Je nějaká česká verzle Linuxu volně ke stažení?

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Gappa 12. 4. 2007 20:00

PPTH: chci te varovat pred kombinaci Virtual PC + Linux - s Mandrivou 2007 jsem měl ten problém, že VPC nedokázal zobrazit více než 16bitové barvy - jinak se obraz rozsypal :)

Virtual Box to nedělá, nevim jak WMWare, případně jiná kombinace distribucí a virtualizačních softíků :)

Pokud o tom ví více, nechť se rozepíše :)
Gappa
Junior

Odeslat příspěvekod ptth 12. 4. 2007 21:06

no jo jenze potrebuju jako hlavni os windows...mno,tak to je pekny
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod Chupacabras 12. 4. 2007 21:29

"Microsoft Virtual PC" oficiálne podporuje iba Windows (tj. nie Linux).
Odporúčam použiť niečo od VMWare, oni oficiálne podporujú aj Linux.
Chupacabras
Pokročilý

Odeslat příspěvekod koenzim 12. 4. 2007 21:29

ptth> Linux sa da pouzivat aj paralelne s win-mi. Staci vyhradit jednu particiu na disku,tak cca 10GB a nie je problem. Pri starte si vyberies, co chces nabootovat.
koenzim
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 12. 4. 2007 21:56

doporucuju urcite 32-bit verzi. v 64bit jsou akorat problemy s flashem, wmv kodeky, a podobnymi proprietarnimi hnusarnami. a vykonovej rozdil je velmi malej.

a pokud posuzujes linux podle vzhledu, tak vez, ze to na distribuci vubec nezalezi. kazdej si muzes upravit tak, aby vypadal tak, jak chces. distribuce spis ovlivnuji dostupny software, mirne podporu hw, a ovladaci nastroje pro spravu systemu.
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod ptth 13. 4. 2007 08:55

Tak jeste diky za tip VMWare, to vypada znacne lip..

Tak zatim linux posuzuju jen podle vzhledu,sem ho jeste nikdy poradne nevidel.Diky diky
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod Petr Tomeš 13. 4. 2007 11:38

Ripper-CZ píše:doporucuju urcite 32-bit verzi. v 64bit jsou akorat problemy s flashem, wmv kodeky, a podobnymi proprietarnimi hnusarnami. a vykonovej rozdil je velmi malej.

Používám 64bitové Ubuntu 7.04 a žádný problém nemám.
Petr Tomeš
Junior

Odeslat příspěvekod running-free 13. 4. 2007 17:36

Petr Tomeš";[quote="Ripper-CZ píše:doporucuju urcite 32-bit verzi. v 64bit jsou akorat problemy s flashem, wmv kodeky, a podobnymi proprietarnimi hnusarnami. a vykonovej rozdil je velmi malej.

Používám 64bitové Ubuntu 7.04 a žádný problém nemám.m/quote]

Což ale neznamená že ho nebude mít nikdo jiný ;-) Já bych neriskoval a stáhnul 32bitů. Ale je to zadarmo tak proč to nevyzkoušet všechno, co? ;-)
running-free
Junior

Odeslat příspěvekod Mafo 13. 4. 2007 17:50

temer nikdy jsem *unix nemel v ruce a mam Kubuntu 7 beta na NB a v cz. Jsou 64b, wma a spol. jsem zprovoznil, pouzivam synaptic na instalace a pokud je problem ta jedu pres bash(zamiloval jsem se do nej), jedine co jsem zrusil byl ovladac od wifi intel 3495 a nevim co stim :-) a jeste mi blbne apache, rve ze pristup zamitnnut a pritom jsem prepsal pouze homedirectory. prikaz apt-get chmod a spol povazuji za dokonalost samu, jen jsem byl nucen zmenit repozitare:-))
Pripominam ze mam linux cca 10 dni a zprovoznoat mi to pomahal pres skype kamos, ted si s nim hraji ja. Proste je to jednoduche...
Jen mam problem s GUI javou, protoze to se pod berylem proste nezobrazuje, ale to je berylem, bohuzel jsem jeste neprisel na to jak to obejit, ale tady jde o moji neschopnost protoze pod 32b by se to chovalo naprosto stejne.
Life is war with PC (etc.).
Mafo
Junior

Odeslat příspěvekod Ripper-CZ 13. 4. 2007 18:09

[quote="Petr Tomeš";Používám 64bitové Ubuntu 7.04 a žádný problém nemám.m/quote]
To mě těší. Tlumočím pouze problémy, které jsem viděl řešit. Sám mám 32bit. I tak ale trvám na tom, že výkonovej rozdíl je natolik malej, že to za případné problémy nestojí :wink:
Chtěl bych poděkovat firmě Microsoft, která mi úrovní svých produktů umožnila seznámení s krásou Linuxu.
OS nemá být pro peníze, ale pro lidi...
Ripper-CZ
Junior

Odeslat příspěvekod miho 13. 4. 2007 18:22

Ja pouzivam 64bit uz pres 3 roky. Ze zacatku se obcas nejaky problem vyskytl ale ted uz ne. S video kodeky neni potiz vubec a v pripade nouze nejvyssi se da pouzit 32bit verze prehravace a hotovo. Flash- pouzivam tak jako tak 32bit prohlizec protoze Opera 64bit neni takze vsechny pluginy chodi. V 64bit firefoxu se to myslim resi nejakym wrapperem aby flash fungoval, alespon v popisu novinek openSUSE je poznamka
Firefox is now a 64-bit package and uses nspluginwrapper
to handle 32-bit i386 plugins if needed.

Zkratka a dobre- nebal bych se toho.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod ptth 13. 4. 2007 21:41

Tak jsem rozjel ubuntu na vmware,parada,zasnu,jaka je linux krasna privetiva vecicka.64bit verze, flash mi teda nejede,to je pravda.Ale jinak dobry.Jen monitor mi jde max do 1024, ale s tou cestinou ste meli samozrejme pravdu
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod ptth 14. 4. 2007 22:18

POdarilo se nekomu s vmware rozjet rozliseni vyssi jak 1024?
ptth
Junior

Odeslat příspěvekod miho 14. 4. 2007 22:30

jo, v solarisu se dokonce nastavilo implicitne 3072x1200 a byl docela problem to snizit ;-)

Kazdopadne- rozliseni ridi hostovany operacni system. Jakekoliv rozliseni se snazi nastavit VMWare se tomu prizpusobi.
miho
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod Chupacabras 14. 4. 2007 22:35

Skús si d tej virtuálnej mašiny nainštalovať "VMWare Tools", malo by to byť niekde v menu.
Chupacabras
Pokročilý

Předchozí stránkaDalší stránka