastnout nám sem výstupy příkazů lsusb a hciconfig (to druhé pod rootem).
Kyosuke
Junior

Odeslat příspěvekod Ford 8. 4. 2007 09:45

Ja mel podobny problem, ale staci, kdyz v YaSTu nastavis, aby pri startu spustil Bluetooth sluzbu a je to. Pokud mas problem i PPP, tak sem jeste napis a ja ti poslu skripty pro pripojeni.
Ford
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 8. 4. 2007 12:57

Ford píše:Ja mel podobny problem, ale staci, kdyz v YaSTu nastavis, aby pri startu spustil Bluetooth sluzbu a je to. Pokud mas problem i PPP, tak sem jeste napis a ja ti poslu skripty pro pripojeni.

Ted jsem nainstaloval KDE,bluetooth je připojenej ale nedaří se to spárovat s tou Motorolou,ty skripty by se mi hodily,už se mi jednou podařilo spárovat ale zas to zmizlo.
hawrran66
Junior

Odeslat příspěvekod hawrran66 8. 4. 2007 13:26

Tak změna,vidím pouze šedé logo bluetoth a když na něj najedu tak to vypíše ´´nepřipojeno´´,tak co s tím?Pokusy o připojení zatím selhávají.
hawrran66
Junior