Automatické updatování aplikací ve Windows

Všechny ostatní programy, které nemají samostatnou sekci

Moderátor: Moderátoři Živě.cz

Odeslat příspěvekod evlo 6. 10. 2009 12:09

Je to trochu filozoficka uvaha, ale proc v ramci nebo vedle windows update nevznikne konecne jeden otevreny system pro updatovani aplikaci, fakt me nebavi lezt na web pidginu, stahovat, instalovat (alespon, ze si novou verzi sam zjisti), s firefoxem je to podobne. Pritom i to blbe ubuntu zvladne aktualizovat vse.
Naposledy upravil DevAstor dne 7. 10. 2009 22:52, celkově upraveno 5
Důvod: přesunuto do vhodnější sekce
evlo
Junior

Odeslat příspěvekod Wikan 6. 10. 2009 13:41

V rámci WU to asi nebude, MS nebude chtít být odpovědný za cizí software.
A mimo WU to jen tak taky nevznikne, stálo by to peníze a při tom by to žádné nevydělávalo.
Wikan
Moderátor

Odeslat příspěvekod DevAstor 6. 10. 2009 16:03

Je to jak píše Wikam, za vším hledej prachy, mimochodem pěkný podpis Evlo. :)) Kdybys chtěl takovou službu provozovat, tak bude myslím každý jedině rád. ;-)
Vlastně si vzpomínám, že už tu podobná služba byla nebo možná ještě je (název si teď nevzpomenu). Ale muselo se za ni asi platit.

PS: Google nedávno uvolnil kódy k jejich Google Updater, takže na tom teď může každá aplikace jednoduše stavět.
Toto je můj osobní názor.

(\_/)
    (°.°)           <=(čert s dvouma půllitrama)
   c(”)(”)
DevAstor
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod Bari007 6. 10. 2009 21:11

Něco takovýho 100% je, kdysi jsem to měl v PC. Byla to normální aplikace, která si našla nainstalovaný SW v PC a pak dokázala hledat aktualizace. A myslím, že to dokonce byl freeware. Ale nefungovalo to úplně 100%, některé aplikace to vůbec nedetekovalo, u některých to nedetekovalo třeba jejich poslední verze a hlásilo to, že je dostupná aktualizace na verzi 2, když já jsem měl už verzi 3 a podobně. Umělo to ale hledat i aktualizace driverů, což ale fungovalo podobně, jako ten SW - něco to nenašlo vůbec, něco mělo hodně staré verze, ale něco šlo v pohodě. Funkčnost toho byla tak cca 50% řekl bych.
Bari007
VIP uživatel

Odeslat příspěvekod dnv 9. 10. 2009 21:46

on je aj problém v tom,že mnohí výrobcovia softwaru podmieňujú,alebo začali podmieňovať updaty/upgrady svojich programov registráciou užívatela ,bez ktorej nieje možné sťahovať ani bezplatné updaty/upgrady/doplnky/pluginy,takže nejaký univerzálny,100%-ne funkčný "sťahovač a kontrolor nových verzií,updatov a spol" nieje lahké vyrobiť a spojazdniť,pokusy,ako už bolo spomínané, o takéto služby už boli,ale obvykle to začalo po čase zlyhávať aj na takýchto maličkostiach
dnv
Mírně pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 9. 10. 2009 22:04

Ja to mam doted v PC - Software informer.Spustim ukaže mně současné verze co mam nainstalované - a číslo poslední.Můžu si nastavit notifikace atd což pochopitelně nedělam.Ma to ještě par funkcí navíc - neupozornovat na bety - odkaz na download stranku a stazeni aktualizace programu a tak ale to mne nezajima.Jediny co vyuzivam tak verze - verze.
http://seven7.blog.zive.cz/
Spuštění Windows předchází pád.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod Nefilim 25. 10. 2009 17:15

Napríklad Update Star. http://www.updatestar.com/
Nefilim
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 10. 2009 11:28

Software Informer ukazuje spousty falešných update - i při zakázaných beta nabízí spoustu beta verzí, nabízí verze, které jsou jen pro jiný operační systém atd. Je třeba ho brát hodně s rezervou. Další obdobné programy jsou:
http://www.kcsoftwares.com/?sumo
http://www.filehippo.com/updatechecker/

Každý má své výhody i nevýhody.

Ovšem úvodnímu zadání nevyhovuje vůbec nic.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 10. 2009 11:36

Kód: Vybrat vše
Software Informer ukazuje spousty falešných update - i při zakázaných beta nabízí spoustu beta verzí, nabízí verze, které jsou jen pro jiný operační systém atd. Je třeba ho brát hodně s rezervou

Vím o tom je třeba ho kapku upravit - nastavit spravně cesty,adresy atd což člověk uděla jen jednou potom je uplně v pohodě.Samozřejmě kdo ho necha tak jak je smůla.Jediný na co se nechytá je ale to je mně šumafuk tak ze zahadných důvodů na chromium ani po všech ůpravách - ovšem na to mam script co stahne latest nightly build i ho rozbalí když ho spustím a neřeším.
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod TanisCZ 27. 10. 2009 11:42

Mno nedovedu si dost dobře představit repozitáře ve Windows.

V principu by to znamenalo to, že by se aplikace musely instalovat přes jeden repozitář, o který by se musel někdo starat, provozovat ho a platit ho.

Jakmile by ale někdo nainstaloval aplikaci třeba z cd a nebo prostě si stáhnul z webu instalátor nějaké aplikace, tak by se to samo v repozitari neobjevilo.
TanisCZ
Junior

Odeslat příspěvekod bohous-fialka 27. 10. 2009 12:09

TanisCZ píše:Mno nedovedu si dost dobře představit repozitáře ve Windows.

V principu by to znamenalo to, že by se aplikace musely instalovat přes jeden repozitář, o který by se musel někdo starat, provozovat ho a platit ho.

Jakmile by ale někdo nainstaloval aplikaci třeba z cd a nebo prostě si stáhnul z webu instalátor nějaké aplikace, tak by se to samo v repozitari neobjevilo.

presne tak. Celkem je zvlastni, ze vyvojari Ubunta a vubec linuxovych distribuci maji repozitare se spoustou softu od dalsich vyrobcu, diky kterym jsou dostupne aktualizace na vsecny programy nainstalovane z repozitaru a micro$oft se tohle boji udelat :D :D :D

Rekl bych, ze se to boji udelat take kvuli velkemu konkurencnimu prostredi. Proc by mel micro$oft pridavat do sveho repozitare napriklad VLC prehravac, kdys ma svuj media player?
bohous-fialka
Junior

Odeslat příspěvekod Petr_S 27. 10. 2009 12:15

No mně ten Software Informer až tak v pohodě nepřijde, tvrdí, že existují nové veze, které ale snad ani neexistují. Teď jsem si ho spustil a namátkou:

Tvrdí, že mám Adobe Reader 9.0 a že ho mám aktualizovat na 9.1.3 - jenomže já mám nainstalovaný 9.2 a 9.1.3 je stará verze se zranitelnostmi.

Tvrdí, že mám aktualizovat Data Lifeguard Diagnostic for Windows na verzi 1.17 - jenomže na webu, kam odkazuje, je jen verze 1.13

Tvrdí, že mám aktualizovat DVDshrink z verze 3.2.0.15 na 3.2.0.16, jenomže ta je jenom v němčině.

Tvrdí, že mám aktualizovat HD Sentinel z verze 2.9 na verzi 2.80 - jenomže to je starší verze.

O Opeře tvrdí, že je poslední verze 10.10, i když je to 10.00 a zobrazování beta verzí mám zakázané

U Speedfanu nabízí beta verzi 4.40b

Na Windows XP mi nabízí Windows Media Player 12.0.7600

Plextools Professional mám aktualizovat z verze 2.35 na 2.36 - jenomže ta je jenom v japonštině

WinRAR má prý poslední verzi 5.90.90.4

uTorrent nabízí taky beta verzi

u Seamonkey nabízí taky beta verzi

A tak dále...

Netroufnul bych si tedy říct, že je naprosto v pohodě.
Petr_S
Pokročilý

Odeslat příspěvekod dejvidek 27. 10. 2009 12:20

Do jisté míry toto umí UpdateChecker, který oskenuje comp a pak na webu vyjede seznam co se může updatovat, dají se schovat i beta verze. Nic není dokonalé, ani toto.
dejv
dejvidek
Junior

Odeslat příspěvekod oooooooooo 27. 10. 2009 12:20

Repozity ve win je utopie.Navíc napřiklad ja mam pres 250 portable programků - no a to se neobjeví už v drtive většině nikde možnost jednotliveho updatu dotyčneho programku - jedině když se spouští,pokud jsem mu ale povolil aby hledal update což defaultně zakazuji.Zasadně stejně neupdatuji - jenom se podívám o co go,co nova verze nabízí a pokud tam není nic co by mne přesvědčilo v changlogu tak se řídím tím že jsem spokojen s tím co mám.A těch nainstalovaných 30 - z nichž musím defakto myslím 20 odečíst protože to jsou věci co sebou přinesl TC Ultima Prime mně mimo jednoho který ukazuje zatvrzele špatnou verzi pro update stačí fakt informer pro pouhe info ,ale bez možnosti comments ktera je jen v reg. verzi bych ho nepoužíval protože bych si nemohl dat spravny link pro update.Pokud bych ovšem měl nainstalované haldy programů jak někdy vídám u lidí stejně bych to neřešil - autoupdate jenom pro update je největší blbost.
Kód: Vybrat vše
Netroufnul bych si tedy říct, že je naprosto v pohodě.

No a ted doporucuju ještě jednou přečist můj post.
Z aplikací co mam mně špatně ukazuje jednu jedinou.Tam jsem to řešil přes comments jak jsem zminoval,primarní je pro mne hlavně to abych nemusel věc spouštět kvůli tomu že si nepamatuji že se jmenuje udělejfotku.exe ale web je www.podivejse.com Ja stejně neupdatuji nikdy a nic přes programek třetí strany.To že je v pohodě u mne je jiná věc mně ukazuje přesně to co má.Důvod je myslím celkem jasnej.Evidentně jina skladba.Jinak pro mne je kličové toto.
Obrázek
To je update pro těch 250 a víc portable aplikací a tam si u drtive většiny neškrtnou tady ty věci.
Naposledy upravil oooooooooo dne 27. 10. 2009 12:31, celkově upraveno 1
oooooooooo
Pokročilý

Odeslat příspěvekod piErcE 27. 10. 2009 12:30

evlo píše:Je to trochu filozoficka uvaha, ale proc v ramci nebo vedle windows update nevznikne konecne jeden otevreny system pro updatovani aplikaci, fakt me nebavi lezt na web pidginu, stahovat, instalovat (alespon, ze si novou verzi sam zjisti), s firefoxem je to podobne. Pritom i to blbe ubuntu zvladne aktualizovat vse.

nemuzes srovnavat free sferu s komercni ... v ubuntu (a obecne linuxu) je vsechno gratis, nikdo nema za nic zodpovednost a licence nebrani tomu, abych neco vzal, upravil to a dal distribuoval.

microsoft (a aplikace kolem toho) jsou cista komerce. do windows update ti microsoft samozrejme zadny aplikace neda. proc by tam poustel konkurenci? navic by rozhodne nic takoveho nedelal zadarmo, takze by se z tech tvych pdignu, firefoxu a buhviceho, stal placeny soft. a pokud nekdo treti chce udelat nejakou "obdobu" marketplacu nebo appstoru pro windows, v podstate mu nic nebrani. staci mit vykonne servery, silnou linku, a hromadu penez.
Garmin DriveLuxe 50 - iPhone SE - Octavia III 1.4 110 kW DSG
piErcE
Junior

Další stránka