VBA vynucení potvrzení chybového okna

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod andrea554 1. 5. 2023 23:14

Dobrý den,
v excelu mám makro, které mi postupně otevírá 10 souborů (jiných excelů) a kopíruje mi z nich data do toho excelu. Problém ale je, že při každém otevření souboru se mi zobrazí 1 nebo 2 chybové hlášky, které musím ručně potvrdit. Je možné nastavit makro, aby automaticky tyto hlášky potvrdilo (případně ignorovalo, nejsou pro mě v tu chvíli důležité). Zkoušela jsem pomocí Application.DisplayAlerts = False ale nefunguje. Tedy nefunguje jen v případě těchto hlášek, když mám nastaveno aby soubory vždy zavřelo a neukládalo tak tam Application.DisplayAlerts = False funguje a potvrzovací okno se nezobrazí. V příloze vyfoceno o jaké hlášky se jedná. Předem moc děkuji za rady
hláška 1.JPG
hláška 2.JPG
andrea554
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Emil Pastelka 2. 5. 2023 00:47

Trochu z jiného soudku, ale myslím, že by pomohlo tohle
https://stackoverflow.com/questions/319 ... ty-warning
Emil Pastelka
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod bruco 2. 5. 2023 06:48

Skus upravit parameter pre aktualizaciu prepojeni pri otvarani suboru.
workbooks.Open(Filename, [UpdateLinks], [ReadOnly], [Format], [Password], [WriteResPassword], [IgnoreReadOnlyRecommended], [Origin], [Delimiter], [Editable], [Notify], [Converter], [AddToMru], [Local], [CorruptLoad])

[UpdateLinks] moze mat hodnoty 0, don’t update; 1, update external links but not remote links; 2, update remote links but not external links; 3, update all links. The default is to prompt the user

Nastavenie hodnoty na 0 by mohlo vyriesit tvoj problem.
bruco
Junior

Odeslat příspěvekod andrea554 2. 5. 2023 09:29

moc moc děkuji, funguje super :-)
andrea554
Kolemjdoucí


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků