Hledám program na otisky obrazovek

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 16. 12. 2007 19:52

Existuje nějaký program, který umí dělat screenshoty podle následujících požadavků?

- freeware

- dá se rychle spustit

- kromě otisku celého displeje a vybrané aplikace ještě musí mít možnost dělat otisk rámečku, který s ním nakreslím na displeji.

- výsledek uloží do schránky nebo do souboru.

Hlavní je ten třetí bod s možností definovat obdélník, který se otiskne. Často chci ukázat jen kousek, třeba poslat programátorům ukázku chyby, a nechci kvůli tomu ožírat celý displej ve velkém rozlišení. Ani spouštět Photoshop, abych velký obrázek ořezal.

Nevíte o něčem takovém?
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod kohutisko 16. 12. 2007 20:01

ja pouzivam uz dlhsie mwsnap, sice sa uz nevyvija, ale vie zatial vsetko, co som pri snapovani potreboval (celu plochu, okno, lubovolny ramcek, zopakovat poslednu oblast, samostatny ovladaci prvok sejmut (button, menu)).

ma problemy akurat pri praci na dvoch monitoroch.
kohutisko
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 16. 12. 2007 20:10

aviscreen portable,nebo faststonecapture - ten bude asi vhodnejsí.
capture rectangle region u fastonecapture
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 16. 12. 2007 20:17

HoverSnap

více...

tyhle čtyři funkce umí úplně každej program na screenshoty, mimojiné především proto, že grabování celé plochy a aktivního okna lze provést i pomocí PrintScreen, respektive ALT+PrintScreen, típání výřezů je poměrně snadno implementovatelnej bonus...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 12. 2007 12:05

Myslel jsem, že jsem si nastavil upozorňování na odpovědi, ale asi nějak chybně. Teď jsem s radostí objevil reakce.

Mwsnap: zkusil jsem ho jako poslední. Má sice zbytečně mnoho možností, ale jako jediný freewarový umí bez řečí uložit screenshot do schránky. Takže je to zatím favorit.

Avscreen: nenabízí práci se schránkou.

Fastsonecapture: není to bohužel freeware, a při velké nabídce takových aplikací se mi za ni nechce platit.

HoverSnap: neumí pracovat se schránkou.

Děkuji za odkaz na další programy tohoto typu, časem je prozkoumám. Zatím budu testovat hlavně Mwsnap.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod JRD 18. 12. 2007 12:13

Kdysi jsem používal HyperSnap-Dx ale je to zbytečnost. Nyní používám pouze Printscreen a alt Pritscreen + malování.
Jarda / Nemám rád oslovení v množném čísle.
JRD
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 12. 2007 14:41

Já potřebuji to okno hlavně kvůli komunikaci s programátory. Než jim popisovat problém, ožeru místo, o které jde, a přes schránku ho rovnou vložím do e-mailu nebo messengeru. Nechtěl jsem kvůli tomu otvírat další program, kde bych obrázek zpracoval.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 12. 2007 15:15

Kód: Vybrat vše
Fastsonecapture: není to bohužel freeware, a při velké nabídce takových aplikací se mi za ni nechce platit. [/code]

Free for home user licence u fassonecapture takze do firmy ne - domů ano.
FGWndGrab splnuje vsechno az na dve veci - schranka jedine bmp,udesný ale opravdu uděsný interface :-).Mam ho ve sbirce aplikaci na flashce a kvuli silenýmu ovladaní aspon pro mne ho nepouzivam.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 18. 12. 2007 15:23

ehm, "schranka jedine bmp", ve schránce je grafika vždycky v bitmapě, jinak to ani nejde...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Marek Lutonský 18. 12. 2007 20:07

Mám to pro pracovní použití, takže bych opravdu musel platit.
Marek Lutonský
Hlavní administrátor

Odeslat příspěvekod oooooooooo 18. 12. 2007 20:12

kernel_panic [passed] píše:ehm, "schranka jedine bmp", ve schránce je grafika vždycky v bitmapě, jinak to ani nejde..../quote]

Spatne jsem se vyjadril-koneckoncu staci mrknout na onen programek proc :-).
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 30. 12. 2007 21:14

tak jsem nasel celkem fajn vec ktera umi vse co pozadujete-od sysinternals zoomit.Umi zazoomovat kam chci-tam zmacknu klavesu a zacnu psat o co de nebo nakreslim sipku nebo ramecek.Nebo typewrite nekreslim ale pisu pozadavek.Pote printscreen a finito.Mam to v baliku od sysinternals ale nikdy sem si toho nevsim.Predpokladam pouziti snad bez omezeni jako u jinych utilit od nich.
Kazdopadne spousti se rychle dela vse co pozadujete a jeste neco navic.tak edit ted to zkousim pri velkym pismu,je sice super moznost hned do toho zoomu psat a kreslit a prepinat volby ale pri velkym vychozim pismu pokud chci zoomnout na rekneme jeden radek to neni dobry protoze nedefinuju presně oblast,vzdycky mně dost přebývá logicky a to se mi nelíbí.
Obrázek
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Rop 31. 12. 2007 07:22

Já ještě z dob xchatování používám SaveSnap
Mám to nastaveno tak, že při stistku PrintScreen se mi screen obrazovky uloží na předem definované místo na disku ve tvaru YYYY-MM-DDHH;MM;SS.jpg čímž mi nové soubory přibývají vždy dolů :-)
Jde to nastavit i tak ze se obrázek bude ukládat do schránky, ale proč to dělat .... soubor je vytvořen za 1 sekundu a lze ho ihned odeslat ... případně ho v nějakém programu oříznout nebo mu v malování přidat červený kroužek o co přesně jde :lol:
Je to freeware .... takže vesele do zkoušení :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior

Odeslat příspěvekod sterivap 31. 12. 2007 07:37

Print Screen-Malování-Ctrl V.Asi jsem blbej a nepochopil, co vlastně chceš. Tak hezkého Silvestra i příští rok...
...kdyby pes nesral-dál by došel...
sterivap
Junior

Odeslat příspěvekod Rop 2. 1. 2008 22:59

Jo to je přesně to co chce ... jenom aby to nezabralo 5 minut než z toho uděláš vůbec soubor :-)
Když nevíš co s tím, tak to zaúčtuj na základní stádo.
Rop
Junior