O&O Defrag alá jak nejlépe zdefrag. disky

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod Fpych 13. 5. 2009 13:04

čus, Jenom bych se chtěl ujistit.....Z toho co jsem vyčet o tomto programu, usuzuju že nejvýhodnější je zdefragmentovat za:
a. Systémový disk metodou "podle přístupu", poté offline defrag.
b. Multimediální disk tj. různé programy, hry, filmy a hudba metodou "podle úprav"
I když u her se mi to moc nezdá....

Myslíte že je to tak správně vzhledem k výkonu systému apod.?
Intel E8400 3.00 GHz @ 4,2 GHz,
Thermalright Ultra-120 43/56
ASUS P5Q-E
Gainward HD 4870 512MB DDR5 9580
Patriot 4GB LL 800MHz
Samsung SpinPoint F1 3.5" 640Gb 2X
SB X-Fi Xtreme Gamer,
CM Dominator CM 690
Corsair Power Supply 520W
Vista 64b
Fpych
Junior

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 13. 5. 2009 13:21

systemovy disk doporucuji defragmentovat dle boot logu a/nebo prefetch infiormaci. To MS defrag resp. bootvis zvlada slusne. Access timestamp je IMHO lepsi VYPNOUT (fsutil.exe), to ti prinese vetsi narust vykonu nez demonizovana (de)fragmentace :)

Systemovy disk ma navic smysl defragmentovat tak maximalne po instalaci SP a pod., na nem se temer nic nemeni a neni tedy duvod ztracet cas defragmentaci.

"Datovy" disk bych tuplem nechal defragmentovat jen MS nastroji. Prinos defragmentace take nebude prilis veliky.

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod 8Paul 13. 5. 2009 13:53

Mám dotaz.

Mám dva terabytové disky.
Měl bych je nějak rozdělovat? Na prvním budu mít Windows + nainstalované programy + nainstalované hry, a na druhém data (filmy, hudba, instalace, dokumenty..)

Mám ten první rozdělit na systém + hry, nebo mám nechat vše na jednom?
A když ho rozdělím, dejme tomu 50gb nechám windows (XP SP3 nLited) a programům a zbytek (890GB) nechám hrám, tak při defragmentaci budu muset defragmentovat jenom tu herní partition, protože ta systémová se bude fragmentovat minimálně?

Díky.

edit - jinak těch her tam chci mít opravdu hodně, zatím mám 140 originálek a chci je mít nainstalované všechny + všechny budoucí, proto tak velký prostor.
"War does not decide who is right, war decides who is left."
8Paul
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod Miroslav Pragl 13. 5. 2009 14:19

8paul: 1) prosim akladej novy thread. Prilepovani vzdalene ci vubec souvisejicich prispevku je ulohou poslanecke snemovny :(

2) Deleni disku na partitions je z hlediska RYCHLOSTI pristupu o neco HORSI nez mit JEDINOU partition. Data jsou prece fyzicky na temze disku, hlava leta po vsech stopach. Disk navic obsluhuje dve partisny -> dve MFT atd=> rezie. Pri instalaci cehokoliv se navic temer nevyhnes tomu aby se sdilene casti (knihovny atd) instalovaly na %systemdrive%, takze systemovy disk BUDE dost vyuzivany. Doporucuji tedy na disk obsahujici system ukladat jen relativne staticka data bez potreby rychleho seeku a prenosu. Idealni je mit nejmene 3 -4 disky: jeden na OS, jeden na instalovany SW, jeden na odkladani docasnych dat / swap, ....

MP
Miroslav Pragl
Expert

Odeslat příspěvekod ahorek 13. 5. 2009 15:11

Pokud je na systémovém disku pouze systém, tak ho nedoporučuji defragmentovat vůbec. Pokud na něm jsou zároveň data nebo jde o datový disk, tak se mi nejvíce osvědčila metoda defragmentace PODLE JMÉNA. Je lepší mít na jednom místě celou složku(s hrou) než třeba 2 stejně používané hry přes sebe(defragmentace podle přístupu).
Při normálním používání není většinou ani u datového uložiště potřeba defragmentovat, problém ale nastává při častých přístupech a kousíčkovém umazávání(databáze) nebo jednoduše když dojde místo. Potom systém hledá každé místečko kam ty data uložit a fragmentace je velká. V takovém případě se defragmentace hodí, i když možná je lepší a rychlejší zkopírovat případně vypálit si ty data jinam.
ahorek
Junior

Odeslat příspěvekod Coft 15. 5. 2009 20:17

Mám tu takový malý problém s tímto programem, stáhl jsem Shareware ze stahuj.cz, mám windows 98se a mám staženou verzi, která mi funguje na tomto OS. Jenomže při instalaci mi napíše:
This version of OO Defrag Professional Edition cannot be instaled on servers.

Nevíte co to může být?

PS: stahoval jsem i starší verze, ani verze 8 nejde.
Jsou malíři, kteří dělají ze slunce žlutou skvrnu, ale jsou jiní, kteří díky svému umění a moudrosti dělají ze žluté barvy slunce.
Coft
Kolemjdoucí

Odeslat příspěvekod kernel_panic [passed] 15. 5. 2009 20:31

OO Defrag nepodporuje W98 nejméně 5 let, pokud vůbec někdy podporoval...
k bití internetovejch nihilistů jsem už příliš starej, ale za ty roky mně narostl krunýř, o kterej se vždy báječně rozplácnete; takže, mám zůstat čelem nebo?
kernel_panic [passed]
Přeborník Živě roku 2008