"hacknutie" ubuntu v lokalnej sieti

Linux, Unix, BSD systémy, distribuce, open source

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod duch 9. 5. 2007 09:01

ehm napisal som "root ucet", co znamena ze uzivatel sa nemoze nalogovat ako root, ale root prava ma cez sudo alebo su...
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod binary211 9. 5. 2007 09:03

solomon7 píše:topologia siete> siet je v panelaku.



ROTF LOLOLOL
binary211
Junior

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 5. 2007 09:36

duch píše:ehm napisal som "root ucet", co znamena ze uzivatel sa nemoze nalogovat ako root, ale root prava ma cez sudo alebo su...


Není to prostě jenom jako v Mandrivě, kde je v grafickém prostředí účet root pouze skrytý? Každý linux má svůj root účet. Neříkej mi že se v konzoli nemůžeš zalogovat jako root. To kecáš nesmysly. A jestliže se už jako root zaloguješ, tak se pak snadno dostaneš i do grafického prostředí.

Závěr? Nevíš o čem je řeč, protože Ubuntu roota má.
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod duch 9. 5. 2007 09:58

Teda neviem, som den co den vrazeny v Ubuntu (alebo je to Vista a je to UAC :roll: ) , sudo a su funguju a cez login sa neda nalogovat ako root... Jaj mozno to neviem....
:shock:

No neviem potom ma uz skutocne halucinacie

https://help.ubuntu.com/7.04/administrative/C/

a

este tu

https://help.ubuntu.com/community/RootSudo

Zaver ...root account is uin ubuntu disabled by default.....

Je rozdiel medzi uctom root-a a pravami root-a
duch
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod milsimr 9. 5. 2007 10:28

Tak to mě po*er...
Administrátor fóra Živě.cz.
milsimr
Administrátor
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod _bb_ 11. 5. 2007 11:05

milsimr píše:
duch píše:ehm napisal som "root ucet", co znamena ze uzivatel sa nemoze nalogovat ako root, ale root prava ma cez sudo alebo su...


Není to prostě jenom jako v Mandrivě, kde je v grafickém prostředí účet root pouze skrytý? Každý linux má svůj root účet. Neříkej mi že se v konzoli nemůžeš zalogovat jako root. To kecáš nesmysly. A jestliže se už jako root zaloguješ, tak se pak snadno dostaneš i do grafického prostředí.

Závěr? Nevíš o čem je řeč, protože Ubuntu roota má.e/quote]


duch pise o default instalacii ubuntu, kde heslo na root-a naozaj nie je nastavene, cize priamo ako root sa cez konzolu neprihlasis. Superuzivatel root ale samozrejme existuje, takze ked mu nastavis heslo, tak sa mozes aj ako root prihlasit, co ale nie je odporucane. na vsetky admin ulohy staci prikaz sudo. Ak predsa potrebujes root konzolu tak ako spravny uzivatel napises sudo su.
_bb_
Junior

Odeslat příspěvekod Gooorila 11. 5. 2007 11:49

no, vytvoření hesla a samotného root účtu jsem po instalaci také neměl defaultně, ale nastavoval jsem jej až po cca měsíci. Jinak, když se nad tím zamyslím, nabourat se v mém případě do Windows XP a jaksi jej donutit, aby mi posílal data z webkamery shledávám minimálně u dvou mých klientek velmi zajímavé. Bohužel ani jedna z nich webkameru nemá (to že bych jim donesl nějaké co bych koupil jako bonusy pro řádně platící by mi nesežraly) a hlavně, windows mají tak ohromné množství záplat, takže je již jakákoli cestička nemožná :wink:
Gooorila
Junior

Odeslat příspěvekod brewal 15. 5. 2007 21:43

milsimr píše:V Ubuntu, že není defaultně root? To se mi nějak nezdá..d/quote]

Neni. Ps: Ten koment co mate ve foot ..souhlasim
brewal
Junior

Odeslat příspěvekod Zorg 15. 5. 2007 21:54

No on tam samozřejmě je, jenom nemá nastavené heslo. Ale nikomu nic nebrání napsat sudo passwd root a hned se může jako root přihlásit.
Zorg
Junior

Předchozí stránka

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků