FTP server

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Bari007 2. 4. 2009 20:15

Zdravím.

Sháním nějaký program na vlastní FTP server. Poměrně dlouhou dobu jsem jel na CesarFTP, ale v poslední době mi začal dělat spíše problémy a navíc byl až moc jednoduchý s málo možnostma nastavení. Hledám nějaký pokud možno freeware, který by byl jednoduchý k nastavení, ale přitom byl kvalitní. Nepotřebuji žádné zabezpečené spojení ani jiné extra pokročilé funkce, spíše něco jednoduchého, mám to jen pro sebe, když nejsem u PC ale něco z něj potřebuju a pro pár kamarádů. Chtěl bych něco na ve stylu CesarFTP, kdyby to mělo o něco víc funkcí a možnosti nastavení, ale ne zase nic složitého.

Co byste mi doporučili? Máte někdo dobré zkušenosti s nějakým programem na FTP server? Uvítám různé nápady. FileZilla a Cerberus se mi nepodařilo nastavit (řekl bych pro mě až zbytečně moc složité). Home FTP server byl perfektní, něco takového bych si přesně představoval, ale bohužel neuměl pracovat s diakritikou a všechny soubory a složky s háčkama byly jen otazníky a samozřejmě nešli stáhnout ani otevřít, což je dost problém.

Díky za Vaše nápady.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dj.kure 2. 4. 2009 20:38

Přímo program neporadím, ale měl bych dvě možnosti:

1. - Pořiď si NAS, prdni do toho nějaký disk (1TB třeba) a můžeš si dělat FTP/Samba accounty, máš to nonstop k dispozici a dohromady to prd žere.

2. Pořiď si starší počítač, ideálně nějaký hodně málo žravý (já mám server s Atomem 330 a pohoda), nahoď tam distro Linuchu a můžeš začít proměňovat svoje vize v realitu.

Jinak tedy dodatečně ještě zde: http://www.studna.cz/go/category/cid/0703 najdeš pár FTP softíků
Apple iPhone 8 64GB Space Gray | Vodafone OneNet (VoLTE a VoWiFi) + Apple Watch 4
Xiaomi Mi 8 6GB/128GB Black | Vodafone OneNet + Emtéčko
Pár mých referalů: [Richee - 10121757]
dj.kure
Junior

Odeslat příspěvekod Havran42 2. 4. 2009 21:01

Mne osobne uz dost dlho vyhovuje zFTP - jednoduchy, nenarocny, pre osobne pouzitie zdarma. http://www.zftpserver.com/
Havran42
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2009 15:03

Díky za odpovědi.

NAS server je pro mě naprosto zbytečná investice. Jak jsem říkal, mám to jen pro sebe, když nejsem u svého PC, abych se tam dostal a pro pár kamarádů. FTP zapínám párkrát týdně, není potřeba, aby mi běželo 24 hodin denně.

Našel jsem si program GuildFTPd, tento program mi postačuje, ale bohužel jsem nepřišel na to, jak "nasdílet" více disků. I když tam přidám k uživateli do Path dva disky, tak při přihlášení na FTP mě to vždy hodí na ten, co je v Path jako první a na ten druhý se nejde nijak dostat. Nemáte s tímto někdo zkušenosti, jak to rozchodit?

Případně nevíte, jak rozchodit u Home FTP server, aby uměl pracovat s názvama složek a souborů obsahující diakritiku? Protože teď mi místo diakritiky hodí otazník a složku nejde otevřít ani stáhnout.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Nargon 3. 4. 2009 18:46

Mno, ja FTP nepouzivam. pro ono jednoduche posilani souboru pouzivam HTTP FileServer: http://www.rejetto.com/hfs/
S diakritikou uz problem nema :) drive neslo uploadovat soubory s diakritikou, ted uz to funguje.
Desktop: Ryzen 7 1800X (3.95GHz, 1.35V), Asus Crosshair VI Hero, 16GB DDR4 Ram (3200MHz), 128GB SSD + 3TB HDD, Nvidia GTX 1080
Notebook: Asus UL50VT 15.6" (SU7300@1.7GHz, 4GB ram, 500GB HDD, Intel GMA 4500MHD + nVidia G210M, dlouha vydrz cca 7+ hod)
Nargon
Moderátor

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 4. 2009 18:56

Blá, blá, blá. Na otázku existuje přeci i jednoduchá odpověď. Vynikající FTP server i client zdarma je například FileZilla, http://www.filezilla.cz (client v češtině). Jednoduché ovládání, mraky užitečného nastavení, podpora zebezpečení, atd... Používám bezproblémově několik let.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod cucoriedka 3. 4. 2009 19:00

cucoriedka
Junior

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 4. 2009 19:06

Samozřejmě, pro zaryté odpůrce českých projektů je možné stáhnout naprosto totéž i ze zbytečně cizojazyčné stránky :D. Je to jedno, výsledek je stejný.
Vzhledem k nárůstu náctileté pubertální komunity a nedostatku nebo nezájmu správců fóra se již zúčastňuji pouze diskusních vláken na úrovni. Urážlivé a jinak nevhodné příspěvky tedy ignoruji. Děkuji za pochopení.
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2009 20:24

FileZilla jsem rozchodil, ale mám dva problémy.

1. Jde nějak zakázat zobrazování skrytých souborů? Výchozí je nastaveno, že jdou vidět, já ale chci, aby skryté soubory byly skryté i na FTP.

2. Stejný problém jako u GuildFTPd - do Shared folder u jednotlivých uživatelů přidám disky G: a H:, G: označím jako domovský. Po přihlášení na FTP jsem automaticky v G:, jak se ale dostanu do H:? Já bych bral ideálně mít jako domovský adresář nějaké místo, kde by se zobrazily přístupné disky (přihlásím se na FTP a vidím G: a H: a můžu si vybrat, do kterého chci jít). Jaké je možné řešení?

Díky
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod negr 3. 4. 2009 20:50

Zkoušel jsem všechny servery zde zmíněné (kromě zFTP) a nakonec jsem skončil u Cerberus FTP Server
- jednoduchý na nastavení, všechny sdílené disky nebo adresáře jsou v jednom kořenovém adresáři - root (virtuální adresáře), podpora (ne)zobrazování skrytých souborů, SSL/TLS
-We gotta get out of here dude!
-Why?!
-C4 yourself!
negr
Junior

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2009 20:57

Vyzkouším ještě tu 64bitovou verzi Cerberus 3 beta a uvidím, jestli zakotvím u FileZilla nebo Cerberus.

Pokud by měl někdo nápad, jak vyřešit moje problémy s FileZilla, budu rád :)

Bari007 píše:1. Jde nějak zakázat zobrazování skrytých souborů? Výchozí je nastaveno, že jdou vidět, já ale chci, aby skryté soubory byly skryté i na FTP.

2. Stejný problém jako u GuildFTPd - do Shared folder u jednotlivých uživatelů přidám disky G: a H:, G: označím jako domovský. Po přihlášení na FTP jsem automaticky v G:, jak se ale dostanu do H:? Já bych bral ideálně mít jako domovský adresář nějaké místo, kde by se zobrazily přístupné disky (přihlásím se na FTP a vidím G: a H: a můžu si vybrat, do kterého chci jít). Jaké je možné řešení?
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 4. 2009 21:44

Cerberus není free pokud vím?
Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2009 21:51

Cerberus je free pro domácí použití (nebo tak nějak to bylo psáno při prvním spuštění (doufám, že si to nepletu s jiným FTP :D )). Navíc já jsem si stáhl tu Cerberus 3 beta a ta by určitě měla být zdarma, bety nejsou placené. Žádné číslo to po mě nechtělo, nic o trialu to nepsalo. A dost bych se divil, kdyby byla beta placená.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Raziel-CZ 3. 4. 2009 21:54

Raziel-CZ
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod Bari007 3. 4. 2009 21:57

Tak to domácí použití si asi pletu s jiným FTP. Za dnešek jsem jich vyzkoušel tolik, že se v tom celkem ztrácím. Každopádně jsem si 100% jistý, že ta betaverze po mě nic nechtěla a jede naprosto bez problému.
Bari007
VIP uživatel

Další stránka