VMWare a zväčšujúci sa virt. disk

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Morfeus211 17. 1. 2009 20:14

Zdravím, mám problém s virtuálnou mašinou vo VMWare Playeri. Ide o to, že mám priradený virt. disk k tej mašine napevno s 8GB veľkosťou (tj dopredu alokovaný). Mám tam 2 partície (C - 5GB, voľné 1,1GB; D - 3GB, voľné 2,2GB). Problém je v tom, že VMWare teraz vytvorilo ďalší súbor s virt. diskom. Snapshoty tam samozrejme nie sú (ide o Player nie Workstation). Windows XP Professional-flat.vmdk súbor je 8GB veľký a vzniknutý súbor (Windows XP Professional-000001.vmdk) je veľký 1,3GB a stále sa zväčšuje (zápisom nových dát vo virt. mašine). Nebál by som sa o to až tak, ale ide o to, že partícia na ktorej mám uloženú tú mašinu je veľká iba 10GB a už tam nie je dokopy nič voľné (ešte tam je vmem súbor s RAM pamäťou mašiny - 768MB).

Zistil som, že v VMX súbore sa zmenil ide0 (virt. disk) z pôvodného (toho 8GB -flat.vmdk súboru) na ten zväčšujúci sa (Windows XP Professional-000001.vmdk).

Ide mi o to, či mám preinštalovať mašinu (asi už do VirtualBoxu), alebo mi stačí prehodiť ide0:0.filename na ten pôvodný (to asi nie lebo nové dáta sa už ukladali do toho zväčšujúceho sa súboru). Tipujem, že tie virt. diskové súbory sa nedajú spojiť.

Vďaka za odpoveď.
Gigabyte G33-DS3R, Intel Core 2 Duo E6550, Sapphire HD2600Pro 512MB, 2x1GB DDR2 Kingston 667, 80 GB Maxtor, 500GB Seagate, 250GB WD, 640GB WD, LG GH20NS10 SATA black, X-FI Xtreme Gamer
Morfeus211
Junior