Detektor pohybu na obrazovce

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod dolnajs 28. 7. 2008 00:19

Ahoj, nikde jsem to tu nenašel a nenašel jsem ani googlem, takže si dovolím vznést svůj dotaz. :)

Potřebuju program na hlídání pohybu v určité části obrazovky a v případě potřeby by mě na daný pohyb byl schopný upozornit nějakým zvukem.

Tzn. mám vzdálené připojení k webkameře a potřebuji, abych mohl v práci hlídat něčím pohyb (když nesedím u počítače, ale jsem někde poblíž). Problém je v tom, že kameru v práci můžu sledovat pouze přes prohlížeč a díky firewallu se na kameru nedostanu napřímo.

Existuje nějaký prográmek, který by byl schopný sledovat určitou část monitoru a upozornit mě na změnu v daném místě? Představuju si to tak, že bych měl na jedné obrazovce otevřený prohlížeč s daným videem a na tom daný obdélníček nějakého prográmku, který by to sledoval a v případě změny mě upozornil nějakým zvukem.

Doufám, že jsem to napsal tak nějak polopaticky a že tomu je rozumět.

Předem moc díky.
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod kiko55 28. 7. 2008 06:22

Staci si kupit tuto kameru od MSI a ta ma aj program na sledovanie pohyhu na obrazovke presne si mozes nastavit ktoru cas obrazovky to ma sledovat....a vie dany okamih nahrat na avi a ma aj alarm zvukom...presne co potrebujes a dokonca ti to posle emailom obrazok . Maju aj ine typy staci si vybrat. A cena je okolo 600 SK

http://global.msi.com.tw/index.php?func ... at2_no=262
kiko55
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 30. 7. 2008 12:12

Přeci kvůli tomu nebudu kupovat novou webkameru... :) To neexistuje soft, který by to uměl? :)
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod Milanr1 30. 7. 2008 14:36

Určitě existuje:
samostatně bude mnohem dražší než komplet s web-kamerou, protože musí být kompatibilní se všemi typy.
Rada od kiko55 je nejrozumnější.
Milan
Milanr1
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Gadelat 30. 7. 2008 15:41

Jezisi, to si ma kvoli takej somarine nieco kupovat? Taky program urcite existuje niekde zasity, ked tak, mozem ho spravit aj ja sam, ale bohvieco to nebude
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 30. 7. 2008 19:09

Milanr1 píše:Určitě existuje:
samostatně bude mnohem dražší než komplet s web-kamerou, protože musí být kompatibilní se všemi typy.
Rada od kiko55 je nejrozumnější.

Proč by musel být program kompatibilní s každou webkou? Já nepotřebuju ovládací soft ke kameře. Doma ho v rámci sítě můžu sledovat díky dodanému softu jak chci. Ale jak jsem psal, tak potřebuji do práce soft, který mě bude hlídat pohyb na obrazovce, kde budu mít v prohlížeči otevřený stream z dané kamery. Chci pouze soft u kterého umístím na jakoukoliv plochu nějaký "čtverec" který soft bude hlídat a v případě změny v obrazu toho čtverce mě upozorní. A je fuk jestli to bude video v přehrávači nebo v prohlížeči nebo v čemkoliv jiném. Prostě s ovládacím softem ke kameře to nemá co dělat.
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 30. 7. 2008 19:45

Spravil som ti ten program, neviem ako tu kameru streamujes, na youtube som to skusal a fungovalo to, takze detekovanie flashu funguje, na asf/wmv som to neskusal, ale malo by aj to. Treba pochopit ovladanie. Zadavas jednotlive steny obdlznikoveho tvaru v ktorom vnutri sa pohyb sleduje, kazdu stenu zadavas ako bod a to tak ze podrzis mys na tom bode, potom ho potvrdis enterom a presunies mys na dalsi bod dalsej steny. Ako upozornenie sluzi volitelny wav subor. Chcel som tam dat aj podporu mp3, ale nefungovalo to, takze som to odstranil.
http://leteckaposta.cz/759222866
Naposledy upravil Gadelat dne 30. 7. 2008 22:53, celkově upraveno 1
E6850, GF8800GT, 3GB RAM (1x OCZ 1GB, 2x Kingston 1GB), Asus Maximus Formula, WD 250GB, Seasonic 400W, 19" Asus VW198
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod dolnajs 30. 7. 2008 20:55

Paráda, tohle je přesně ono, co sem potřeboval... :) Moc moc moc díky...

Dalo by se tam ještě dodělat někde nastavení citlivosti nebo by to bylo moc složitý? :P
dolnajs
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 30. 7. 2008 23:07

napis mi na icq, pretoze na to treba zodpovedat viacero otazok
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod Gadelat 2. 8. 2008 11:09

nova verzia http://leteckaposta.cz/690370421
Pri tolerancii vacsej ako 0 kontroluje kazdy pixel zvlast, takze cas na dopocitanie oblasti je dost vysoky (mne trva cca 12 sek na plochu videa z youtube). Preto doporucujem pouzivat vyssiu hodnotu len ked je to nevyhnutne.
Gadelat
Junior

Odeslat příspěvekod nandur 22. 7. 2012 03:19

Dobrý den, mám přesně naprosto stejný problém. Bylo by možné mi ten program co tu někdo již posílal na icq poslat prosím i mně ? .-)
nandur
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod stegi85 5. 2. 2019 10:13

Zdravím, taky hledám nějaký program na detekci pohybu na obrazovce :-) Pokud něco doporučíte, budu rád :-) Děkuji :-)
stegi85
Kolemjdoucí