VirtualBox

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Mato_Z 8. 5. 2009 15:45

Zdravím, je možné prevádzkovať prostredníctvom programu VirtualBox na x64 bit Viste ako virtuálny systém x64 bit OS? Ja som sa pokúšal spojazdniť Windows 7 RC x64 a nefunguje, inštalátor ohlási, že to nie je 64 bit procesor. Vopred vďaka za odpovede.
Mato_Z
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 5. 2009 16:28

ano, od verze 2.0 to je možný...

manuál, sekce 1.6

pravděpodobně nemáš zapnutou virtualizaci (ať už v BIOSu nebo ve virtualboxu), v horším případě tvůj procesor nemá virtualizační "udělátka" (VT-X, AMD-V), který jsou k virtualizaci 64bit guestu potřeba...
Naposledy upravil kernel_panic [passed] dne 8. 5. 2009 16:28, celkově upraveno 1
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod decried 8. 5. 2009 16:28

Musi byt samotny Virtualbox 64-bitovy. Neviem ako teraz ale starsie verzie sa dali stiahnut ako 2 buildy, x86 a amd64.
Make it idiot proof and someone will make a better idiot.
decried
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Mato_Z 8. 5. 2009 18:52

Vďaka za odpovede. Takže momentálne sa dá stiahnuť len jedna verzia aj pre x86 aj pre x64 http://www.virtualbox.org/wiki/Downloads

Čo sa týka môjho procesoru používam teraz notebook Asus X51L series má procesor Intel Pentium Dual T3200, ešte keby si mi prosím poradil ako virtualizáciu zapnem?
Mato_Z
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 8. 5. 2009 18:55

T3200 nemá VT-x, takže nikde...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008

Odeslat příspěvekod Mato_Z 8. 5. 2009 19:34

:'( škoda aj tak veľká vďaka za pomoc a info
Mato_Z
Kolemjdoucí