Ovladanie pocitaca cez siet

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod matus201 21. 10. 2007 21:03

Doma mame taku malu ,,siet" (2 pocitace a router :D ) a chcel by som z hociktoreho pocitaca mat moznost vypnut (alebo odhlasit, pripadne spustit niaky program) ten druhy pocitac. Samozrejme bez nutnosti povolenia pristupu na cielovom pocitaci. A nemam na mysli RDC (chcem aby to vyzeralo ako nehoda- ze pocitac sa z nicoho nic vypol. Tym myslim ziadna pohybujuca sa myska ktora vypne pocitac :lol: ).Chcem to kvoli mojej sestre ktora ma uz pekne vytaca. No nenastvalo by vas keby vam len tak pocarbe NOVY notebook (a prvy vlastny pocitac) perom??

Vopred dik :)
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Junior

Odeslat příspěvekod qmqm 21. 10. 2007 21:18

a co tam mas za OS?
co takhle zkusit RealVNC nebo Remote Administratora?
qmqm
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Honzax 21. 10. 2007 21:30

no, chtel neco, co nebude videt ze hejbe mysi, takze VNC stejna jakp RA asi moc pouzit nepujdou...
zkus NetBus... i kdyz pokud tam ma antivir, tak to nejspis bude hlasit ze je to vir...
Honzax
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod froggie 21. 10. 2007 21:36

v kazdom XP je program shutdown.exe pre vypinanie/restart/odhlasenie pocitaca, aj po sieti:
shutdown -s -t 10 -f -m \\pocitac, alebo shutdown -r .. = restart
vid parametre shutdown -? alebo daj shutdown -i a zobrazi sa ti okno
treba sa na ten pocitac prihlasit ako admin cez siet, prakticky vacsinou tak, ze si ho vyhladas v zozname pocitacov v skupine a otvoris si zdielany adresar alebo administrativne zdielany systemovy oddiel - \\pocitac\C$

na dialku sa daju aj ukoncovat programy:
tasklist ti zobrazi zoznam programov, taskkill ho "zostreli"
pozri si parametre...

prajem vela zabavy ;-)
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus201 21. 10. 2007 22:42

to froggie: nemohol by si uviest krok za krokom co mam robit? (som v tomto tak trochu lama :( ) Ja som to pochopil takto: Pocitac ktory chcem vypnut ma meno Matus. Tak v explorery hore do adresoveho riadka napisem \\Matus\C$. Vyskoci mi okienko kde mam zadat heslo a ako uzivatel je nastavene (neda sa to zmenit) MATUS\Guest. Problem vsak je ze ziadne heslo som nikdy nenastavoval (takze ziadne nefunguje- ani prazdne policko.) V tomto som sa dalej pohnut nevedel tak som sa rozhodol vyuzit prikaz shutdown. Do run som napisal shutdown -i a vyskocilo mi okno. Do policka computers som vlozil matus a stalcil som OK. Okno sa po chvili zavrelo a tak som si myslel ze to funguje- na nestastie sestra si dalej surfuje jej oblubenu moda.sk. Neviem co som spravil zle. Vopred dik
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 22. 10. 2007 05:26

ides na to dobre :-)

hm, druhy pocitac ma asi XP Home, neviem ako to mate nastavene, ale skus na 2. pocitaci nazdielat nejaky adresar a jednoducho sa nan pripoj
musis sa nan dostat cez iny ucet ako Guest (ten ma minimalne opravnenia) a ten ucet musi mat nastavene heslo, nie prazdne (ovladacie panely->pouzivatelske konta->uzivatel->vytvorit heslo), Guest ucet by som vypol
prikazy zadavaj v prikazovom riadku: start->spustit->cmd
vtedy uvidis chybove hlasky
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus201 22. 10. 2007 05:42

No obidva maju xp media center (professional) ale rozdiel asi nie je ziadny. No na tom druhom pocitaci mam vypnuty guest account a na administratora mam heslo. Z obidvoch pocitacov mam zdielane subory takze v tom by problem nemal byt. Avsak ked napisem ten do adresoveho riadka to C$ tak mi to vyhodi vzdy toto:
Obrázek
a ziadne heslo nefunguje. Neviem co s tym dalej. A ked napisem prikaz shutdown do prik. riadku (cmd) tak mi to vypise acces denied.. (sorry za pravopis :) )
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Junior

Odeslat příspěvekod froggie 22. 10. 2007 19:50

hm, to je divne...
skus sa len pripojit na normalne zdielany adresar, pripoji ta automaticky? ak ano, tak by sa mal pripojit pod normalnym uctom (nie Guest), ktory je v skupine administratorov
potom by mal fungovat shutdown, tasklist, taskkill

administrativne zdielania C$, D$... Admin$ sa daju vypnut, ale standardne su zapnute, pozri pocitac->prave tlacidlo->spravovat->zdielane polozky

vypni si jednoduche zdielanie suborov (okno prieskumnika->menu nastroje->moznosti priecinka->2. zalozka->vypnut jednoduche zdielanie)
a pozri ako je to nazdielane a pozri aj prava lokalnych uzivatelov (zalozka zabezpecenie vo vlastnostiach adresara)
froggie
Pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod matus201 24. 10. 2007 00:56

vsetko som skontroloval a vsetko mam podla tvojich rad a stale nic.. neviem uz zacinam zufat :) este ma napadlo ci to nebude tym ze jeden notebook je pripojeny cez wifi (ale nemalo kedze subory mozem normalne zdielat)
Cowon iAudio D2 + Shure SE210 + BOSE in ear headphones (mrtve) + koss ksc 75 + koss portapro + Sony MDR-NC22

Nokia 6120c+ 8 GB MicroSD
matus201
Junior


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků