Rada ohledně virtualizace (server-klient)

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod zvonicek 27. 10. 2008 10:33

Ahoj,
doma mám jeden výkonný dvoujádrový počítač a obyčejný notebook. Potřeboval bych ale na mém notebooku spouštět virtualizovaný OS.
Napadlo mě, jestli by nebylo možné nainstalovat na výkonný 2j. PC nějakou serverovou virtualizační aplikaci a na notebook jen nějakého klienta s tím, že tento klient by data načítal z dvoujádrového počítače, na kterém by virtualizovaný OS běžel, přes LAN.

Je takový postup možný? Pokud ano, co k tomu potřebuji ?

Díky.
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod satai 27. 10. 2008 10:39

VNC?
Understanding is a three edged sword. Your side, their side, and the truth.
satai
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Nargon 27. 10. 2008 10:56

Zkusil bych kombinaci:
VMware Server - to spustit na tom vykonym PC
VMware Player - to spustit na tom ntb.

Ale nikdy jsem to nezkousel, ale hadam ze by to melo fungovat presne jak chces.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Ageran 27. 10. 2008 10:57

Nainstaluješ virtuální počítač na "výkonném" PC (MS Virtual PC, WMware, VirtualBox, ...)... Virtuální počítač se chová v síti úplně stejně jako "obyčejný" počítač, tzn. můžeš se k němu připojit, můžou ti na něm běžet aplikace, může sdílet soubory...
A připojíš se na něm (v případě Windows) třeba přes Vzdálenou plochu...
Ageran
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvonicek 27. 10. 2008 11:11

Díky za rady,
Ageran: ano, tak by to určitě udělat šlo, ale problém by byl v případě, kdy by na ten desktopový počítač někdo chtěl jít. Ideální by bylo, kdyby na desktopovém PC šlo normálně pracovat (web,dokumenty) a abych zároveň mohl přes NB pracovat na virtuálu.

Nargon: tak jsem si to taky představoval, ale nejsem si jistý, jestli by to takto fungovalo (resp. jestli je v těchto programech podpora přenosu přes síť)
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod puck 27. 10. 2008 11:13

vmware server a vmware console
ale necakaj zazraky, prenos obrazu cez siet je pomaly, cize hry, video a 3d aplikacie takto nemozes prevadzkovat.
puck
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod Ageran 27. 10. 2008 11:29

zvonicek píše:Díky za rady,
Ageran: ano, tak by to určitě udělat šlo, ale problém by byl v případě, kdy by na ten desktopový počítač někdo chtěl jít. Ideální by bylo, kdyby na desktopovém PC šlo normálně pracovat (web,dokumenty) a abych zároveň mohl přes NB pracovat na virtuálu.


No ale vždyť tak to je... Virtuální počítač se chová jako aplikace, může běžet klidně na pozadí a uživatel na PC nemusí ani poznat, že tam něco takového je... Virtuální počítač je od toho, aby mohlo na 1 HW být více "počítačů" a mohli běžet NAJEDNOU... ;-)
Ageran
Mírně pokročilý
Uživatelský avatar

Odeslat příspěvekod zvonicek 27. 10. 2008 17:26

Tak už mi to funguje. Udělal jsem to přes VMWare server (spuštěný na desktopovém PC) a VMWare Server Console (spuštěná na notebooku).

Díky moc za rady.
zvonicek
Junior
Uživatelský avatar


Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 0 návštevníků